kartony skrzynie

Jak utrzymać porządek w domu ? Poznaj sposoby na przechowywanie!

Małe mieszkanie w bloku nie zawsze zapewnia wystarczająco dużo miejsca. Z czasem przybywa ulubionych przedmiotów, książek, płyt, które gromadzimy i upychamy, gdzie się da. Marzysz o idealnym porządku w domu? Podpowiadamy rozwiązania, które pozwolą zyskać przestrzeń w Twoim domu.

Dlaczego warto dbać o porządek?

– mamy lepsze zdrowie, brak alergii i uczuleń

– zyskujemy przestrzeń w domu

– mamy porządek w rzeczach

– możemy bez obaw zapraszać gości.

Wszyscy wiemy jak ważne jest utrzymanie porządku – po prostu w czystym domu mieszka się bardziej komfortowo.

Jak sprzątać?

Jeśli czujemy się przytłoczeni od nadmiaru rzeczy, najlepiej zacząć od zaplanowania sprzątania, posegregowania ubrań, książek i innych przedmiotów. Najłatwiej to zrobić w podziale na kategorie:

– rzeczy potrzebne i niezbędne w codziennym życiu

– rzeczy, które używamy sezonowo

– rzeczy nie używane od lat, ale mogą się jeszcze przydać

– rzeczy nie używane od dawna, trzymamy z sentymentu, stanowią ozdoby na półkach

– rzeczy, które się popsuły i kiedyś być może zostaną naprawione.

Co robić? Wykorzystaj kartony, pudełka

Rozwiązań jest kilka. Najbardziej ułatwimy sobie sprzątanie pozbywając się zbędnych rzeczy. Niepotrzebne, zniszczone i popsute rzeczy wyrzucamy od razu. Nie używane, ale przydatne rzeczy, sezonowe (ubrania zimowe, letnie, sprzęt z kuchni na przykład drylownica do wiśni, którą używamy tylko latem, jak robimy przetwory) pakujemy. W tym celu przydadzą się kartony i pudełka do których wrzucamy wszystkie posegregowane rzeczy. Generalnie kartony są lepszym rozwiązaniem niż worki foliowe. Jak podkreślają eksperci z Pako-Bud przede wszystkim są bardzo lekką alternatywą dla innych pojemników, łatwo przenosi się je z miejsca na miejsce. Bez trudu może je ustawiać i zestawić ze sobą, ponieważ zazwyczaj mają kształt kwadratu lub prostokąta.

Wszystkie spakowane kartony możemy przechowywać w garażu lub w piwnicy – zawsze mamy do nich dostęp. Dodatkowo jeśli każdy karton zostanie przez nas oznaczony, nie będzie problemu z odnalezieniem szukanej rzeczy.

Drewniana skrzynia w domu

Tylko trzymanie wartościowych i przydatnych rzeczy ma sens. Idealnym rozwiązaniem i zarazem świetnym uzupełnieniem wystroju naszego wnętrza będzie drewniana skrzynia. Może służyć za miejsce do trzymania dziecięcych zabawek, poduszek i koców. Może też służyć za praktyczną i pojemną szafkę na buty. W sypialni możemy ją użyć do przechowywania pościeli. Ustawiona w odpowiednim miejscu nie zajmuje dużo miejsca.

Generalnie zaletą drewnianych skrzyń jest to, że są wykonanie z naturalnego materiału i co najważniejsze tworzą specyficzny urok w mieszkaniu. Poza tym drewno jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż plastik. Skrzynię możemy nabyć w dowolnym wymiarze i kolorze.

Przechowywanie to bardzo istotna kwestia. Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni w mieszkaniu pozwala na utrzymanie porządku. Kartony, skrzynie i pudełka to przedmioty niezastąpione podczas robienia porządków, sprawują jednocześnie funkcję dekoracyjną w naszym otoczeniu. Są idealnym rozwiązaniem dla utrzymania ładu i harmonii w domu.