opakowania w transporcie lotniczym Pako-Bud

Jakie opakowania najlepiej sprawdzą się w transporcie lotniczym?

Samoloty to obecnie jeden z najbardziej popularnych środków transportu. Jest to najszybszy sposób na przemieszczanie się między najbardziej odległymi punktami na ziemi. Znacznie skraca czas podróży i pozwala na  przetransportowanie zarówno dużej liczby pasażerów, jak i towarów. Transport lotniczy towarów wymaga jednak specjalnego zabezpieczenia. Aby bezpiecznie dowieźć produkty do miejsca docelowego, producent powinien wyposażyć się w niezbędne opakowania, które ochronią towar przed możliwymi uszkodzeniami. Dowiedz się jakie opakowania najlepiej sprawdzają się w transporcie lotniczym.

Opakowania transportowe do samolotu

Każdy rodzaj transportu wymaga innego typu opakowań. Transport samolotowy jest dość specyficznym rodzajem przewozu towarów. Nie wymaga on specjalnie mocnych zabezpieczeń – w przeciwieństwie do transportu morskiego nie jest on bowiem podatny na wpływ warunków atmosferycznych i klimatycznych. W transporcie lotniczym sprawdzają się jednak trwałe, acz lżejsze opakowania. Oczywiście dobranie opakowania zależy od towaru, jaki chcemy przewieźć.

W transporcie towarów, czyli tzw. cargo zazwyczaj trzeba przestrzegać odpowiednich standardów w stosunku do palet i kontenerów przewożących produkty. Bardzo często w transporcie lotniczym do celu transportu wykorzystywane są specjalne skrzynie. Doskonałym wyborem do transportu samolotowego będą skrzynie ze sklejki oraz płyty pilśniowej, które są lżejsze od tradycyjnych opakowań z drewna. Pozwolą one zabezpieczyć towar przed uszkodzeniami, wgnieceniami czy zarysowaniami i dostarczyć go w pierwotnym stanie do odbiorcy, a jednocześnie nie będą znacznie zwiększały wagi ładunku. W transporcie lotniczym najbardziej istotnymi standardami, jakie spełniać musi załadunek, jest bowiem waga. Dodatkowo opakowania powinny być także dobrane pod względem rozmiarów oraz pochłaniania i oddawania wilgotności.

Skrzynie z płyty pilśniowej do transportu lotniczego

Dobrym wyborem w transporcie lotniczym będą skrzynie wykonane z płyty pilśniowej. Płyta pilśniowa wykonywana jest z rozwłóknionej tkanki drzewnej z koronowanego drewna białego. Dzięki takiemu materiałowi, skrzynie z tej płyty zapewniają lżejszą wagę, niż klasyczne skrzynie wykonane z drewna, a jednocześnie pozwalają na kompleksową ochronę towaru przed zabrudzeniami, uszkodzeniami i innymi urazami mechanicznymi dzięki swojej wytrzymałości. Bardzo ważną kwestią w transporcie lotniczym są także rozmiary opakowań transportowych. W Pako-Bud, skrzynie z płyty pilśniowej mogą być wykonane specjalnie na zamówienie, dzięki temu można je dostosować do wymaganych standardów w zależności od indywidualnych potrzeb klienta, również pod względem wymiarów. Dzięki takiemu indywidualnemu wykonaniu skrzynie z pewnością spełnią obowiązkowe wymogi przewoźnika. Ponadto dzięki swojej wytrzymałości i szczelności, skrzynie z płyty pilśniowej pozwalają w sposób bezpieczny zapewnić przewóz towaru.

Transport lotniczy a skrzynie ze sklejki

Innymi sprawdzonymi opakowaniami do transportu lotniczego będą skrzynie ze sklejki. Sklejka to materiał wykonany z krzyżujących się, cienkich warstw drewna, który pozwala na produkcję skrzyń o lżejszej wadze. Dodatkowo są one niezwykle trwałe i charakteryzują się wytrzymałością niezbędną w transporcie lotniczym. Skrzynie ze sklejki są tworzone według indywidualnych potrzeb klienta. Można je więc z łatwością dostosować do wymaganych standardów w przewozie lotniczym. Ułatwia to znacznie logistykę przewozu towarów sprzedawcy. Ponadto skrzynie ze sklejki są wielofunkcyjne. Można je wykorzystać nie tylko do transportu lotniczego. Sprawdzą się one także w przechowywaniu  towarów oraz dzięki estetycznemu wykonaniu do celów ekspozycyjnych.

Opakowania w transporcie lotniczym muszą spełniać wymagane standardy, a jednocześnie chronić towar przed wszelkimi uszkodzeniami. Skrzynie wykonane ze sklejek czy płyt pilśniowych nie tylko pozwalają dostosować je do odpowiednich wymagań, ale także zapewniają bezpieczny przewóz towaru.

Dowiedz się więcej na temat skrzyń dostępnych w Pako-Bud i zapewnij sobie bezpieczny transport towarów.