meble z palet

Powrót w wielkim stylu. Kufry, skrzynie, skrzyneczki, czyli jak oryginalnie zaaranżować przestrzeń swego mieszkania?

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się swobodnie, bezpiecznie. Chcemy chętnie do niego wracać i cieszyć się z pobytu w nim. To nasz azyl i cicha przystań po trudach dnia. Aby zawsze panowała tu idealna dla nas atmosfera, urządzamy go wygodnie, funkcjonalnie, jednym słowem, odpowiednio. Wiemy, że słowo to dla każdego oznacza coś innego. Industrialną przestrzeń, nowoczesny minimalistyczny styl, vintage, tradycja… Zapewne modeli jest nieskończona ilość. Można mieszać, zestawić, przestawiać. Jak kto chce, z czym komu bardziej po drodze. Dobierając jednak meble, dodatki, możemy spróbować pomyśleć nieszablonowo, zerwać ze stereotypami i sięgnąć po niebagatelne rozwiązania. Jednym z nich są, tak niegdyś cenione, kufry, skrzynie i paki. Wykonane ze sklejki, płyty pilśniowej, OSB, drewna. Małe czy duże, są na pewno niepowtarzalnym dodatkiem. Tworzą klimat, a także organizują przestrzeń i wprowadzają porządek! A to rzecz bezcenna!

Po co mi te skrzynie, czyli o wielofunkcyjności mebla

Jak podkreślają specjaliści od skrzyń wszelkiego rodzaju z pakobud.com.pl, skrzynie to doskonały i trwały produkt, w którym możemy transportować materiały, ale też spokojnie je przechowywać. Dlatego mogą zastąpić nam szafki, półki, regały i inne meble standardowo wykorzystywane do gromadzenia i chowania przedmiotów. Do tego, jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą naprawdę ozdobą naszych pomieszczeń. Jeśli mamy w domu rzeczy, z których korzystamy tylko od czasu do czasu, warto je zapakować do naszej skrzyneczki, a samą wykorzystać jako dekorację. A wazoniki, bibeloty, świeczki, gazety? Czasem po prostu nie mamy gdzie ich postawić, przekładamy z miejsca na miejsce, ale może wyeksponowane na kufrze w końcu zostaną dostrzeżone? Może nawet będziemy ich częściej używać? Na skrzyni możemy usiąść, postawić filiżankę z kawą, wyciągnąć nogi w chwili relaksu. Możliwości jest ogrom.

Jak się do tego zabrać, czyli jak wyczarować skrzynie?

Jeśli nie zostały nam wiekowe kufry po przodkach, nie musimy się absolutnie zamartwiać. Taką skrzynię możemy zakupić, albo wykonać samodzielnie używając składowych, czyli desek lub płyt. Oto niektóre możliwości:

  • skrzynie zakupione od producenta
  • skrzynie wykonane na zamówienie
  • skrzynie z drewna
  • skrzynie z płyty pilśniowej
  • kufry z płyty OSB, tzw. kompozytowej
  • skrzyneczki ze sklejki
  • wykonane własnoręcznie
  • skrzynie obite materiałem
  • skrzynie surowe

Wybór jest ogromny i naprawdę możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Skrzynia w domu będzie efektownym i uroczym dodatkiem.

Czy materiał ma znaczenie?

Zanim zaczniemy myśleć o wykonaniu albo zakupie skrzyni, warto przemyśleć do czego będziemy ją wykorzystywać. Czy będziemy na niej siedzieć, leżeć, czy po prostu postawimy kwiatki. Jak duże będzie ewentualne obciążenie, wszystko to bowiem powinniśmy wziąć pod uwagę, jak to zwykle czynimy przy wyborze mebla. Skrzynie z drewna są bardzo trwałe i wytrzymałe- podkreślają eksperci z pakabud.com.pl- dlatego warto wykorzystywać je, kiedy meble mają wytrzymać duże obciążenie, albo będą narażone na czynniki atmosferyczne. Skrzynia w domu spełniająca tylko funkcje dekoracyjne może być równie dobrze wykonana ze sklejki. Jest ona lekka, wygląda bardzo ładnie i jest ekologiczna, ponieważ całkowicie podlega recyklingowi. Idealna dla kochających naturę i dbających o środowisko.

Do czego jeszcze?

Oczywiście skrzynki sprawdzą się doskonale przy przeprowadzce, kiedy musimy zapakować masę rzeczy, a jeszcze chcielibyśmy, żeby przy tym nie zostały uszkodzone i dojechały bezpiecznie. Transport to oczywiście branża, która wykorzystuje skrzynie wszelkiego rodzaju obowiązkowo. Można z nimi jeździć, pływać, a nawet latać! Oczywiście nikomu nie proponujemy pakowania do samolotu ogromnych, ciężkich kufrów. Absolutnie, pozostańcie przy tradycyjnej walizce, a skrzynia niech święci tryumfy w zaciszu domowym..

Stwórz swój własny kufer i ciesz się niebanalnym wnętrzem. To naprawdę proste!