skrzynie drewniane pełne Pako-Bud

Skrzynie drewniane do transportu lądowego, morskiego i lotniczego

Skrzynie drewniane wykorzystuje się do transportu w każdej branży, zarówno do przewożenia towarów drogą lądową, jak i do transportu morskiego i lotniczego. Ze względu na dużą wytrzymałość i możliwość wykonania skrzyń w wielu wymiarach, opakowania tego typu sprawdzają się do przewożenia nawet bardzo ciężkich materiałów. Sprawdź, jakie rodzaje skrzyń wykonanych z drewna masz do wyboru i kiedy każdy z nich sprawdzi się najlepiej!

Dostępne rodzaje skrzyń z drewna

Skrzynie drewniane produkowane przez naszą firmę mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań. Kwestią podczas wyboru odpowiedniego opakowania do transportu lub magazynowania towarów są nie tylko wymiary skrzyni z drewna, ale także:

  • kształt,
  • rodzaj drewna,
  • wytrzymałość,
  • zgodność z normami  FAO/IPPC/ISPM 15.

Możliwość dostosowania rodzaju skrzyń z drewna pozwala na zwiększenie funkcjonalności opakowań. Odpowiednio dobrane wymiary oraz rodzaj skrzyni gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo podczas transportu, zwłaszcza jeśli przewozimy materiały wymagające szczególnej ochrony. W zależności od naszych wymagań możemy zdecydować się na:

  • skrzynie drewniane pełne,
  • skrzynie drewniane ażurowe,
  • skrzynie drewniane w połączeniu z materiałem drewnopochodnym.

Skrzynie drewniane pełne – do jakich towarów się nadają?

Skrzynie drewniane pełne są solidne i bardzo wytrzymałe. Drewniana konstrukcja zapewnia maksymalne zabezpieczenie towarów podczas przewożenia. Dzięki wytrzymałości skrzynie z drewna sprawdzają się do przewożenia nawet bardzo ciężkich towarów, np. części samochodowych, czy materiałów budowlanych. Wieczka pozwalają na maksymalne zwiększenie ochrony, natomiast podstawa zwykle umożliwia wygodny przeładunek przy pomocy wózków widłowych. Poza typowymi skrzyniami z drewna oferujemy również skrzyniopalety, które stanowią połączenie skrzyni z podstawą skonstruowaną z funkcjonalnej palety.

Decydując się na skrzynie drewniane w wersji pełnej, możemy z powodzeniem magazynować towary nawet na otwartej przestrzeni. Pełna konstrukcja zabezpiecza przed wiatrem i deszczem. Co ważne, wytrzymałość takich opakowań pozwala na składowanie skrzyń jedna na drugiej. Ważne jest jednak, by dostosować rodzaj skrzyni do siły nacisku, jaka będzie na nią wywierana.

Skrzynie drewniane ażurowe – w jakim transporcie sprawdzają się najlepiej?

Skrzynie drewniane ażurowe to wersja zabezpieczająca towar w nieco mniejszym stopniu, ponieważ pozostawia się przerwy pomiędzy poszczególnymi elementami skrzyni. Ma to jednak spore zalety, ponieważ znacznie zmniejsza się waga skrzyni, co kolejno ułatwia transport, zwłaszcza jeśli przenosimy towary ręcznie.

Ażurowe skrzynie drewniane do transportu zwykle doskonale sprawdzają się do przewożenia owoców, warzyw, czy innych produktów, które powinny mieć zachowany swobodny przepływ powietrza. W przypadku transportu produktów spożywczych wykonujemy skrzynie drewniane odpowiadające wszelkim normom fitosanitarnym. Stosujemy tylko drewno najwyższej jakości, a po złożeniu zamówienia przygotowujemy produkty z materiałów fumigowanych. Skrzynie ażurowe nie chronią natomiast przed wpływem warunków atmosferycznych.

Skrzynie drewniane łączone z materiałem drewnopochodnym

Wykonanie opakowań z kilku tworzyw ma na celu przede wszystkim zwiększenie ich funkcjonalności. Wykonujemy połączenia konstrukcji z litego drewna z wypełnieniem bocznych ścian oraz wieczka ze sklejki lub płyty OSB. Dzięki temu zyskujemy opakowania solidne, ale jednocześnie lżejsze, które sprawdzają się podczas transportu na dalekie odległości, zwłaszcza przy transporcie międzynarodowym.

Ponadto, skrzynie drewniane łączone pozwalają na niemal dowolne projektowanie wymiarów. Istnieje możliwość wykonania m.in. otwieranego wieczka, przez które kontrolujemy towar bez konieczności całościowego otwierania skrzyni.

Jeśli szukasz skrzyń drewnianych idealnych do Twojego towaru – skontaktuj się z nami i złóż zamówienie!