deski podłogowe Pako-Bud

Podłoga drewniana czy panele?

Podłoga wykonana z drewna ma swój urok i może służyć latami. Na rynku dostępne są jednak alternatywy w postaci paneli. Jeśli szukasz podłogi na lata, a nie wiesz, gdzie kupić drewno odpowiedniej jakości sprawdź naszą ofertę. Specjalizujemy się w przecieraniu materiału drzewnego, w szczególności sosnowego i świerkowego. Nasza oferta jest szeroka – proponujemy m.in. więźbę dachową na zamówienie, belki, łaty i krawędziaki, boazerię podbiciową, deski podłogowe, obiciowe czy szalunkowe i wiele innych. Zajmujemy się również produkcją skrzyń drewnianych i palet, których parametry dostosowujemy do potrzeb Klientów. Nasze drewno jest najwyższej jakości, techniki wykonania nowoczesne i zapewniające trwałość produktu. Wszystkie wyroby poddawane są niezbędnym procesom obróbczym, dzięki czemu ich jakość jest na najwyższym poziomie.

Podłoga drewniana. Czy warto? 

Niezależnie od tego, czy zmieniasz dom, czy remontujesz mieszkanie, w którym już mieszkasz, istnieje wiele dobrych powodów, aby zainwestować w podłogę drewnianą. Po pierwsze, podłoga drewniana po prostu ładnie wygląda. Możesz również pomalować ją, aby uzyskać dokładnie taki kolor, jaki chcesz. A jeśli wolisz neutralny wygląd, podłoga drewniana może Ci pomóc w tym pomóc. Podłogi drewniane są również niezwykle trwałe. Chociaż z czasem może się zarysować, jeśli uważasz, aby nie nosić butów w domu (zwłaszcza obcasów), uszkodzenia powinny być minimalne. Nawet wtedy szlifowanie lub odnawianie podłóg może pomóc ukryć widoczne zużycie. Wreszcie podłogi drewniane są dość łatwe w utrzymaniu. Po prostu od czasu do czasu używaj środka do czyszczenia podłóg drewnianych, aby ta błyszczała. Czy podłoga drewniana to dobra inwestycja? Podłogi drewniane mają zwrot z inwestycji od 70% do 80% i mogą podnieść cenę sprzedaży domu nawet o 2,5%. To całkiem niezły zwrot z inwestycji, jeśli chodzi o ulepszenia domu. Podłogi drewniane amortyzują również hałas. Jeśli mieszkasz w bloku i masz małe dzieci ułożenie podłogi drewnianej będzie świetnym rozwiązaniem, aby zapewnić komfort sąsiadom.

Czy warto inwestować w panele? 

Panele podłogowe z roku na rok zyskują na popularności przede wszystkim ze względu na niską cenę. Za metr kwadratowy zapłacimy nawet 20 złotych. Oczywiście, w marketach dostępne są dużo droższe panele podłogowe. Panele to alternatywna dla osób, które nie lubią zbytnio dbać o parkiet w domu i szukają szybkiej oraz tańszej alternatywy. Panele są jednak znacznie mniej wytrzymałe niż parkiet z desek. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim chodzi o ich strukturę oraz sposób wykonania. Niejednokrotnie już po kilku latach na panelach widoczne są ślady użytkowania. Dlatego tak ważne jest, aby kupować podkładki pod krzesła czy stoły, gdyż w innym przypadku powstaną dziury w panelach. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Przede wszystkim na klasę ścieralności. Im wyższa, tym mocniejsze są panele. Jakie są zalety paneli? Można je położyć w prosty sposób, ponadto są niedrogie, a w sklepach jest duży wybór. A jakie są wady? Mają ograniczoną trwałość i nie podlegają renowacji. Droższe, lepsze panele mogą być używane naprawdę długo, jeśli są właściwie pielęgnowane, ale w pewnym momencie podłoga i tak będzie musiała zostać wymieniona.

Podłoga drewniana czy panele? Co wybrać? 

Zdania są podzielone. Podłoga drewniane to droższe rozwiązanie i wymaga częstego sprzątania i dbania. Deski należy również cyklinować raz na  jakiś czas. Jednak eksperci są zgodni, że tego typu parket posłuży latami. Wygląda elegancko i na pewno będziesz zadowolony! Panele to tańsza alternatywa, ale nawet po kilku latach potrafią się zniszczyć.

Poszukujesz odpowiednich desek do ułożenia podłogi drewnianej? Nie wiesz, skąd je wziąć? W naszej firmie zajmujemy się profesjonalną obróbką drewna. Zajrzyj do https://pakobud.com.pl/ i sprawdź ofertę.