palety typowe Pako-Bud

Wszystko, co musisz wiedzieć o paletach

Istnieją dosłownie setki rodzajów drewna, które nadają się do różnych celów. Drewno liściaste, takie jak mahoń, klon, dąb i orzech, to klasyczne przykłady starożytnego drewna, często używanego w dawnych czasach do produkcji mebli.

Jednak drewno iglaste, takie jak sosna, jodła, świerk i cis są wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle, przy czym sosna jest dziś najczęściej uprawianym i używanym drewnem i często jest wykorzystywana w drewnianych paletach. W naszym sklepie znajdziecie Państwo palety wysokiej jakości, które idealnie sprawdzą się zarówno w transporcie, jak i element dekoracyjny domu. Chociaż palety mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, ich skład często zależy od kraju ich pochodzenia. Dzieje się tak, ponieważ palety są przykładem tylko jednej części znacznie większego systemu dostaw. Producenci palet szukają drewna, które nie tylko nadaje się do użytku, ale jest również łatwo dostępne. Kiedy zapasy drewna są duże i łatwo dostępne, łańcuch dostaw do produkcji palet jest spójny i – co najważniejsze – cena surowego produktu jest tania.

Jakie palety są dostępne na rynku? 

W naszym sklepie skupiamy się na dwóch rodzajach palet:

  • Typowych
  • Nietypowych.

Palety typowe służą głównie do przewożenia towaru. Nasza firma realizuje  zamówienia indywidualnie, każdorazowo dostosowując produkt do wymagań konkretnego klienta. W swojej ofercie posiadamy również typowe modele o standardowych wymiarach. Bezwzględnie przestrzegamy terminów i proponujemy uczciwe ceny. Precyzja w wykonaniu oraz najwyższa jakość materiałów powodują, że nasze palety są wytrzymałe, a ich zdolność użytkowania jest długa.

Palety nietypowe charakteryzują się niestandardowymi wymiarami lub kształtami. Ponadto, mogą posiadać nieregularny układ desek lub klocków. Te wyroby mają szczególne zastosowanie na nietypowych liniach produkcyjnych oraz w transporcie, wymagającym palet o określonym wymiarze. Dostosowane są do towarów o niestandardowych rozmiarach bądź nieregularnych kształtach, jak choćby wysokie i mało stabilne przedmioty, wymagające przykręcenia do palety.

Jak układać towar na paletach? 

Za układanie towaru na palecie odpowiedzialni są magazynierzy oraz osoby realizujące zamówienia. Bardziej skomplikowane zadanie spoczywa na producencie, który musi dobrać odpowiednie opakowanie zbiorcze towaru i zdecydować się na paletę dostosowaną do rodzaju ładunku.  Przydatne mogą być pudełka kartonowe będące pod wielokrotnością wymiarów standardowej europalety. Tego typu opakowanie znacznie ułatwia planowanie prawidłowego rozmieszczenia ładunków na palecie. Nieregularne kształty opakowań mogą okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli układasz rury na palecie, dobrym pomysłem jest umieszczenie na ich końcach drewnianej lub tekturowej płyty, aby można je było łatwo zabezpieczyć pasami. W przypadku towarów o nieregularnych kształtach należy je umieścić w specjalnym pudełku lub kartonie. W przypadku opakowań, które są niecałkowicie wypełnione towarem, należy stosować również wypełniacze lub materiały antybakteryjne. Pozostawienie pustej przestrzeni w opakowaniach zbiorczych może osłabić konstrukcję i spowodować uszkodzenie towaru.

Oferujemy uniwersalne palety, które łączą w sobie wytrzymałość i dużą trwałość. Gwarantują doskonałe zabezpieczenie ładunku. Buduje się je w standardowych rozmiarach. Świetnie nadają się do przewozu ciężkich ładunków, ale także do przechowywania towarów w halach produkcyjnych, magazynach czy sklepach. Palety typowe są stosunkowo lekkie i trwałe. Te opakowania do wielokrotnego użytku dobrze trzymają się przez długie lata.

Szukasz pellet dobrej jakości? Nie wiesz, gdzie je kupić? Nasza firma Pakobud posiada w swojej ofercie palety transportowe oraz takie, które idealnie sprawdzą się jako meble ogrodowe po odpowiedniej obróbce. Nie czekaj, zajrzyj na naszą stronę internetową i sprawdź, jakie palety posiadamy w ofercie.