palety pakobud

Skrzyniopalety – jakie są ich rodzaje i funkcje?

Składowanie towaru będzie proste i szybkie, jeśli wybierzesz do tego wysokiej jakości, solidnie wykonane skrzyniopalety. Skrzyniopalety, podobnie jak tradycyjne skrzynie, dzięki swojej budowie chronią towar przed uszkodzeniami. Szeroki wybór skrzyniopalet wykonanych z różnych materiałów znajdziesz w naszej ofercie opakowań drewnianych firmy Pako-Bud. Nasza siedziba mieści się w Konstantynowie Łódzkim.

Skrzyniopalety – czym właściwie są?

Standardowe skrzyniopalety wyglądem przypominają drewniane skrzynie lub pojemniki. Skrzyniopalety zwykle mają wymiary tradycyjnych palet jednorazowych, czyli europalet wynoszących 1200 x 800 mm. Skrzyniopalety pozwalają na składowanie w tych samych systemach magazynowania oraz pozwalają na przenoszenie ich przez specjalistyczne urządzenia przeładunkowe, np. wózki widłowe.
Skrzyniopalety składają się z podstawy dwu- lub czerowjazdowej. Mogą być wykonywane na indywidualne zamówienie i dostosowanie do wymaganych przez klienta parametrów. Wysoka jakość wyrobów drewnianych, atrakcyjne ceny i terminowość to główne zalety tej firmy. Oferowane przez nich skrzyniopalety są wykonane przez pracowników posiadających doświadczenie w tej dziedzinie, co przekłada się na wielofunkcyjność i długoletnie użytkowanie udostępnionych produktów. Dodatkową zaletą produktów jest posiadanie certyfikatu fitosanitarnego, umożliwiającego eksport do krajów poza Unią Europejską.

Skrzyniopalety – właściwości

Skrzyniopalety pozwalają na:

  • przechowywanie towaru,
  • składowanie produktów,
  • ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Skrzyniopalety są uniwersalne, pozwalając nie tylko na stosowanie ich na większych powierzchniach magazynów czy hal, lecz także do każdej innej działalności przemysłowej.

Skrzyniopalety – typy

Ze względu na tworzywo wyróżniamy 3 podstawowe typy skrzyniopalet:

  • plastikowe – zwykle składają się z podstawy, będącej europaletą. Jeśli europaleta została wykonana z tworzywa sztucznego, możliwy jest transport i składowanie produktów. Skrzyniopalety plastikowe są szczególnie popularne przy magazynowaniu artykułów spożywczych,
  • drewniane – ich podstawę stanowi drewniana europaleta. Solidnie wykonane pozwalają zarówno na wygodny i bezpieczny transport produktów, jak i magazynowanie towaru,
  • metalowe – cechują się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu chronią towar przed uszkodzeniami. Warunkiem składowania skrzyniopalet metalowych na regałach magazynów jest uwzględnienie specjalnych rozwiązań w konstrukcji.

Skrzyniopalety można wykonywać z różnych materiałów, ale najczęściej używa sięj:

  • sklejki,
  • płyty pilśniowej,
  • drewna: z drzew iglastych,płyty OSB: dzięki większej ilości warstw, pozwalających na zastosowanie, np. w budownictwie,
  • różnego typu tektur.

Do eksportu towaru do wszystkich krajów na całym świecie wybierz wysokiej jakości skrzyniopalety oraz tradycyjne skrzynie. Wykonane na specjalne zamówienie, spełnią twoje oczekiwania i pozwolą na długie użytkowanie.

Więcej informacji o skrzyniopaletach na stronie: https://pakobud.com.pl