Drewno w Twoim domu – uatrakcyjnij wnętrze swojego mieszkania!

Prostota i regularne kształty to wciąż panujące trendy w wystroju mieszkań i domów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się meble wykonane ze skrzynek i palet, samodzielnie skręconych desek, czy te z użyciem drewnianych pieńków. Jakich inspiracji możemy zaczerpnąć dzięki prostym konstrukcjom z drewna?

Skandynawski styl

Od wielu lat popularną inspiracją do wystroju wnętrz jest styl skandynawski. Jego główną cechą charakterystyczną jest jasna przestrzeń, wykorzystanie drewna, zwłaszcza o jaśniejszym odcieniu, symetria i rozświetlenie. Dobrze sprawdza się przy projektowaniu większych przestrzeni – salonów, sypialni i jadalni. Niektóre rozwiązania mogą także zostać wykorzystane przy wystroju mniejszych pokojów. Prostota i funkcjonalność to szczególne zalety stylu skandynawskiego, a uniwersalność wystroju sprawia, że wygląd pomieszczeń jest atrakcyjny bez względu na panujące trendy. Biel, szarości i brązy nadają delikatności i elegancji. Typowymi dodatkami są poduszki, wazony, zwiewne zasłony i firanki. Z aranżacją idealnie komponują się wszelkie drewniane elementy i eksperymentalnie wykonane meble.  

Drewno w każdym pomieszczeniu

Drewno może posłużyć za tworzywo do wielu mebli w pomieszczeniach. Palety, skrzynki i deski mają szerokie zastosowanie jeżeli chodzi zarówno o elementy do przechowywania,  jak i stoły, etażerki, półki, szafki, biurka, a nawet kanapy i fotele. Do wykonania różnego rodzaju siedzisk z powodzeniem można wykorzystać modne ostatnio palety. Nadają się one idealnie także jako łóżka zarówno pojedyncze, jak i podwójne. Palety wymagają jedynie odpowiedniego przygotowania – oczyszczenia, wyszlifowania i zabezpieczenia lakierem. Ten sposób gwarantuje atrakcyjny efekt i dużą funkcjonalność – przestrzenie palety można wykorzystać jako doskonałe miejsce do przechowywania podręcznych rzeczy takich jak książki, notesy czy inne elementy codziennego użytku. Bardzo dobrym pomysłem jest także wykorzystanie skrzynek – w formie naściennych półek, stolików nocnych lub do salonu, a także łatwo przenośnych siedzisk czy podpórek. Dystrybutor opakowań i skrzyń drewnianych PakoBud oferuje detaliczną i hurtową sprzedaż drewna – jest to doskonały pomysł do samodzielnego przerobienia drewnianych elementów według własnych upodobań. Jakość tworzywa i precyzja gwarantują świetną podstawę do stworzenia ciekawych i unikatowych elementów do zaaranżowania wnętrza.

Meble ogrodowe

Drewno świetnie się nadaje jako materiał do stworzenia kolekcji mebli ogrodowych. Taka kompozycja w otoczeniu bujnego ogrodu lub na tarasie i balkonie przyniesie zachwycający efekt, zwłaszcza w zestawieniu z odpowiednim oświetleniem z ogrodowych lamp, światełek lub świeczek. Po raz kolejny swoje zastosowanie znajdą tutaj palety i skrzynki, które mogą stanowić zarówno jako siedzisko jak i stoliki. Skrzynki natomiast są świetnym sposobem na przechowywanie ogrodowych przyborów czy środków do pielęgnacji roślin. Drewniane elementy z wykorzystaniem różnych tekstyliów, poduszek czy hamaków nadadzą otoczeniu wyjątkowego, przytulnego charakteru. Dodatkową zaletą takich rozwiązań jest znaczne zmniejszenie kosztów i zaprojektowanie mebli ściśle według własnych upodobań.