Typy palet drewnianych. Którą wybrać?

Palety drewniane mają szerokie zastosowanie. Można wykorzystywać je do celów prywatnych oraz służbowych. Coraz chętniej wykonywane są meble z palet do ogrodu, sypialni oraz do salonu. Palety świetnie sprawdzają się podczas transportu towarów. Dlaczego? W dzisiejszych czasach wielu komercyjnych producentów i spedytorów używa palet wysyłkowych do organizowania i transportu swoich towarów. Palety te mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, drewna lub metalu i mogą mieć z góry określony rozmiar. Każda paleta zawiera określoną liczbę jednostek, co oznacza, że ​​kupujący mogą zdecydować się na zakup towarów na palecie, a nie pojedynczo. Palety mają wiele zalet dla producentów, kupujących, sprzedających i spedytorów, a firmy przewozowe są zachęcane do paletyzowania swoich przesyłek.

Typy palet drewnianych 

W ofercie naszego sklepu znajdują się palety:

  • typowe
  • nietypowe

Palety typowe służą głównie do przewożenia towaru. Nasza firma realizuje  zamówienia indywidualnie, każdorazowo dostosowując produkt do wymagań konkretnego klienta. W swojej ofercie posiadamy również typowe modele o standardowych wymiarach. Bezwzględnie przestrzegamy terminów i proponujemy uczciwe ceny. Precyzja w wykonaniu oraz najwyższa jakość materiałów powodują, że nasze palety są wytrzymałe, a ich zdolność użytkowania jest długa.

Nietypowe palety charakteryzują się niestandardowymi wymiarami lub kształtami. Ponadto, mogą posiadać nieregularny układ desek lub klocków. Te wyroby mają szczególne zastosowanie na nietypowych liniach produkcyjnych oraz w transporcie, wymagającym palet o określonym wymiarze. Dostosowane są do towarów o niestandardowych rozmiarach bądź nieregularnych kształtach, jak choćby wysokie i mało stabilne przedmioty, wymagające przykręcenia do palety.

Zalety przesyłek na paletach

Przesyłki na paletach mają wiele zalet w zakresie możliwości przenoszenia, ponieważ są łatwiejsze w transporcie. Można je przenosić szybciej niż pojedyncze przedmioty, a dzięki „układaniu” towarów na jednej palecie magazyny i spedytorzy mają mniej obiektów do śledzenia. Chroni to towary przed uszkodzeniem w wyniku transportu lub dodatkowej obsługi, a ponieważ palety mają uniwersalny rozmiar, można je łatwo załadować i wyładować z ciężarówek. Wysyłanie palet z towarami wiąże się z mniejszym nakładem pracy i ryzykiem, co skutkuje szybszą obsługą pojazdów i zwiększoną wydajnością sprzętu. Ponadto łatwość obsługi i jej mniejsza ilość oznacza mniejsze ryzyko obrażeń pracowników.

Palety są wytrzymałe

Fizyczna wytrzymałość palet sprawia, że ​​są one doskonałym ulepszeniem do transportu towarów, takich jak świeże produkty. Palety, mimo że są lekkie, są nadal bardzo mocne. Zajmują również znacznie mniej miejsca niż inne kontenery wysyłkowe, a dzięki jednolitemu kształtowi można je układać w stosy, zmniejszając wymaganą powierzchnię do magazynowania. Palety są trwałe, szczególnie te wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, i mogą być używane wielokrotnie, zanim będą wymagały recyklingu lub naprawy. Gdy zostaną użyte bez możliwości naprawy, można je poddać recyklingowi, bez względu na to, z jakiego materiału są wykonane. Palety plastikowe i metalowe można przetapiać, przerabiać lub sprzedawać jako złom, tworząc dla nich nowe zastosowanie.

W Pakobud nasza oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Zapewniamy pełen profesjonalizm i dostarczamy palety bardzo wysokiej jakości. Służą bez zarzutu przez wiele lat. Fachowe procesy obróbki, wykwalifikowana kadra pracowników oraz bogate zaplecze maszyn, specjalistycznych narzędzi i materiałów sprawiają, że produkty, które docierają do naszych klientów, zawsze odróżniają się najwyższą jakością. Wszystkie nasze wyroby mogą zostać wykonane w technologii, która spełnia wymagania normy FAO/IPPC/ISPM 15.

Poszukujesz palet wysokiej jakości? Sprawdź naszą ofertę!