skrzynie do transportu PakoBud

Skrzynie ze sklejki – ekologiczne opakowania do transportu

Sposób oraz opakowanie, w jakim przewozimy towar, jest niezwykle ważną kwestią wizerunkową, oraz co najważniejsze – sprawą bezpieczeństwa transportowanego produktu. To, jakie opakowania do transportu wybierzemy, będzie miało wpływ na jego stan od momentu zapakowania, aż do dostarczenia do punktu docelowego. Ważne jest również, aby opakowanie było niezużywalne oraz ekologiczne, szczególnie dla firm, które ten aspekt cenią sobie bardzo mocno. Przedsiębiorstwa, które dbają o ochronę środowiska oraz najwyższą jakość swoich opakowań do transportu są doceniane, oraz dobrze postrzegane. Dowiedz się więcej na temat specjalistycznych opakowań.

Co to są skrzynie ze sklejki?

Sklejka to nic innego jak materiał kompozytowy. Powstaje z połączenia cienkich, sklejonych oraz krzyżujących się ze sobą warstw drewna, najczęściej brzozy, olchy czy sosny. Do  sklejki nie jest wymagane użycie śrubek, narzędzi czy gwoździ, dzięki czemu jest ona niezwykle lekka i wygodna w użytkowaniu. Jedna skrzynia ze sklejki składa się zazwyczaj z nieparzystej liczby obłogów. Są one składane w sposób precyzyjny ze szczególną dokładnością przez naszych doświadczonych i odpowiednio wyedukowanych specjalistów. Takie skrzynie transportowe cieszą się ogromną popularnością wśród firm ceniących sobie wysoką jakość. Są one uznawane za jedne z najbardziej praktycznych opakowań transportowych oraz posiadają wiele zastosowań. Co ważne, materiał ze sklejki jest całkowicie ekologiczny, ponieważ podlega pełnemu recyklingowi, dzięki czemu dba się o otaczające środowisko i dobry wizerunek firmy.

Skrzynia ze sklejki a transport lotniczy

Jeśli zamierzasz przewieźć paczkę transportem lotniczym, najlepszym rozwiązaniem są skrzynie ze sklejki. Gwarantują trwały i w pełni bezpieczny transport. Umożliwiają one również zapakowanie do nich towarów o przeróżnych rozmiarach, bez obawy, iż skrzynia może ulec jakiemukolwiek zniszczeniu. Skrzynie ze sklejki cechuje wyjątkowa lekkość, wielofunkcyjność oraz estetyka, co jest szczególnie ważne podczas przewozów lotniczych.

Skrzynia ze sklejki a ekologia

Kolejną zaletą skrzynek ze sklejki jest to, że są wielofunkcyjne oraz w pełni ekologiczne. Sklejka charakteryzuje się tym, iż nadaje się do recyklingu. Firma, która stosuje tego typu opakowania do transportu, będzie wyróżniać się spośród innych swoim nowoczesnym oraz profesjonalnym podejściem. Recykling jest obecnie bardzo powszechny, dobrze jest więc nie być na to obojętnym i dołączyć do szerokiego grona osób, które czynnie uczestniczą w procesie ochrony naszej planety. Korzystając ze skrzynek ze sklejki, zdobywamy dodatkowe punkty od Klienta do którego dostarczany jest towar.

Główne zalety skrzyń ze sklejki

Dobrych strony korzystania ze skrzyń ze sklejki jest wiele, oprócz powyżej wymienionych wyróżniamy jeszcze:

  • znakomitą wytrzymałość oraz małe prawdopodobieństwo uszkodzenia
  • praktycznie zerowe występowanie jakichkolwiek pęknięć, wypaczeń, skręceń,
  • duża łatwość w polerowaniu czy malowaniu,
  • skrzynki ze sklejki są wykonane z materiału drzewnego, jednak nie posiadają one żadnych drzazg oraz są bardzo lekkie,
  • idealnie sprawdzają się w przewozie towarów o różnych gabarytach, zachowując ich pełne bezpieczeństwo,
  • możliwość transportowania produktów delikatnych oraz wartościowych,
  • bardzo niska przepuszczalność cieplna,
  • wysoka odporność na występujące podczas przewozu urazy mechaniczne,
  • skrzynki ze sklejki umożliwiają wykonanie otwieranych ścian czy otworów, które pozwalają na stały dostęp do transportowanego towaru, dzięki czemu w każdej chwili można sprawdzić jego aktualny stan.

Skrzynie ze sklejki są dobrą alternatywą dla innych rodzajów skrzyń transportowych. Nasi wykwalifikowani pracownicy kładą ogromny nacisk na jakość wykonanego zamówienia, a nasze produkty spełniają wszystkie wymagania narzucane przez obecny rynek.