Jak bezpiecznie zapakować paczki z prezentami na Święta?

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to czas sporych wyzwań. Do ważnych zadań należy wybór prezentów – dla rodziny, pracowników, kontrahentów biznesowych lub klientów. Upominki trzeba też rozesłać lub wręczyć osobiście, a nic nie cieszy tak, jak odrobina tajemnicy. Zarówno dla bezpieczeństwa jak i frajdy, pakowanie prezentów jest bardzo ważne. Przedstawiamy pomysły na oryginalne i solidne zapakowanie prezentów świątecznych!

Jak pakować prezenty świąteczne? Podstawowe zasady 

Pakowanie prezentów wydaje się łatwiejsze od ich wybierania. Niestety gdy już mamy upominek, częstym problemem okazuje się jego bezpieczne i estetyczne zapakowanie. Oczywiście liczą się przede wszystkim intencje i wnętrze paczki, ale oprawa to tzw. ,,grunt pod interesy”, bez którego nie uzyskasz pełni satysfakcji ze sprawienia niespodzianki członkom rodziny, pracownikom firmy, kontrahentom biznesowym, czy klientom, którzy wykazują wzmożoną aktywność przed Świętami.

Jak więc pakować prezenty, aby dotarły do odbiorcy bezpiecznie, a przy okazji wywołały uśmiech na twarzy już przy pierwszym spojrzeniu? Przede wszystkim pamiętaj, że opakowanie musi pasować do wnętrza. Ogromne pudełko z minimalistycznym wnętrzem sprawdzi się tylko, jeśli robisz komuś żart lub wręczasz naprawdę drogocenny drobiazg. W innych przypadkach nieproporcjonalnie dobrane opakowanie może sprawić zawód.

Wiedz też, że mniej znaczy więcej. Zgodnie z najnowszymi trendami warto postawić na elegancję i prostotę – świadectwo ekologicznej świadomości.

Oryginalny pomysł na zapakowanie prezentu świątecznego  

Pakowanie prezentów na Święta warto traktować nie jak obowiązek, a jak wyzwanie, dzięki któremu możesz obudzić w sobie duszę artysty. Zwykły, brązowy papier i kilka prostych dekoracji – zaledwie tyle potrzeba, aby stworzyć niezwykłe, oryginalne opakowanie na świąteczny prezent.

Choinki, bałwanki, gwiazdki, brokat i wstążeczki to klasyka. Ale gładki papier udekorowany oryginalnym dodatkiem bez wątpienia jest trendem świadczącym o wyczuciu i zaangażowaniu. Możesz udekorować go odrobiną zieleni, szyszką lub sznureczkiem.

Do świątecznego prezentu warto dołączyć karteczkę z dedykacją, która podkreśli, jak indywidualny i niezwykły jest upominek. Zamiast kolorowych wstążek warto użyć sznurka jutowego lub… flamastra. Dokładnie tak! Wystarczy, że na gładkim papierze namalujesz wstążkę, a paczka na prezent będzie niepowtarzalna.

Oczywiście jeśli szykujesz firmowe prezenty na Święta, za pomocą których chcesz nagrodzić pracowników, kłopotliwe może okazać się samodzielne pakowanie prezentów. W takich przypadkach warto postawić na papier ze świątecznymi motywami.

Box in box  – bezpieczne pakowanie prezentów do wysyłki

Jeśli wysyłasz świąteczny prezent pocztą lub kurierem, ważna będzie jego waga, dlatego w większości przypadków sprawdzają się opakowania tekturowe, które znajdziesz na naszej stronie. W dalszej części musisz jeszcze zadbać o odpowiednie umieszczenie paczki w pudełku, czyli korzystając z prostej, ale zawsze trafnej metody pakowania box in box.

Aby bezpiecznie zapakować paczki z prezentami na Święta, należy maksymalnie wypełnić przestrzeń. Dzięki temu upominek będzie chroniony przed otarciami w trakcie transportu. Gotowy prezent należy umieścić w solidnym pudełku i dopasować tak, aby był zabezpieczony w trakcie podróży.

Skrawki gazet to klasyczny pomysł, jednak niezbyt trafny, zwłaszcza w przypadku świątecznych prezentów. Folia bąbelkowa doskonale amortyzuje, ale pozostawia wiele do życzenia pod względem estetycznym. Nieco lepszym rozwiązaniem będzie wypełnienie luk za pomocą materiałów, które przy okazji dobrze się prezentują, takich jak np.:

  • gładka bibuła,
  • wełna drzewna,
  • skrawki kolorowego papieru,
  • a może suszone liście!

Powyżej wymienione tworzywa chronią prezent zapakowany w dekoracyjny papier, celofan lub każdy inny materiał. Zapakowany prezent wystarczy umieścić w solidnym pudełku kartonowym, wysłać i cieszyć się z radości sprawionej innym…