Rodzaje i zastosowanie opakowań drewnianych

Drewniane opakowania najczęściej wykorzystuje się do transportu  towarów. Producenci oferują nam dziś wiele różnych rodzajów opakowań, które posiadają też inne  zastosowania, są wykorzystywane mi.in w sklepach czy magazynach. Wśród najpopularniejszych drewnianych opakowań znajdują się: palety, skrzyniopalety, skrzynie drewniane, z płyty pilśniowej oraz opakowania tekturowe.

Rodzaje opakowań drewnianych:

  • palety drewniane

Palety drewniane to podniesione platformy wykorzystywane do składowania i przenoszenia towarów. Ten rodzaj opakowań doskonale sprawdza się podczas transportu różnych produktów (gwarantują zabezpieczenie ładunku), a także do składowania ich w sklepach czy magazynach.  Wymiary palet pozwalają także na przewożenie ich na wózkach widłowych. Palety to konstrukcje bardzo stabilne, wytrzymałe i wielofunkcyjne. Firma Pako-Bud oferuje swoim klientom sprzedaż palet typowych (europalety) oraz na specjalne zamówienie o zindywidualizowanych wymiarach.

  • opakowania tekturowe

Opakowania tekturowe są wielofunkcyjne i posiadają szerokie zastosowanie. Można w nich przechowywać różne produkty (o małej wadze), wysyłać i sprzedawać. Są chętnie wykorzystywane w wielu sklepach (np. apteki, sklepy odzieżowe, hurtownie) Ich zaletą jest różna wielkość i kształt oraz materiał przyjazny dla środowiska.

  • skrzynie drewniane

Skrzynie drewniane to najpopularniejsze opakowania wykorzystywane w transporcie różnych produktów oraz do przechowywania ich w magazynach. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, funkcjonalnością i, co najważniejsze, bardzo dobrze zabezpieczają towary.

  • skrzynie ze sklejki

Skrzynie ze sklejki są bardzo praktyczne, trwałe i nadają się do przechowywania różnych produktów. Sklejka to materiał składający się z cienkich warstw drewna, jest zatem ekologiczna i podlega całkowitemu recyklingowi. Zaletą skrzyń ze sklejki jest niska waga oraz trwałość, a także  duża wytrzymałość na urazy mechaniczne.

  • skrzynie z płyty pilśniowej

Skrzynie z płyty pilśniowej charakteryzują się dobrą szczelnością i wytrzymałością. Wykorzystywane są do transportu oraz przechowywania różnych towarów. Płyta pilśniowa wytwarzana jest z rozwłóknionej tkanki drewna (wierzby, topoli, świerku). Ich zaletą jest mała waga, w porównaniu ze skrzyniami drewnianymi.

  • skrzynie OSB

Skrzynie OSB produkowane są z drewnopochodnego materiału. Ich zaletą jest najwyższa bardzo dobra jakość dostępna w niskiej cenie. Skrzynie te są wytrzymałe i mają uniwersalne zastosowanie. Ponadto są lekkie, dzięki czemu mogą stanowić alternatywę dla innych rodzajów skrzyń.

  • skrzyniopalety

Skrzyniopalety to rodzaj skrzyń, które umieszczone są na podstawie dwu- lub czterowjazdowej. Sprawdzają się jako opakowania transportowe oraz do przechowywania różnorodnych towarów w wielkopowierzchniowych magazynach (praktyczne zastosowanie znajdą w każdej gałęzi przemysłu).

Jak widać, oferta drewnianych opakowań jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do transportu i przechowywania różnych towarów.

Opakowania drewniane można zakupić m.in. w firmie Pako-Bud.