skrzynie drewniane pełne Pako-Bud

Opakowania drewniane – jak wybrać najlepsze do swoich potrzeb?

Przewóz i przechowywanie towarów wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłowe zabezpieczenie ładunku, tak aby nie uległ on uszkodzeniu w czasie transportu. Składowanie produktów w halach czy magazynach również jest obarczone ryzykiem. Warto więc zadbać o to, aby nieprzewidziane okoliczności czy warunki atmosferyczne nie wywołały opóźnień w łańcuchu dostaw. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim poprzez wykorzystanie dobrej jakości opakowań transportowych.

Opakowania drewniane – skrzynie transportowe

Opakowania transportowe są wykonywane z różnych materiałów – od tektury, przez drewno, aż po tworzywa sztuczne. To ostatnie rozwiązanie, ze względu na coraz wyraźniejszą potrzebę ochrony środowiska, jest obecnie stosowane coraz rzadziej. Jeżeli towar, który chcemy przewieźć, nie mieści się do kartonowych pudeł lub jest zbyt ciężki, by takie opakowania wystarczyły do jego zabezpieczenia, warto zainteresować się znacznie bardziej wytrzymałymi drewnianymi skrzynkami lub europaletami.

Skrzynie drewniane są stosowane w niemal każdej gałęzi przemysłu. Ich niewątpliwe zalety, takie jak wielofunkcyjność oraz duża pojemność sprawiają, że ten rodzaj opakowań transportowych można uznać za wręcz uniwersalny. Jeżeli dodamy do tego najwyższą precyzję wykonania oraz doskonałą jakość materiałów, mamy przepis na idealne opakowanie drewniane. Takie właśnie są skrzynie produkowane przez PAKO-BUD! Umożliwiamy klientom wybór standardowych skrzyń lub dostosowanie ich wymiarów do swoich indywidualnych potrzeb. Dostępne są również dwie wersje wykończenia: ażurowa i pełna. Dzięki certyfikatowi fitosanitarnemu ISPM15, nasze skrzynie mogą być wykorzystywane zarówno do transportu ładunków w kraju, jak i eksportowania ich za granicę.

Drugim rodzajem skrzyń transportowych są opakowania z płyty pilśniowej. Przy ich produkcji wykorzystuje się innowacyjną technologię obróbki materiału, co umożliwia uzyskanie najwyższej wytrzymałości produktu. Obecne w płycie pilśniowej włókna drzewne są ułożone w różnych kierunkach i połączone przy użyciu wysokiego ciśnienia oraz wyjątkowo trwałego kleju syntetycznego. Grubość poszczególnych płyt wynosi 3 mm, natomiast tkanka drzewna wykorzystywana do ich produkcji jest pozyskiwana m.in. z wierzby, topoli i świerku.

Płyta OSB, którą również wykorzystuje się do wytwarzania skrzyń transportowych, to trójwarstwowa płyta kompozytowa zbudowana z materiału drewnopochodnego. Uznaje się ją za doskonały zamiennik sklejek i litych desek w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Skrzynie OSB są stosowane w każdej gałęzi przemysłu.

Alternatywą dla skrzyń wykonanych z drewna i materiałów drewnopochodnych są skrzynie transportowe ze sklejki. Są one zdecydowanie tańsze, a przy tym bardzo ekologiczne, ponieważ podlegają recyklingowi. PAKO-BUD produkuje skrzynie transportowe ze sklejki pozyskiwanej głównie z drewna brzozowego, olchowego i sosnowego.

Szczególnym rodzajem opakowań, służących przede wszystkim do magazynowania towarów, są skrzyniopalety. Umieszczamy je na podstawie dwu- lub czterowjazdowej o wymiarach 1200 x 800 mm. Gwarantuje to wysoką stabilność i wytrzymałość nawet przy zmiennych warunkach pogodowych. Skrzyniopalety od PAKO-BUD są wykonywane wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta.

Opakowania drewniane –  palety

Palety euro służą przede wszystkim do składowania towarów w magazynach, halach produkcyjnych czy też sklepach. Można je też wykorzystywać do przewozu ciężkich ładunków. Standardowy wymiar takiej platformy wynosi 1200 x 800 x 144 mm, zaś jej maksymalne obciążenie to zwykle od 1000 do 1500 kg.

Europalety mogą być typowe – mieć uniwersalny wymiar i kształt – lub nietypowe. Ten ostatni rodzaj palet wykonuje się na zamówienie, aby dostosować finalną konstrukcję produktu do indywidualnych potrzeb danego klienta. Szczegółowa oferta PAKO-BUD obejmuje europalety:

  • drewniane lite,
  • pokryte płytą,
  • dwuwjazdowe i czterowjazdowe.

Skrzynie i palety od PAKO-BUD charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać naszym klientom sprawdzone i bezpieczne opakowania do przewozu i magazynowania towarów. Zapewniamy fachową obsługę na każdym etapie realizacji zamówienia! Sprawdź!