Urządzasz dom lub mieszkanie? A może planujesz remont? Pamiętaj, że drewno nigdy nie wychodzi z mody, dlatego warto w nie inwestować

Urządzanie domu lub mieszkania, a nawet zwykły remont to obecnie spore wyzwanie. Począwszy od kolorów ścian, poprzez meble, aż do elementów dekoracyjnych. Tego typu aranżacje również podlegają niemal sezonowej modzie, a pisma i portale wnętrzarskie prześcigają się w prezentowaniu ,,idealnego’’ wykończenia wszystkich pomieszczeń, a nawet ogródka. Można powierzyć sprawę specjaliście i zatrudnić kogoś profesjonalnego, ale nie zawsze jest to konieczne. Często wystarczy posłuchać siebie, wyobrazić sobie swoje oczekiwania, a potem dążyć do ich osiągnięcia. Zamiast stawiać na chwilowe trendy, zdecydowanie lepiej postawić na ponadczasową klasykę, jaką niewątpliwie jest drewno.

Ponadczasowość, styl i elegancja to tylko niektóre zalety drewna

Drewno jest ponadczasowe i ma wszechstronne zastosowanie – nie ma, co do tego absolutnie żadnych wątpliwości.

Drewniane podłogi uchodzą za kwintesencję dobrego gustu i przejaw elegancji. Nie potrzebują dywanów, wykładzin ani żadnych innych zbędnych ozdób, ponieważ są piękne same w sobie. Oprócz tego, mają też inną niewątpliwą zaletę, a mianowicie trwałość – drewniana podłoga to inwestycja na długie lata – inwestycja, która nie tylko się nie zniszczy, lecz także nie wyjdzie z mody.

Obecność drewnianych wyrobów w domu sprawia, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru, staje się ciepłe i wygodne, aż chce się w nim przebywać.

Meble z drewna

Drewniane meble to już prawdziwa klasyka. Wyglądają doskonale w każdym wnętrzu i pomieszczeniu, a ich wielka różnorodność gwarantuje znalezienie modelu dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że drewno drewnu nierówne. Na rynku jest wiele gatunków, z których produkuje się różne przedmioty użytku codziennego, a dobry stolarz potrafi w tym tworzywie stworzyć prawdziwe cuda. Oprócz tego, równie bogata jest kolorystyka, można postawić na tzw. surowe drzewo lub warianty malowane, czy chociażby lakierowane – różnorodność jest ogromna.

Wielką zaletą drewnianych mebli jest to, że możemy je wykorzystywać w każdym pomieszczeniu. W sprzedaży są łóżka, szafki, półki, komody, skrzynie, krzesła, fotele, stoliki, biurka, szafy i oczywiście piękne, drewniane stoły, które nadają jadalni (czy innemu pomieszczeniu) niepowtarzalny charakter. To klasa i elegancja sama w sobie.

Bez względu na to, do jakiego celu potrzebujemy tego tworzywa, należy dobrze sprawdzić producenta, bo chociaż sprzedażą drewna zajmuje się wiele firm, nie wszystkie są godne naszego zaufania.

Pako-Bud z Konstantynowa Łódzkiego to firma z dwudziestopięcioletnią tradycją. Zajmuje się wytwarzaniem i sprzedawaniem wielu różnych wyrobów, m.in.:

  • więźby dachowej,
  • belek, łat i krawędziaków,
  • boazerii podbiciowej,
  • tarcicy obrzynanej oraz nieobrzynanej,
  • desek podłogowych,
  • desek obiciowych i szalunkowych.

Pako-Bud bazuje tylko na materiałach najwyższej jakości. Drewno jest sprawdzone i obrabiane przez prawdziwych mistrzów w swoim fachu, co gwarantuje jego trwałość.

Warto rozważyć wykorzystanie tego materiału we wnętrzu swojego mieszkania czy domu, ale również w ogrodzie i na tarasie lub balkonie. Pamiętajmy, że klasyka i elegancja nigdy nie wychodzą z mody, dlatego warto w nie inwestować. Nie ma obawy, że coś drewnianego nagle okaże się brzydkie lub niefunkcjonalne.