drewno pakobud

Meble z drewna – trendy na 2022 rok

Meble z drewna są od kilku lat niezwykle modnym dodatkiem do naszych domowych wnętrz. Swoją popularność zawdzięczają naturalności oraz niezwykłemu charakterowi jaki dodają do naszych przestrzeni. Drewno pozwala bowiem stworzyć w każdym pomieszczeniu wyjątkową aurę, spokoju i oddechu. Dlatego jeśli szykujemy się do wnętrzarskiej metamorfozy i chcemy, w tym sezonie drewniane meble będą doskonałym wyborem, dla tych, którzy pragną coś zmienić. Jakie meble pomogą nam osiągnąć efekt nowości w naszych wnętrzach? Poniżej podrzucamy kilka ciekawych rozwiązań i propozycji.

Spis treści

  1. Drewno w kuchni – krok w stronę wspólnego czasu
  2. Drewniane meble w salonie i sypialni
  3. Drewno w łazience – sposób na spokój

Drewno w kuchni – krok w stronę wspólnego czasu 

Niezwykle ważnym elementem każdego domu jest stół, przy którym możemy wspólnie spożywać posiłki i delektować się świeżo zaparzoną kawą. Miejsce w okół stołu jest wyjątkową przestrzenią w naszym domu, bo to przy nim najczęściej toczymy długie rozmowy, to przy nim spotykamy się aby ustalić plan na nadchodzące dni i świętować wszelkie ważne wydarzenia. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni stół, taki, od którego nie będziemy chcieli odejść.

Drewniane stoły pozostają silnym trendem na rok 2022, a wśród najnowszych designerskich propozycji znajdą coś dla siebie nie tylko fani mocnych i wyrazistych kształtów, ale również osoby, którym zależy na lekkości i jasności. Zupełną nowością, która podbija serca coraz większej liczby Klientek i Klientów są drewniane meble o delikatnej, lekkiej konstrukcji, którą uzyskać można na przykład poprzez projektowanie drewnianych stołów z cienkich deseczek. W ten sposób zachowuje się obecność drewna, jednocześnie umieszczając w przestrzeni subtelne meble. Takie rozwiązania projektowe sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku mniejszych, mniej przestronnych wnętrz – delikatne meble drewniane nie będą obciążać przestrzeni, jednocześnie kontaktując nas z naturą.

Nie powinniśmy się jednak obawiać silnych i mocnych akcentów – stoły wykonane z pojedynczych, obrobionych kawałków drewna są niezwykle designerskim elementem wystroju wnętrza i ze względu na swoją ponadczasowość, pomogą nam odświeżyć przestrzeń również w obecnym sezonie 2022.

Ciekawym rozwiązaniem w tym sezonie będą zaokrąglone kształty – wszelkie obłe formy doskonale sprawdzą się w naszych kuchniach, jadalniach i salonach. Obłe kształty są organiczne, dzięki czemu pomagają uspokoić przestrzeń i stworzyć niezwykle przytulne i przyjemne wnętrze.

Drewno w kuchni to jednak nie tylko stół – jeśli nie planujemy dużych zmian, a zależy nam jedynie na delikatnym odświeżeniu przestrzeni możemy zdecydować się na wymianę krzeseł. W sezonie 2022, szczególnie modne będą drewniane konstrukcje z wyrazistą tapicerką – miękki welur, lekko chropowaty len czy kędzierzawa bouclé są obecnie synonimami elegancji.

W kuchni drewno znajdzie również swoje miejsce na blacie – mocna, drewniana płyta z wyrazistymi, widocznymi sękami drewna nada każdej przestrzeni wyjątkowego charakteru. W ten sposób stanie się na pewno wystarczającym elementem designerskim w pomieszczeniu.

Drewniane meble w salonie i sypialni

Nie tylko w kuchni mogą pojawić się designerskie nowości. Również salon może zostać odświeżoną przestrzenią dzięki nowym, drewnianym akcentom, które pojawią się w środku. Wspomniane wcześniej obłe kształty doskonale odnajdują swoje zastosowanie w przypadku stolików kawowych. Są one szczególnie modnym dodatkiem w sezonie 2022, ponieważ spełniają jeszcze jedne ważne kryterium – są niskimi meblami, inspirowane japońskim designem i stanowią ważną inspirację dla wszystkich aranżerek i aranżerów wnętrz w tym sezonie.

Ciekawym drewnianym motywem, który coraz częściej pojawia się w naszych wnętrzach są panele i lamele układane na ścianach, konstruowane na przykład z cienkich deseczek jasnego drewna. Takie układy wyciszają przestrzeń, wprowadzają do niej silnie naturalne kierunki i pozwalają na stworzenie przytulnego wnętrza.

Drewniane meble pojawiają się również w naszych sypialniach – na przykład w postaci drewnianych stolików nocnych albo toaletek. Wybierając taki dodatek do wnętrza możemy zdecydować się albo na mocny akcent – łączący na przykład surowy, drewniany blat z metalowymi nogami, lub też na delikatny motyw, białego i jasnego drewna w subtelnej oprawie. Drewno w sypialni może również pojawić się jako rama łóżka, wykonana na zamówienie z najlepszej jakości drewna, lub wybrana w ulubionym sklepie wnętrzarskim. Kolejnym ciekawym dodatkiem, coraz bardziej docenianym przez aranżerki i aranżerów wnętrz będą drewniane lampy wiszące, wykonywane w ażurowych formach, z cienkich deseczek.

Drewno w łazience –  sposób na spokój 

Drewniane meble mogą również znaleźć swoje miejsce w naszych łazienkach – tu po raz kolejny przywołamy motyw drewnianego blatu, który możemy wykonać na zamówienie. Drewno w łazience pomoże nam stworzyć niezwykle przytulny i kojący klimat, dając możliwość na złapanie oddechu i odpoczynek po zabieganym dniu. Dodatkowym drewnianym motywem w łazience mogą stać się panele lub lamele na ścianach. Musimy jednak pamiętać o konieczności  zadbania o impregnację drewna, tak aby uchronić je przed wilgocią.

Drewno jest niezwykle ciekawym materiałem, który z sezonu na sezon staje się coraz bardziej pożądany i designerski. Dzięki temu wybierając nowe meble w sezonie 2022 możemy mieć pewność, że będą mogły zostać z nami na dłużej – nie tylko ze względu na niesamowitą jakość, ale również dzięki swojej wyjątkowej charakterystyce.