Mieszkanie z duszą, czyli deski podłogowe z naturalnego drewna

Mieszkanie z duszą to dla każdego może być inny rodzaj jego wystroju oraz zorganizowania przestrzeni. Jednak wiele osób twierdzi, że nic tak nie nadaje mieszkaniu duszy, jak drewniana podłoga. Najczęściej stawia się w takim przypadku na deski podłogowe, które wykonane są z naturalnego drewna.

Drewniane podłogi

Tego typu podłogi są estetyczne, oryginalne, a także bardzo przyjemne w użytkowaniu. W odróżnieniu od kafelek, można na nie stanąć bosą stopą i nie odczuwać przenikliwego zimna i nieprzyjemnego chłodu. Jest to na pewno ich duża zaleta. Ważne jest także to, że takie podłogi nie wychodzą z mody, a użytkować je można przez długi czas, ponieważ przy odpowiednim dbaniu o nie, są bardzo trwałe. Nie powodują także alergii oraz nie przyciągają kurzu. Te wszystkie zalety sprawiają, że przy wykańczaniu wnętrz, cały czas chętnie sięga się właśnie po ten rodzaj materiału wykończeniowego. Niestety, nie ma co ukrywać, drewniane parkiety nie należą do najtańszych. Ważne jest, by wybrać je odpowiednio i kupić w zaufanym miejscu. Jeżeli nie zostały odpowiednio wysuszone, mogą podlegać procesowi paczenia. Również z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie moczyć parkietu. Nie jest on bowiem tak odporny, jak podłogi z kafelek czy kamienia. Trzeba je myć starannie, dokładnie wykręconą szmatką, by nie namoczyć desek. Z tego powodu ważna jest właściwa konserwacja, która polega na tym, by zabezpieczyć parkiet przed działaniem wilgoci. Wziąć trzeba pod uwagę także to, że nie każdy rodzaj drewna można zastosować na przykład w kuchni czy łazience, właśnie ze względu na podwyższone ryzyko wilgoci oraz zalania podłogi.

Jak wybrać odpowiedni parkiet z drewna?

Przystępując do wyboru odpowiedniego parkietu, trzeba zdecydować o tym, gdzie położymy parkiet i jakie z tego względu musi spełniać wymagania. Kolejnym etapem decyzji jest postawienie na odpowiedni gatunek drewna, sprawdzenie jego twardości i wytrzymałości z uwzględnieniem naszych oczekiwań. Uwagę należy także zwrócić na to, czy dane drewno będzie pasowało do wystroju naszego wnętrza. Deski zabezpieczone mogą być olejem, lakierem, bądź woskiem. Ale nie jest to sposób, na zapewnienie drewnu dużo większej twardości. To wybór drewna, które będzie położone na podłodze, jest wyznacznikiem naszych oczekiwań, odnośnie trwałości i twardości parkietu. Samo pokrycie ich lakierem, woskiem czy olejem na celu ma zabezpieczenie przed wnikaniem zanieczyszczeń i wilgoci, jak również nadaje walorów estetycznych. Drewniane podłogi występują w kilku klasach. Klasa pierwsza nie nadaje się na zastosowanie na podłogach, ponieważ drewno jest zbyt miękkie i ulegałoby uszkodzeniu. Klasa II to drewno o średniej twardości, jak na przykład drzewo sosnowe lub z klonu. Poleca się jego zamontowanie na przykład w sypialni. III klasa twardości drewna, gdzie znajdują się takie gatunki jak: czereśnia, dąb, sapella, buk, wenge, jesion. Są to drewna twarde, polecane do salonu, korytarza, pokoju dziennego. Najtwardsze jest drewno z klasy IV, które poleca się do miejsc mocno uczęszczanych. Jest to drewno takich drzew jak: orzech, tali, merbau, jatoba.

Gdzie kupić deski podłogowe?

Deski trzeba zdecydowanie zakupić w miejscu sprawdzonym, gdzie są produkowane i przechowywane z zachowaniem wszelkich niezbędnych standardów. Gwarantuje nam to, że podłoga będzie trwała i będzie nam służyć przez długi czas. Firma Pako-Bud oferuje doskonałą jakość drewna, z którego wykonywane są deski, a także dbałość o każdy szczegół, od procesu produkcji aż do dostarczenia desek do klienta.

Jeśli zatem interesuje Cię drewno od polskiego producenta, wejdź na stronę https://pakobud.com.pl/drewno-konstrukcyjne i wybierz deski podłogowe, które nadadzą Twojemu mieszkaniu przytulny, elegancki i niepowtarzalny charakter.