skrzynie drewniane Pako-Bud

Skrzynie drewniane na wymiar – sprawdzone opakowanie transportowe

Drewno to niezwykle popularny materiał wykorzystywany w wielu dziedzinach technicznych oraz przemysłowych i gospodarczych. Jest podstawowym składnikiem papieru, służyć może jako nośnik energii. Jako materiał budulcowy i konstrukcyjny sprawdza się między innymi w budownictwie, a także w transporcie. Mogą one bowiem posłużyć do wykonania skrzyni magazynowych i transportowych, które pozwalają na bezpieczny i wygodny przewóz niemal każdego towaru. Dowiedz się o nich więcej.

Skrzynie transportowe z drewna

Bezpieczne magazynowanie oraz transport to podstawa dla każdego producenta. Najbardziej klasycznym opakowaniem przewozowym są skrzynie drewniane. Charakteryzują się one wytrzymałością i wielofunkcyjnością. Mają one uniwersalne zastosowanie, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w przechowywaniu, jak i przewożeniu towarów. Dzięki temu, że dostępne są skrzynie drewniane na wymiar, mogą być wykorzystywane przez producentów różnych produktów – zarówno tych o mniejszych, jak i większych gabarytach. Skrzynie transportowe z drewna mogą być wielokrotnie wykorzystywane.

Zalety skrzyni transportowych wykonanych z drewna

Drewno to niezwykle popularny składnik budulcowy i techniczny, który od lat jest jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów. Dzieje się tak ze względu na jego szerokie zastosowanie i wielofunkcyjność, a także dużą wytrzymałość. Drewno jest doskonałym materiałem ochronnym, który zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Z tego właśnie powodu drewno cieszy się także popularnością w dziedzinie transportu. Doskonale sprawdza się bowiem w trudnych warunkach przewozowych również ciężkich towarów. Skrzynie drewniane nie tylko mogą służyć w surowych warunkach magazynu, ale także dzięki swojemu estetycznemu wyglądowi mogą być wykorzystywane na różnego rodzaju ekspozycje towarów, wystawy czy też do reklam. Możliwe jest więc kompleksowe i wielorakie ich wykorzystanie.

Skrzynie drewniane – wymogi konstrukcyjne i wymiary

Skrzynie drewniane charakteryzują się niezwykle dużą pojemnością. Możliwość ich wykonania w różnych wymiarach ułatwia producentom transportowanie zarówno niewielkich produktów, jak i towarów o większych gabarytach. Wymiary, a także drewno wykorzystywane do produkcji skrzyni drewnianych powinny być zgodne z międzynarodowymi standardami, szczególnie dla producentów, którzy trudnią się też eksportem zagranicznym swoich produktów. Certyfikaty zgodne ze standardami ISPM15 (Międzynarodowy Standard dla Środków Fitosanitarnych) pozwalają bowiem na eksport do niemal wszystkich krajów na świecie.

Kupując skrzynie drewniane, mamy do wyboru z reguły albo skrzynie w wersji ażurowej, albo w wersji pełnej. Wersja pełna charakteryzuje się szczelnością i zabudowaniem pełnym, natomiast skrzynie ażurowe dzięki otworom są znacznie lżejsze.

Skrzynie z innych tworzyw

Poza skrzyniami drewnianymi, dostępne są również opakowania do transportowania oraz magazynowania towarów wykonane z innych tworzyw. Do wyboru producenci mają między innymi skrzynie z płyty pilśniowej, charakteryzujące się niską wagą w porównaniu z opakowaniami wykonanymi z drewna, a także stosunkowo wysoką wytrzymałością. Skrzynie pilśniowe wykonywane są z rozwłóknionej tkanki drzewnej poprzez jej spilśnienie (stąd nazwa opakowania). Ponadto towary transportowane mogą być w skrzyniach ze sklejki – materiału kompozytowego powstałego z cienkich warstw drewna. Skrzynie sklejki charakteryzują się dużą szczelnością oraz wytrzymałością na wszelkie urazy. Dzięki specyficznemu wykonaniu tych opakowań producent może także na bieżąco kontrolować stan przewożonego w nich towaru. Poza wyżej wymienionymi skrzyniami, producenci skorzystać mogą również ze skrzyni wykonanej z płyty OSB – materiału drewnopochodnego. Opakowania OSB są idealne w przypadku chęci długiego czasu użytkowania skrzyni. Wyróżniają się także stosunkowo małą wagą.

Jeśli interesują Cię skrzynie drewniane na wymiar, dowiedz się więcej od naszej firmy – Pako-Bud i zagwarantuj bezpieczny przewóz swojego towaru!