skrzynie drewniane na wymiar Pako-Bud

Skrzynie drewniane na wymiar – zalety opakowań na zamówienie!

Przemysł opiera się na transporcie – handel praktycznie nie byłby możliwy bez zastosowania odpowiednich opakowań. W dobie różnorodności przewożenie i magazynowanie towarów stawiane jest na wyższym poziomie. Wybierane opakowania muszą nie tylko odpowiadać wymiarom i wadze naszego towaru, ale przede wszystkim powinny zapewniać im odpowiednie zabezpieczenie. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się zamówienie skrzyń drewnianych według indywidualnych potrzeb. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na skrzynie drewniane na wymiar i jakie są zalety takiego wyboru!

Skrzynie drewniane – kiedy warto zdecydować się na ten rodzaj opakowania?

Skrzynie drewniane to jedne z najpopularniejszych opakowań służących do transportu różnego rodzaju towarów. Drewno jest materiałem ogólnie dostępnym i łatwym do obróbki, a tym samym uniwersalnym. Dzięki temu z drewna możemy wykonać opakowanie niemal w każdym rozmiarze. Co więcej, drewno poddane odpowiedniemu przygotowaniu pozwala na wyprodukowanie skrzyni nadającej się do transportowania towarów nawet o sporej wielkości i ciężarze. W przypadku wyboru skrzyń pełnych poza wytrzymałością opakowania zyskujemy także zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed wpływem warunków atmosferycznych.

Decydując się na pełne skrzynie drewniane na wymiar, zwiększamy jednak ogólną wagę transportowanych towarów. Dokonując wyboru, warto więc kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Jeśli więc bardziej zależy nam np. na ograniczeniu wagi i zmniejszeniu kosztów transportu, być może lepszym rozwiązaniem okaże się zamówienie skrzyń ażurowych na wymiar.

Skrzynki drewniane ażurowe to opakowania, w których zachowuje się przestrzeń między deskami. Opakowania tego typu są bardzo praktyczne. Pozwalają na stosunkowo wysokie zabezpieczenie towarów, a jednocześnie są lżejsze od pełnych skrzyń. Warto jednak pamiętać, że decydując się na drewniane skrzynie ażurowe, nie zapewnimy swoim towarom zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, np. przed deszczem, czy śniegiem.

Podstawowym kryterium branym pod uwagę podczas wyboru opakowań do transportu jest więc rodzaj naszych towarów oraz sposób ich transportowania. Możliwość zamówienia skrzyń drewnianych na wymiar w wielu przypadkach okazuje się więc kluczowa.

Uniwersalne wymiary skrzyń wykonanych z drewna

Wybierając skrzynie drewniane na wymiar, warto mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Podstawową zasadą, jaką należy się kierować, jest rodzaj naszych towarów, ich wielkość oraz waga. Ponadto należy brać pod uwagę także środek transportu. Jeśli korzystamy z własnego środka transportu, decyzja jest nieco łatwiejsza. Natomiast decydując się na wysyłkę materiałów za pomocą pośredników, zwłaszcza w przypadku transportu lotniczego i morskiego, konieczne jest dostosowanie wymiarów, właściwości i wagi opakowań do ogólnie przyjętych norm.

W wielu przypadkach drewniane skrzynie na wymiar powinny spełniać międzynarodowe wymagania dotyczące nie tylko wielkości i wagi, ale przede wszystkim zasad fitosanitarnych. Dlatego też podczas wyboru skrzyń wykonanych z drewna warto mieć na uwadze wszelkie parametry dotyczące opakowania. Stawianie na nadmierną wytrzymałość, a tym samym na zwiększoną wagę i rozmiary skrzyń może okazać się niepotrzebnym generowaniem kosztów.

Skrzynie drewniane na wymiar – główne zalety

Wybierając skrzynie drewniane na wymiar mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo towarów podczas ich przewożenia i magazynowania. Zdecydowana część produktów wymaga indywidualnego dopasowania opakowań. Dotyczy to przede wszystkim towarów, które muszą mieć zapewnioną stabilność oraz tych o sporej wadze i wielkości. Nie każde opakowanie o uniwersalnych wymiarach sprosta naszym wymaganiom, dlatego możliwość zamówienia skrzyń drewnianych wykonanych na wymiar jest tak ważna.

Jeśli interesują Cię drewniane skrzynie na wymiar – sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami! Jako producent skrzyń drewnianych na zamówienie wiemy, jak ważne są odpowiednie wymiary i parametry dotyczące jakości.