pudełka tekturowe Pako-Bud

Pudełka tekturowe uniwersalne i na wymiar – sprawdź ich zastosowanie i zalety!

Tektura jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów stosowanych do produkcji opakowań transportowych. Pudełka tekturowe wykorzystuje się zarówno do transportu,  wysyłki, jak również do magazynowania i segregacji rozmaitych wyrobów. Wbrew pozorom tektura jest nie tylko uniwersalna i niedroga, ale także bardzo wytrzymała. Możliwość wykonania niemal dowolnego wzoru, wymiaru i stopnia wytrzymałości bardzo często skłania ku wyborowi opakowań wykonanych z tektury.

Pudełka tekturowe – jaki karton mamy do wyboru?

Wytrzymałość pudełek tekturowych zależy od materiału zastosowanego do ich produkcji. Wbrew pozorom istnieje wiele rodzajów kartonu, a każdy z nich znacznie różni się wytrzymałością, wagą, grubością, a także możliwościami zastosowania.

Warto wspomnieć, że pudełka tekturowe są dobrym wyborem nie tylko w przypadku towarów lekkich i niewielkich objętościowo. W przypadku tektury grubej, o dodatkowym, wewnętrznym wzmocnieniu w pudełkach tekturowych możemy przewozić także materiały o sporej wadze i wymiarach.

Dokonując wyboru odpowiednich opakowań kartonowych, warto mieć na uwadze przede wszystkim ilość warstw zastosowanych do produkcji pudełek. Co więcej, także sposób łączenia kartonowych warstw, czyli zastosowane spoiwo ma bardzo istotne znacznie. Mając na uwadze sposób produkcji, wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów tektury, takich jak:

  • Tektura trzy- lub pięciowarstwowa, nazywana tekturą konwencjonalną –  z tego rodzaju tworzywa wykonuje się m.in. pudełka tekturowe z wieczkiem, czy też z pokrywką.  Są to pudełka nie tylko praktyczne, ale także zapewniające najwyższe standardy pod względem estetycznym.
  • Tektura ciężka – opakowania wykonane z tektury ciężkiej sprawdzają się do transportowania materiałów o sporej wadze. Istotne znaczenie pod względem wytrzymałości pudełka ma gramatura tektury. W przypadku tworzywa ciężkiego najczęściej stosuje się pięciowarstwowy karton o gramaturze 130g/m2.
  • Połączenie tektury z innym tworzywem – pudełka tekturowe są wytrzymałe, jednak do pewnej granicy. Jeśli zależy nam na zachowaniu lekkości opakowań i jednocześnie na zwiększeniu ich wytrzymałości, możliwe jest połączenie kilku tworzyw. Pudełka tekturowe na wymiar połączone np. z drewnem, płytą OSB, czy też ze sklejką pozwalają na zwiększenie możliwości ich zastosowania.

Zastosowanie pudełek tekturowych

Pudełka tekturowe są bez wątpienia najczęściej wybieranymi opakowaniami. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie przede wszystkim ze  względu na liczne zalety pudełek kartonowych, takie jak np.:

  • niska cena – pudełka tekturowe są niedrogie, zwłaszcza w porównaniu do opakowań wykonanych z innych tworzyw stosowanych w transporcie;
  • lekkość – minimalna waga pudełek kartonowych pozwala na bezproblemową i nisko kosztową wysyłkę towarów za pośrednictwem różnych środków transportu, w tym przez firmy kurierskie i pocztę;
    dostępność – pudełka kartonowe są powszechnie dostępne, a czas oczekiwania na zamówienie jest stosunkowo krótki;
  • atrakcyjność wizualna – opakowania duże, małe z wieczkiem, z klapką, czy też z dodatkowym okienkiem są atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu doskonale nadają się także do wysyłki produktów zamówionych przez klienta;
  • uniwersalność – pudełka z tektury mogą służyć do wysyłki różnego rodzaju towarów, środków chemicznych, produktów spożywczych, czy też odzieży, części mechanicznych oraz praktycznie każdego rodzaju wyrobów;
  • możliwość wielokrotnego użytku – decydując się na pudełka tekturowe wykonane z kilku warstw kartonu wzmocnionego odpowiednim spoiwem, zyskujemy opakowanie, które nadaje się do wielokrotnego użytku.

Jeśli szukasz pudełek tekturowych do wysyłki towarów lub odpowiedniego zabezpieczenia materiałów podczas transportu – skontaktuj się z nami! Wykonujemy opakowania tekturowe uniwersalne, a także pudełka z tektury na wymiar zgodne z indywidualnymi wymaganiami!