sypialnia palety

Odnowiona sypialnia – powrót do natury. Poznaj szybkie sposoby na zmianę wystroju!

Każde pomieszczenie w domu powinno mieć niepowtarzalny charakter. Sypialnia w szczególności. Jeśli uważasz, że twoja jest smutna i szara, nie masz na nią pomysłu? Sprawdź doskonałe sposoby na szybkie zmiany w sypialni, dzięki którym będziesz bliżej natury.

Nowy zagłówek do łóżka

Można się pokusić o własnoręczne zrobienie zagłówka do łóżka. Jeśli tylko lubimy majsterkować i mam takie zdolności można spróbować. Ja podkreślają eksperci z Pako-Bud wystarczą nowe, stare lub odnowione deski, lub drewniane palety. Jest kilka sposobów ozdobienia zagłówka z palet:

– można je obić gąbką, a następnie naciągnąć wybranym przez nas materiałem (wszystko zależy jak mamy styl w sypialni)

– drewniane palety można oszlifować, następnie pomalować na kolor pasujący do wystroju.

Jak się okazuje, łóżka z palet to jedne z najczęściej robionych mebli z palet. Biorąc pod uwagę brak czasu, czy też brak umiejętności, poza tym zależy nam na dobrych jakościowo i świetnie wykończonych meblach z palet możemy je zamówić w sprawdzonym sklepie. Pomysłów jest bardzo wiele. Meble wykonane własnoręcznie z drewnianych palet to hit na całym świecie!

Ściana z drewna

Jeśli chcemy coś stylowego, oryginalnego, a przy tym eleganckiego, pokuśmy się o wykończenie ściany drewnem. Zrezygnujmy z malowania ścian czy tapet, zastąpmy je drewnem. Na pewno sprawdzi się dąb lub modrzew. Oczywiście drewno musi zostać odpowiednio zabezpieczone impregnatem, a następnie powłoką lakierowaną. Na pewno będzie wyglądało bardzo efektownie.

Możemy wykończyć nim całą powierzchnię ściany lub tylko jej fragment. Drewno ułożone pionowo wizualnie sprawi, że nasza sypialnia zyska w wysokości. Natomiast poziomo optycznie wydłuży ścianę. Drewno w sypialni sprawdzi się nie tylko we wnętrzach tradycyjnych czy rustykalnych, ale i też nowoczesnych. Wszędzie podkreśli związek z naturą.

Biel z drewnem

Nie ma chyba bardziej ponadczasowego materiału niż naturalnego drewno. Prosta biel, którą mamy w sypialni może być doskonale skomponowana z drewnianymi dodatkami i meblami. Genialnym pomysłem w swojej prostocie, jest pomysł zastąpienia szafek nocnych, mocno połyskujących, na te drewniane, w stosowanym ciepłym kolorze. Meble w sypialni powinny być ze sobą zgrane i stanowić harmonijną całość. Silnym akcentem będzie szafa czy skrzynia z drewna, które mogą w zdecydowany sposób zmienić wystrój naszej sypialni. Każda kobieta marzy by mieć w sypialni toaletkę. Jeśli nie możemy sobie na nią pozwolić, zróbmy ją z tego co mamy – wystarczy prosty drewniany stoliczek na wysokich nóżkach, do tego dopasowujemy lustro i gotowe. Meble z drewna to przede wszystkim wyjątkowa jakość, która przetrwa wiele lat. A nawet jeśli będzie widać na nich mijający czas, to działa to tylko na korzyść i dodaje charakteru.

Jak widać drewno, może być często wykorzystywane w aranżacji wnętrz, tworząc ciepły i przytulny nastrój. To uniwersalny materiał. Sypialnia to nasze pomieszczenie odpoczynku, powinna cieszyć oko i dawać energię na cały dzień. Drewniane meble, podłogi i dodatki są sprawdzonym sposobem na stylowe wnętrze. Inspirowanie naturą zawsze jest trendy!