Najlepsze opakowania do bezpiecznego wysyłania paczek świątecznych: przegląd

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze opakowania do bezpiecznego wysyłania paczek świątecznych? Od tego, jak zapakujesz prezent, może zależeć to, czy dojdzie on do adresata, a także jakie zrobi na nim wrażenie.

Najlepsze i najgorsze opakowania

Odpowiednio efektowne opakowanie do bezpiecznego wysyłania paczek świątecznych może podbić wartość prezentu w oczach osoby obdarowanej. Każdy wie też, że ładna rzecz wręczona w plastikowej siatce traci cały czar… Nie pozostawiaj pakowania prezentów przypadkowi. Nie staraj się też opakować w świąteczny papier całej paczki – i tak efekt popsuje nalepka firmy kurierskiej i inne zabezpieczenia. Wybierz raczej solidny, pogrubiony karton i do niego włóż ładnie opakowany prezent.

Jeśli wysyłasz coś większego (np. meble, duże zabawki), to wykorzystaj drewnianą skrzynię. Moment, w którym osoba obdarowana będzie ją odpakowywać, będzie dla niej naprawdę magiczny. Kufry i skrzynie z drewna to najlepsze opakowania do bezpiecznego wysyłania paczek świątecznych od wieków. Jeśli wysyłasz coś bliskiej osobie, to na pewno zależy Ci na jej wygodzie. Taką skrzynkę może później ponownie wykorzystać. Nie będzie też musiała radzić sobie z kilometrami folii i taśmy klejącej, które pozostają po odebraniu każdej zwyczajnej paczki.

Praktycznie i z pomysłem na Święta

Pomyśl o tym, jak długo pozostanie wrażenie po Twoim prezencie. W przypadku paczki czy siatki z folii – kilka chwil, dopóki folia nie trafi do śmieci. Jeśli wyślesz prezent w specjalnej skrzyni lub skrzyniopalecie z Pakobud, osoba obdarowana może z niej korzystać latami! Nie tylko sam prezent jej się spodoba, ale też praktyczny kufer, z którego będzie ona mogła stworzyć:

  • meble domowe,
  • podesty,
  • meble ogrodowe,
  • grządki, donice i kwietniki,
  • półki i regały,
  • kompostowniki,
  • karmniki dla zwierząt,
  • domki dla lalek
  • i wiele innych.

W Święta liczy się też wygląd

Wszyscy jesteśmy pod wpływem kolorowych magazynów czy internetowych galerii, w których prezentują się idealnie opakowane prezenty przewiązane wstążką. Na fali stylu eko i slow uroczo prezentują się też drewniane skrzynki i inne rustykalne opakowania. Marzenia brutalnie stykają się z rzeczywistością, gdy wymarzona, droga rzecz przychodzi ze sklepu zawinięta byle jak w plastik lub owinięta bąbelkową folią.

Jeśli to Ty zajmujesz się wysyłką towarów, pamiętaj o wrażeniu, jakie robisz na swoich klientach. Pakując w elegancką, drewnianą skrzynię, a przynajmniej w prosty karton odejmujesz im pracy i robisz na nich dobre wrażenie. Jeśli natomiast jesteś osobą prywatną i szukasz efektownego opakowania do bezpiecznego wysyłania paczek świątecznych, to zdecydowanie postaw na skrzynię. Obdarowana osoba poczuje się jak w bajce, otwierając kufer. Mało tego! Zyska świetną skrzynkę. Dostępne modele obejrzyj na naszej stronie Pakobud w dziale Skrzynie.