palety euro pakobud.com.pl

Palety fumigowane – transportuj towary zgodnie ze standardem

Paleta to podniesiona platforma, przeznaczona do przenoszenia i składowania towarów. Palety stosuje się głównie jako sztywne podłoże, a podnosi się je zwyczaj za pomocą wózków widłowych.

A czym są palety fumigowane? Standard ISPM 15 (zwany także fumigacją, oraz IPPC) opisuje sposób obróbki opakowań drewnianych oraz drewna. Kraje, w których przyjęta jest ta norma to: Argentyna, Australia, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, Chiny, Kolumbia, Kostaryka, Ekwador, Egipt, Filipiny, Gwatemala, Indie, Meksyk, Nowa Zelandia, Nigeria, Panama, Peru, RPA, Korea Południowa, Szwajcaria, Turcja, USA, Wenezuela, Unia Europejska.

Palety fumigowane – czym dokładnie są?

Palety poddane fumigacji to te palety, które zostały zdezynfekowane i przeszły proces zwalczania szkodników. Aby zapewnić, że szkodniki nie będą przenosić się z jednego kraju do drugiego podczas transportu towarów, niektóre kraje wymagają fumigacji towarów importowanych. W tym celu drewniane palety są poddawane fumigacji. Fumigacja palet odbywa się dwoma metodami, a mianowicie bromkiem metylu i obróbką cieplną.

  • Obróbka bromkiem metylu: to proces układania palet w szczelnie zamkniętej komorze, a następnie spryskiwania środkiem chemicznym dezynfekującym w celu zabicia wszelkich bakterii z drewna.
  • Obróbka cieplna: to proces umieszczania palet w komorze o wysokiej temperaturze na co najmniej 30 minut i do pewnego stopnia w celu wyeliminowania wszelkich bakterii w drewnie.

Palety oferowane przez nas spełniają normy FAO/IPPC/ISPM 15. Jakie produkty można transportować na paletach? Praktycznie każde. Z reguły palety są wykorzystywane w transporcie wodnym i lądowym. Można na nich transportować żywność, szkło, cegły czy ubrania. Odpowiednio oznakowana paleta powinna zapewnić bezpieczeństwo transportowanym produktom.

Palety fumigowane – znaczenie w procesie transportu

Kiedy Twoje produkty są wysyłane za granicę, obróbka palet jest konieczna. Dzieje się tak, ponieważ IPPC (Międzynarodowy Komitet Ochrony Roślin), który reguluje postępowanie z paletami przewożonymi na całym świecie, nakazał, aby zarówno opakowania z drewna miękkiego, jak i twardego były poddawane obróbce cieplnej w temperaturze 56 stopni Celsjusza przez trzydzieści minut lub fumigowane bromkiem metylu. To sprawia, że ​​paleta nie może być nosicielem inwazyjnych gatunków owadów i chorób roślin. Obróbka cieplna lub chemiczna jest częścią standardu ISPM 15, który jest skrótem od Międzynarodowych Standardów dla Środków Fitosanitarnych. Środki fitosanitarne definiuje się jako działania podejmowane w celu ochrony ludzi, zwierząt i roślin przed chorobami, szkodnikami lub zanieczyszczeniami. Po podgrzaniu lub fumigacji zgodnie z normą paletę można oznaczyć lub oznaczyć znakiem zgodności.

Obróbka cieplna może być bezpieczniejszą opcją, ponieważ w procesie nie są używane żadne środki chemiczne. Bromek metylu może być toksyczny w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nim. Ryzyko jest jednak niewielkie, ponieważ stosowane są niskie stężenia, a bromek metylu tak szybko rozprasza się do atmosfery. Ostatecznie jednak najlepiej przejrzeć wszystkie opcje z renomowanym specjalistą od palet. A ponieważ standard ISPM 15 przeszedł zmiany, które mogą być trudne do zrozumienia, współpraca z dostawcą doświadczonym w międzynarodowej wysyłce zapewni zgodność Twoich palet z aktualnymi wymaganiami i przyjęcie ich w miejscu docelowym na całym świecie. Skorzystaj z usług profesjonalistów.

Szukasz sprawdzonego sprawdzonego producenta opakowań drewnianych? Dobrze trafiłeś! Zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie i działanie z najwyższymi standardami. Zajrzyj do nas i zapytaj ekspertów, w jaki sposób powinieneś transportować towar. A może szukasz drewna? A naszej ofercie znajduje się wysokiej jakości drewno odpowiednie do wykonywania trwałych konstrukcji. Zapraszamy!