opakowania do wysyłki Pako-Bud

Opakowania do wysyłki – w czym bezpiecznie wysyłać towary?

Przemysł aktualnie opiera się przede wszystkim na wysyłce towarów. Coraz częściej zamawiamy produkty różnego rodzaju wraz z dostawą do domu. Podczas wysyłki produktów konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie oraz dostosowanie wymiarów, oraz wagi do norm obowiązujących u przewoźnika. Zobacz, jaki rodzaj opakowań do transportu sprawdzi się w zależności od towarów oraz środka transportu!

Na co zwracać uwagę wybierając opakowania do wysyłki?

Opakowania do wysyłki są niezbędnym elementem handlu. Odpowiednie pudła, kartony lub skrzynie, czy palety do wysyłki towarzyszą firmie podczas każdego etapu realizowania działań związanych z niemal każdą branżą. Już na etapie transportowania produktów z hurtowni stosuje się opakowania do wysyłki. Kolejno odpowiednie opakowania pozwalają na wygodne i bezpieczne magazynowanie towarów, by ostatecznie ułatwić dostawę do klienta.

Podstawową funkcją opakowań transportowych jest zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniem podczas przewożenia. Opakowanie powinno więc zapewniać osłonę dostosowaną do wielkości oraz wagi produktów. Ponadto, wybierając opakowania do wysyłki danych produktów, należy mieć na uwadze również sposób, w jaki będą przewożone.

Opakowania do wysyłki własnym transportem

Firmy korzystające z własnego środka transportu mają nieco więcej możliwości, ponieważ większy rozmiar i waga opakowania nie wpływa na podniesienie kosztów podczas przewożenia, tak jak ma to miejsce w przypadku korzystania z usług firm kurierskich, czy poczty. Niemniej jednak im bardziej opakowanie do wysyłki będzie odpowiadało wymiarom ładunku, tym większą pakowność w samochodzie zyskamy, a tym samym przewieziemy większą ilość towarów przy jednym kursie.

Decydując się na opakowania wielokrotnego użytku zmniejszymy koszty późniejszego transportu. W tym przypadku warto, by wielkość i rodzaj opakowań pozwalały na zastosowanie przy różnego rodzaju towarach, jeśli nasza firma takie przewozi.

Opakowania do wysyłki kurierskiej i pocztowej

Wysyłka towarów odbywająca się za pośrednictwem firm kurierskich lub poczty wymaga ścisłego dostosowania opakowań do standardów obowiązujących w danej firmie transportowej. W zależności od firmy przewozi się towary o różnych gabarytach i wadze, a już niewielkie przekroczenie pewnych norm może skutkować podniesieniem kosztów transportu.

Wybierając opakowania do wysyłki, warto więc poza rodzajem towarów mieć na uwadze także wagę opakowania. Jest to istotne także pod względem wygody podczas przewożenia. Ciężkie towary będą znacznie sprawniej transportowane przy wykorzystaniu wózka widłowego. W tym przypadku istotne jest, by podstawa opakowania lub palety odpowiadała normom uznawanym przez większość firm przewozowych, które pasują do stosowanych wózków widłowych.

Rodzaje opakowań do wysyłki – kartony, skrzynie, palety

Najpopularniejsze i najczęściej stosowane opakowania do wysyłki to pudełka kartonowe. W zależności od wybranego rodzaju tektury opakowania tego typu nadają się do wysyłki zarówno lekkich, jak i ciężkich produktów. Najważniejsze zalety opakowań z tektury to:

  • funkcjonalność,
  • lekkość,
  • uniwersalny wygląd,
  • stosunkowo wysokie zabezpieczenie towarów,
  • biodegradalność,
  • zwykle możliwość wielokrotnego użytku,
  • możliwość wykonania na zamówienie dowolnego wymiaru,
  • różne rodzaje opakowań (klapkowe, dwuczęściowe).

Jeśli zależy nam na większej ochronie produktów podczas wysyłki lub gdy przewozimy towary ciężkie, doskonale sprawdzają się opakowania z drewna lub z materiałów drewnopochodnych. W tym przypadku poza powyższymi zaletami zyskujemy także ewentualną ochronę przed uszkodzeniem podczas przewożenia w trudnych warunkach atmosferycznych.

Co więcej, opakowania tego typu mogą służyć do wysyłki produktów ważących nawet kilka ton. W tym przypadku często wybiera się palety lub skrzyniopalety, które doskonale zabezpieczają towary i jednocześnie ułatwiają wysyłkę.

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w wyborze opakowań do wysyłki, które najlepiej zabezpieczą Twój towar podczas transportu!