skrzynie drewniane do transportu Pako-Bud

Skrzynie drewniane do transportu – przeznaczenie, rodzaje, standardy

Skrzynie drewniane mają szerokie zastosowanie w przemyśle transportowym. Opakowania wykonywane z drewna służą do przewożenia towarów zarówno wielkogabarytowych o sporej wadze, jak i produktów delikatnych, które podczas transportu wymagają szczególnego zabezpieczenia. Solidność, możliwość wielokrotnego użytku, a także dostępność w wielu rozmiarach to podstawowe, ale nie jedyne, zalety skrzyń wykonanych z drewna. Zobacz, do transportowania jakich ładunków nadają się skrzynie drewniane i na jakie parametry warto zwracać uwagę, dokonując wyboru odpowiedniego opakowania.

Skrzynie drewniane – rodzaje i wymiary

Skrzynie wykonane z drewna dostępne są w szerokiej ofercie produktów o różnych wymiarach. Zaletą opakowań z drewna jest przede wszystkim możliwość wykonania skrzyń o dowolnych rozmiarach, dzięki czemu poza standardowymi produktami możemy zdecydować się na skrzynie na wymiar, idealnie dopasowane do rodzaju naszego towaru.

W zależności od potrzeb skrzynie drewniane dostępne są w wersji ażurowej oraz pełnej. Drewniane skrzynie ażurowe nadają się doskonale do przewożenia towarów ciężkich oraz dużych objętościowo. Opakowania tego typu zapewniają stosunkowo wysoką ochronę przed uszkodzeniem, a jednocześnie są nieco lżejsze w porównaniu do skrzyń pełnych. Jest to szczególnie istotne w przypadku częstego przewożenia towarów, konieczności sprawnego załadunku oraz rozładunku, a także w przypadku towarów, które nie wymagają pełnej ochrony.

Z kolei do przewożenia towarów, które muszą zostać w pełni zabezpieczone, najlepszym rozwiązaniem są skrzynie drewniane pełne. Opakowania tego typu chronią ładunek przed uszkodzeniem podczas transportu, a także mogą służyć do przechowywania towaru w magazynach. Jeśli zależy nam na zachowaniu estetyki w sklepowym magazynie, solidnie wykonane skrzynie z drewna okazują się dobrym rozwiązaniem. Pozwalają nie tylko na wygodne przewożenie towaru, ale także na usystematyzowanie i zachowanie porządku.

W zależności od grubości zastosowanego drewna skrzynie mogą służyć do transportowania nawet kilkutonowego towaru. Warto jednak pamiętać, że przewożenie wielkogabarytowych ładunków może być utrudnione. Wówczas sprawdzają się skrzyniopalety, czyli połączenie drewnianej skrzyni z podstawą umożliwiającą zastosowanie wózka widłowego. Warto rozważyć taką formę opakowania, zwłaszcza jeśli zależy nam na komforcie w trakcie transportu.

Skrzynie drewniane do transportu a rodzaj towaru

Wybierając skrzynie drewniane do transportu, warto pamiętać, że istotne są nie tylko aspekty związane z wielkością i wagą towaru. Należy zastanowić się także, jaki rodzaj towaru zamierzamy przewozić lub magazynować. W przypadku transportu międzynarodowego skrzynie drewniane zwykle powinny spełniać wymogi normy ISPM 15.

Skrzynie z drewna fumigowanego, czyli spełniające normy fitosanitarne, gwarantują ochronę przed wytwarzaniem się pleśni. Drewno jest materiałem trwałym, a skrzynie z niego wykonane umożliwiają przewożenie m.in. produktów spożywczych. Jednak w tym przypadku odpowiednia obróbka fitosanitarna bywa niezbędna. W Pako-Bud wykonujemy skrzynie dostosowywane do potrzeb danego towaru.

Opakowania łączone

Ponadto, w razie potrzeby możemy skorzystać z opakowań wykonanych z kilku tworzyw. Połączenie drewna z płytą OSB, sklejką lub tekturą pozwala na większe możliwości dostosowania wymiaru skrzyni. Umożliwia także na wprowadzenie dodatkowych udogodnień, jak np. otwierane drzwiczki, dzięki którym możemy stale kontrolować stan towaru podczas transportu, bez konieczności otwierania całej skrzyni. Co ważne, tego typu skrzynie łączone są nieco lżejsze, co w wielu przypadkach okazuje się sporą zaletą.

Jeśli interesują Cię skrzynie drewniane do transportu – przejrzyj naszą ofertę na stronie lub skontaktuj się z nami!