Jak wykorzystać drewniane skrzynie i skrzyniopalety?

DIY, czyli Do It Yourself, to ostatnio bardzo modny sposób na samodzielną aranżację wnętrz, tworzenie ubrań czy elementów dekoracji. Atrakcyjne elementy wystroju można stworzyć z łatwo dostępnych i tanich produktów, dzięki czemu otrzymamy unikatowe wyroby po zmniejszonych kosztach. Jak wykonać samodzielnie meble i zaoszczędzić na aranżacji wnętrz, nie tracąc przy tym na oryginalnym i starannie przemyślanym wystroju?

Palety w salonie i sypialni

Aranżując pokoje warto przemyśleć zakup podstawowych mebli. Często jest to duży wydatek, dlatego też w ostatnich latach popularne jest samodzielnewytwarzanie mebli z drewna. Szczególną popularnością cieszą się palety – zapewniają funkcjonalność i estetyczny, unikatowy wygląd. Można wykorzystać je do stworzenia siedzisk, kanap, łóżek, ale także stolików lub, po niewielkim przerobieniu, jako naścienny element do wieszania ubrań, kluczy czy innych przyborów. Z wykorzystaniem dodatkowych tekstyliów, poduszek czy materaca można stworzyć kompletny zestaw wypoczynkowy. Dodatkowo, przestrzeni w paletach można użyć do przechowywania rzeczy codziennego użytku – książek lub gazet. Drewniane elementy dodają wnętrzom uroku, przytulności, idealnie współgrają z różnego rodzaju wystrojem. Drewnianym elementom można nadać dowolny kształt, zdecydować się na różny odcień. W sypialni łóżko z palety można skomponować z drewnianymi szafkami nocnymi, biurkiem czy szafą; użycie luster dodatkowo optycznie powiększy pokój i oświetli go. Drewniane meble sprawdzają się zarówno w małych i ciemnych pokojach, jak i przestronnych, jasnych przestrzeniach.

Wielofunkcyjne zastosowanie skrzynek

Meble ze skrzynek to doskonałe zastosowanie dla stolików, naściennych półek, a nawet regałów. Skrzynki mogą być idealnym elementem domowej biblioteczki lub zostać wykorzystane w formie barku –  jako miejsce na alkohol. Znajdą także zastosowanie w przechowywaniu butów czy nawet ubrań. Wielokrotne zastosowanie niesie za sobą funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Klasyczny wystrój nadaje wnętrzu wyjątkowości i estetyki, a niewątpliwą zaletą jest niewielki koszt i możliwość samodzielnego wykonania dostosowanego do naszych indywidualnych preferencji. Nabyte skrzynki wystarczy odpowiednio wyszlifować i zabezpieczyć, a potem dowolnie zaprojektować. Idealnym pomysłem jest zakupienie gotowych skrzynek i palet od PakoBud – producenta drewnianych wytworów zarówno hurtowo jak i detalicznie. Precyzyjnie wykonanie skrzynek daje gwarancję odpowiednio przygotowanego materiału do naszej przeróbki. Oprócz skrzynek i palet możemy zdecydować się na zakup boazerii podbiciowej oraz desek podłogowych.

Budowa domu

Dzięki usługom firmy PakoBud możemy także zakupić materiały do budowy domu – zarówno jeśli chodzi o elementy konstrukcyjne, jak i te do wnętrza domu – więźby dachowe, belki, łaty, krawędziaki, deski podłogowe, deski obiciowe i szalunkowe. Dzięki możliwości dostosowania projektu do indywidualnego zamówienia mamy pełną kontrolę nad projektem i funkcjonalnością zakupionych elementów.