lozko palety dyi

Ekologiczne pomysły na wystrój domu

Znalezienie produktów przyjaznych dla środowiska nigdy nie było prostsze. Jeśli chcesz zrobić coś dla planety i planujesz odnowić swój dom, upewnij się, że wybierasz te ekologiczne alternatywy, które pomogą Ci znacznie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Oto kilka pomysłów.

Jak wykorzystać drewno w domu?

Ekologiczne pomysły na wystrój domu mogą obejmować wykorzystanie drewna bądź palet. Najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie jak najmniejszego śladu węglowego podczas remontu jest kupowanie ulubionych mebli i dekoracji. Możesz postawić na kupowanie dodatków z drugiej ręki. Dobrym rozwiązaniem jest również samodzielne budowanie konstrukcji z drewna, czy całych zestawów mebli z palet. Pamiętaj również, że możesz także zrobić coś dla planety przekazując meble znajomemu, członkowi rodziny albo organizacji charytatywnej.

Wybieraj odpowiednie meble

Jeśli chciałbyś kupić nowy mebel, ale chcesz również pomóc w walce z wylesianiem, upewnij się, że jest on wykonany z drewna z certyfikatem. Produkty wykonane z tego drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony są oznaczone odpowiednim logo.

Jeśli chcesz być jak najbardziej przyjazny dla środowiska podczas remontu domu, unikaj dywanu. Wypełniony chemikaliami i zanieczyszczeniami, nie tylko szkodzi planecie, gdy jest produkowany, ale także uwalnia do domu wszelkiego rodzaju toksyny w trakcie jego życia. Co więcej, nawet najbardziej wytrzymały dywan wytrzymuje tylko około dziesięciu lat, zanim trzeba go będzie wymienić. Jeśli chodzi o wymianę podłóg, zawsze wybieraj prawdziwe drewno, jeśli chcesz być jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

Jakie drewno wybrać?

Specjalizujemy się w przecieraniu materiału drzewnego, w szczególności sosnowego i świerkowego. Nasza oferta jest szeroka – proponujemy m.in. więźbę dachową na zamówienie, belki, łaty i krawędziaki, boazerię podbiciową, deski podłogowe, obiciowe czy szalunkowe i wiele innych. Zajmujemy się również produkcją skrzyń drewnianych i palet, których parametry dostosowujemy do potrzeb klientów. Nasze drewno jest najwyższej jakości, techniki wykonania nowoczesne i zapewniające trwałość produktu. Wszystkie wyroby poddawane są niezbędnym procesom obróbczym, dzięki czemu ich jakość jest na najwyższym poziomie.

Pomysły na wykorzystanie palet

Ekotrend zmierza również w kierunku wykorzystania palet. Palety, zwykle używane przy wysyłce dużych przedmiotów, są niedocenianym źródłem dekoracji. Co możesz wykonać z palet?

  • Ogród z palet –  ze względu na przestrzeń między każdą listwą łatwo jest ustawić rośliny w bardzo piękny stojący ogród.
  • Stolik z palet –  coś tak prostego, jak dodanie kół i tafli szkła do palety, może przekształcić ją w łatwy do przenoszenia i piękny stolik kawowy. Funkcjonalny i tani? Taki właśnie jest stolik z palet.
  • Regał lub kosz na zabawki –  ponowne złożenie palety może sprawić, że będzie ona stała w płaskiej pozycji i będzie idealna do przechowywania książek, zabawek i innych bibelotów.
  • Organizer na buty – jeśli postawisz paletę może ona posłużyć jako stojak na buty.
  • Huśtawka –  za pomocą liny lub łańcucha możesz zawiesić paletę i przekształcić ją w przyjemne miejsce do wypoczynku na werandzie lub patio.
  • Bar winny – umieszczenie solidnego blatu na niektórych paletach może zmienić się w Twoją własną winiarnię na świeżym powietrzu.
  • Latarnie z palet –  możesz nawet zamienić palety w latarnie, aby wydobyć trochę światła. Użyj je na zewnątrz, aby oświetlić taras lub wewnątrz, jeśli chcesz uzyskać rustykalny wygląd.
  • Pudełko kwiatów – utwórz prostokąt i użyj palety do skrzynek na kwiaty wewnątrz/na zewnątrz. Używaj ich zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, aby mieć wydobyć ciekawy motyw.

Ważne jest, aby pozyskiwać drewno oraz palety od sprawdzonych dostawców. Nasza firma posiada wszelkie certyfikaty i działamy w myśl zrównoważonego rozwoju. Jeśli planujesz zmianę aranżacji domu warto rozważyć wykorzystanie naturalnych elementów takich, jak drewno czy palety kosztem plastiku.