palety pakobud

Palety – korzyści z posiadania

Palety przemysłowe pozwalają na wygodne przenoszenie i składowanie towaru. Jeśli szukasz solidnych opakowań transportowych, palety drewniane oraz ich inne rodzaje będą najlepsze. Wysokiej jakości palety znajdziesz w naszej ofercie opakowań drewnianych Pako-Bud. Wszystkie oferowane przez firmę produkty posiadają certyfikat, umożliwiający eksport towarów poza granice Unii Europejskiej.

Palety – czym są?

Palety stanowią podniesione platformy, służące do przenoszenia i składowania towaru. Dostępne u producentów wykonane są z różnych materiałów oraz posiadają różne wymiary. Paletami przemysłowymi nazywamy palety jednorazowe, posiadające wymiary 1200×1000. Precyzyjnie wykonane starczają na lata użytkowania.

W ofercie niektórych producentów opakowań drewnianych znajdziemy używane palety. Jednak najlepszym wyborem będzie zakupienie nowych, dostosowanych do potrzeb towaru. Istnieje możliwość wykonania palet na indywidualne zamówienie klienta, dlatego warto wybrać producenta opakowań drewnianych, który dostosuje przedmiot do wymaganych przez nas parametrów technicznych. Solidność palet będzie możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik pracy i narzędzi.

Palety – rodzaje

Nasi eksperci przedstawiają najpopularniejsze rodzaje palet.
Palety przemysłowe dzielimy na:

 • palety typowe: przeznaczone do przewożenia towaru, zaprojektowane indywidualnie na potrzeby klienta. Tzw. europalety (używane w całej Europie) posiadają standardowe rozmiary (1200 x 800 x 144 mm), zabezpieczając ładunek. Palety typowe pozwalają na trzymanie i transport produktów od 1000 kg do 1500 kg. Ich zaletą jest dostosowanie do wszystkich rodzajów wózków widłowych.

Typowe palety służą do przechowywania towarów w:

 • halach,
 • magazynach,
 • sklepach.

Palety typowe cechują się lekkością i trwałością dzięki solidnemu wykonaniu. W przeciwieństwie do palet jednorazowych, służą przez długie lata.

 • Palety nietypowe: cechują się różnymi wymiarami i kształtami, odbiegającymi znacznie od standardowych. Mają nieregularny układ desek lub klocków, służą do transportu i produkcji. Palety nietypowe są specjalnie dostosowane wymiarami i kształtem do towaru, np. wysokich i niestabilnych przedmiotów.

Ze względu na funkcje i materiał, wyodrębniamy palety:

 • pokryte płytami,
 • drewniane (lite),
 • dwu lub czterojazdowe.

Palety nietypowe polecane są szczególnie do eksportu.

Palety – zastosowanie

Palety pozwalają na otrzymanie twardego podłoża, na którym można wygodnie postawić towar i podnieść go następnie za pomocą wózka widłowego.
Palety stosuje się do:

 • układania opakowań,
 • przewożenia towaru,
 • składowania.

Palety sprawdzają się w sklepach, magazynach i innych zakładach przemysłowych. Palety drewniane, jednorazowe i inne pozwalają na stosowanie ich przy różnych rodzajach produktów.

Więcej informacji znajdziesz na: https://pakobud.com.pl