Opakowania tekturowe i drewniane – wiele funkcji i wysoka jakość

Drewno to niezwykle trwały, a co za tym idzie popularny, materiał, z którego wykonywane są rozmaite opakowania Cechy charakteryzujące ten materiał pozwalają bowiem na transportowanie niezwykle ciężkich przedmiotów w skrzyniach z niego wykonanych. Nic więc dziwnego, że dla wielu przedsiębiorców, którzy na przykład wysyłają swoje towary zagranicę, drewniane opakowanie to jeden z podstawowych elementów, o który muszą dbać każdego dnia.

Rodzaje opakowań

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różnych opakowań. Każdy z nich jest dostosowany do odpowiedniej wielkości towarów, które docelowo mają znaleźć się wewnątrz. Wśród najpopularniejszych rodzajów opakowań należy wymienić opakowania  tekturowe i drewniane.

Zasadniczo, opakowania z tektury są mniej wytrzymałe niż opakowania z drewna. Stąd też nadają się one najlepiej do przechowywania przedmiotów lekkich, które nie wyrządzą żadnych uszkodzeń mechanicznych ściankom oraz podstawie opakowania.

Natomiast jeśli chodzi o opakowania drewniane, należy tutaj wyróżnić chociażby skrzynie drewniane oraz skrzyniopalety. Są to opakowania bardzo wytrzymałe, które umożliwiają na przykład transport maszyn lub podzespołów do skomplikowanych urządzeń technicznych.

Więcej informacji na temat tego typu opakowań znajdziesz tutaj.

Kilka słów o opakowaniach drewnianych

Podstawowym wariantem opakowań wykonanych z drewna są skrzynie. To niezwykle funkcjonalny rodzaj opakowań. Wśród nich należy wyróżnić skrzynie pełne oraz ażurowe. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów nie tylko ze względu na wysoką jakość wykonania oraz wytrzymałość, lecz również znakomitych parametrów technicznych. Co ważne z punktu widzenia odbiorców, skrzynie mogą być zbudowane zgodnie z ich preferencjami, co pozwala na optymalny dobór rozmiaru skrzyni do transportowanego w niej ładunku.

Z różnych względów niektórzy odbiorcy są zainteresowani skrzyniopaletami. Główna różnica pomiędzy nimi a zwykłymi skrzyniami polega na tym, iż posiadają one specjalne palety przymocowane do spodu. Rozwiązanie to jest niezwykle pomocne na przykład przy ładowaniu skrzyń do transportu. Można bowiem uczynić do w bardzo prosty sposób korzystając ze specjalnych wózków. Przy czym należy pamiętać, że opakowania te w dalszym ciągu są niezwykle wytrzymałe. Wpływa to nie tylko na zmniejszenie ryzyka wystąpienia uszkodzeń mechanicznych, ale także na trwałość wykonanej konstrukcji. Dzięki temu nabywcy skrzyniopalet nie muszą martwić się o to czy przechowywany w nich towar jest bezpieczny. W przypadku skrzyniopalet także istnieje możliwość wykonania ich zgodnie z zamówieniem klienta.

Kto najczęściej korzysta z opakowań?

Opakowania tekturowe i drewniane to niezwykle ważny element w branży transportowej. Nic dziwnego, przecież gwarantują one bezpieczne dostarczenie towaru do adresata. Jednakże często można spotkać tego typu opakowania w różnego rodzaju magazynach. Umożliwiają one bowiem bezpieczne przechowywanie towaru, również w warunkach, które mogłyby wpłynąć negatywnie na stan ładunku.

Poszukując solidnego opakowania warto zwrócić uwagę na szereg czynników, które je charakteryzują. Nie bez znaczenia jest również możliwość wykonania opakowania na zamówienie, co znacznie ogranicza koszty oraz ułatwia przechowywanie. Pako-Bud oferuje swoim klientom produkty, odpowiadające na ich potrzeby. Co ważne, możliwa jest także hurtowa sprzedaż opakowań drewnianych.