Projekty DIY z europalet

Palety drewniane, używane do transportu towarów są często wyrzucane po dostarczeniu towaru. Możesz przerobić je, tworząc fajne, nowoczesne meble, korzystając z pomysłów, które podsumowaliśmy poniżej. Palety można często znaleźć na stronach sprawdzonych dostawców. Tylko wtedy masz pewność, że meble będą wytrzymałe i posłużą Ci latami. Sprawdź sam!

Mnogość zastosowań

Projekty DIY z europalet są ciekawe, a przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju. Nie kupisz podobnego zestawu w żadnym markecie. To, co jest ekscytujące w paletach drewnianych, to ich wiele zastosowań! Zwykle są wykonane z sosny lub innego drewna iglastego, chociaż nie jest niczym niezwykłym, że można znaleźć modele wykonane z dębu czy klonu. Są solidne, ponieważ zostały zaprojektowane, aby utrzymać setki kilogramów wagi. A niektóre wyglądają na postarzane i rustykalne, co jest idealnym nośnikiem pomysłów i projektów mebli z palety.

Trend jest duży w Europie i prawdopodobnie znajdziesz paletę ukrytą gdzieś nawet w najbardziej ekskluzywnych domach i loftach. Oto kilka pomysłów na meble z palet. W naszej ofercie znajdziesz solidne palety, które świetnie sprawdzą się, jako półki czy łóżka w Twoim domu.

Recykling lub przerabianie drewnianych palet na różne meble stało się obecnie pewnego rodzaju trendem. Jeśli masz w domu bezużyteczne drewniane palety, nie wyrzucaj ich. Za ich pomocą można wykonać wiele modnych mebli paletowych. Palety drewniane mogą być nowe, rustykalne z patyną lub mieszanką obu. Praca nad takim projektem jest nie tylko fajna, ale recykling drewnianych palet na stolik kawowy lub sofę może być również bardzo przydatny. Plusem jest to, że możesz to zrobić sam. Co więcej, nie będziesz musiał wydawać dużo pieniędzy na zakup mebli z rynku. To prawie darmowe.

Meble do salonu

Projekty DIY z palet świetnie sprawdzą się w salonie. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu masz urządzone mieszkanie. Palety można zbić razem ze sobą i wykonać z nich stolik kawowy. Jeśli użyjesz dwóch palet będzie on niższy i będzie świetnie się prezentował w Twoim salonie. Do takiego stolika można samodzielnie wykonać sofę. Należy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio ją zabezpieczyć i oczyścić. Na sofę należy kupić odpowiedniej jakości poduszki, aby zwiększyć komfort relaksu. Jakie meble do salonu wykonane z palet są modne?

  • Kanapa
  • Sofa
  • Narożnik
  • Stolik kawowy
  • Większy stół
  • Półki na bibeloty
  • Szafki na książki
  • Stojaki na kwiaty.

Jakie projekty DIY z europalet są modne w sypialni?

Z palet można wykonać tak naprawdę każdy mebel. W sypialni królują przede wszystkim łóżka. Palety są solidne i nie musimy martwić się o to, że się niszczą pod wpływem ciężaru. Konieczne jest oczywiście dokupienie materaca odpowiedniej grubości. Co jeszcze można wykonać z europalet? Przede wszystkim małe półki na książki, a nawet podstawki pod lampkę nocną. Pomysłów jest naprawdę wiele.

Meble z palet na taras

Z palet można wykonać huśtawkę ogrodową. Do zszycia małych kawałków drewnianej palety potrzebna byłaby solidna lina. Następnie możesz powiesić ją na linie z wysokiego drzewa w swoim ogrodzie. Po prostu upewnij się, że lina jest wytrzymała.

A może marzysz o kanapie na taras? Możesz zrelaksować się czytając książkę, napić się porannej herbaty na świeżym powietrzu lub po prostu położyć się i zdrzemnąć. Do zbudowania wygodnej kanapy możesz użyć drewnianych palet. Udekoruj swój projekt kwiecistymi poduszkami i kwiatami.

Jakie jeszcze projekty DIY z europalet można wykonać? Pomysłów jest naprawdę wiele. Sporo osób wykorzystuje europalety do zbudowania mini łóżek dla swojego psa czy kota. Wystarczy umieścić w nich wygodne poduszki i gotowe! Europalety nadają się również do stworzenia stołu do jadalni albo salonu. Co najważniejsze, palety możesz malować na dowolne kolory, aby nadać im wyjątkowy charakter i sprawić, by były inne niż wszystkie.

Poszukujesz wytrzymałych palet? Zajrzy do naszej oferty: https://pakobud.com.pl/drewno/