Skrzynie ze sklejki – czym się charakteryzują? Jakie są inne opakowania transportowe?

Skrzynie transportowe są wykorzystywane w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Służą zarówno do przewozu, jak i magazynowania towarów różnego typu, przy czym ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie ładunku przed wpływem działających na niego sił zewnętrznych oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jaka jest charakterystyka skrzyń ze sklejki? Czym różnią się one od innych opakowań transportowych? Czy warto inwestować w drewniane skrzynki do przewozu towaru? Specjaliści z PAKO-BUD pomogą Ci rozwiać wątpliwości!

Skrzynie ze sklejki – charakterystyka i zastosowanie

Potrzeba znalezienia bardziej ekonomicznej alternatywy dla skrzyń transportowych z litego drewna doprowadziła do powstawania opakowań wykonanych z plastiku i innych tworzyw sztucznych. W ostatnich latach głośno jest jednak o niekorzystnym wpływie tego typu rozwiązań na środowisko naturalne. Pochodną tej sytuacji jest zwiększona popularność skrzyń ze sklejki, które w wielu wypadkach okazują się równie dobre, a nawet lepsze niż skrzynie drewniane. Materiały stosowane przez PAKO-BUD w stu procentach podlegają recyklingowi, dzięki czemu nasze produkty należą do najbardziej ekologicznych na rynku.

Sklejka jest materiałem znacznie lżejszym od litego drewna. Umieszczenie towaru w skrzynce tego typu sprawia, że całość ładunku (opakowanie wraz z zawartością) waży wyraźnie mniej niż w analogicznej sytuacji przy wykorzystaniu skrzyni drewnianej. Wiąże się to z niższymi kosztami transportu, jak również z wygodniejszym użytkowaniem opakowań. Doskonała szczelność skrzyń ze sklejki pozwala na bezpieczny przewóz i składowanie towarów nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Warto dodać, że skrzynie ze sklejki produkowane przez PAKO-BUD są nie tylko wytrzymałe, ale również wykonane w bardzo estetyczny sposób. Istnieje możliwość zamówienia skrzyni z otwieranymi ścianami lub otworami, które umożliwiają bieżące monitorowanie stanu przewożonego towaru. Nasza firma wykorzystuje najwyższej jakości sklejkę, wykonaną głównie z obłogów drewna brzozowego, olchowego i sosnowego. Skrzynie są wykonywane na zamówienie, a ich wymiary dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Opakowania drewniane –  skrzynie, palety, skrzyniopalety

Skrzynie drewniane charakteryzują się nieco większą wytrzymałością na obciążenia, niż ma to miejsce w przypadku skrzyń ze sklejki. Gwarantowany przez PAKO-BUD certyfikat fitosanitarny ISPM15 sprawia, że opakowania te mogą być wykorzystywane zarówno do transportu towarów na terenie kraju, jak i do eksportowania ich za granicę. Niewątpliwymi zaletami skrzyń drewnianych są także duża pojemność i wysoka estetyka wykonania (do wyboru dwie wersje wykończenia: ażurowa i pełna). Możliwe jest zamówienie opakowań o standardowych wymiarach lub dostosowanie ich wielkości do indywidualnych potrzeb klienta.

Oprócz skrzyń transportowych z litego drewna, oferujemy również skrzynie z płyty pilśniowej. Konstrukcja takich opakowań jest lekka, dzięki czemu nadają się one m.in. do wykorzystania w każdej gałęzi przemysłu. Są przy tym bardzo wytrzymałe – grubość pojedynczej płyty wynosi 3 mm, a znajdujące się w niej włókna są ułożone w różnych kierunkach. Stosowana do produkcji płyt pilśniowych tkanka drzewna pochodzi m.in. z wierzby, topoli i świerku. Opakowania transportowe o podobnych parametrach są wykonywane również z płyt kompozytowych OSB.

Alternatywą dla skrzyń transportowych są skrzyniopalety. Wykorzystuje się je głównie do składowania towaru w halach produkcyjnych, magazynach oraz sklepach. Standardowa skrzyniopaleta ma wymiary 1200 x 800 mm oraz dwu- lub czterowjazdową podstawę. Możliwe jest dostosowanie wielkości produktu do własnych, indywidualnych potrzeb. Tego typu opakowania są wykonywane wyłącznie na zamówienie klienta.

Europaleta to rodzaj podniesionej platformy o standardowych wymiarach 1200 x 800 x 144 mm. Służy do składowania towarów na terenie magazynów i jest wygodnym oraz bezpiecznym sposobem na przewożenie ciężkiego ładunku za pomocą wózka widłowego. Palety euro od PAKO-BUD znoszą obciążenie do 1500 kg. Istnieje możliwość dostosowania wielkości i/lub kształtu opakowania do indywidualnych potrzeb klienta.