pudełka tekturowe Pako-Bud

Opakowania tekturowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Ekologiczne, solidne i eleganckie opakowania tekturowe są cenione nie tylko w branży transportowej. Z ich właściwości chętnie korzystają przemysł budowlany, spożywczy, farmaceutyczny, motoryzacyjny i produkcyjny. Znajdują też zastosowanie u prywatnych odbiorców, którzy wykorzystują opakowania z tektury do składowania swoich rzeczy, a nawet dekoracji mieszkania. Ich uniwersalność jest ceniona na całym świecie, warto więc dowiedzieć się więcej na temat tych niezbędników!

Opakowania tekturowe – czyli jakie?

Opakowania tekturowe powstają na różne sposoby – w tym metodą konwencjonalną. Do tej grupy należą zazwyczaj kartony trój i pięciowarstwowe, które dodatkowo mogą być wyposażone w klapy i wieczka. Na rynku są również dostępne opakowania wzmacniane, o gramaturze 1320 g na 1m2 i grubości od 9 do 15 mm, które są przeznaczone do najcięższych przedmiotów i towarów. Producenci zajmują się także tworzeniem opakowań łączonych, które zazwyczaj składają się z drewna i tektury lub płyty OSB. Łatwo więc zauważyć, że opakowania tekturowe przyjmują różną postać i są dopasowane do konkretnych zastosowań.

Wśród opakowań tego typu prym wiodą jednak niezaprzeczalnie kartony, które są nadzwyczaj uniwersalne. W wersji trój lub pięciowarstwowej są dostosowane do składowania towarów różnego rodzaju. Produkowane na wymiar, mogą być wyposażone w klapy. Kartony tekturowe wyróżnia nie tylko odporność na rozdarcia i podarcia, ale też bardzo dobra szczelność. Idealnie zabezpieczają zawartość przed szkodliwą wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Kartony tekturowe można łączyć z innymi zabezpieczeniami, na przykład wkładać do nich folię bąbelkową w celu dodatkowej ochrony zawartości. Stabilne i lekkie są przeznaczone też do układania na paletach. Warto pamiętać o tym, że znajdują one zastosowanie w wielu przypadkach. O jakich dokładnie mowa?

Kartony tekturowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Opakowania tekturowe są produkowane w przeróżnych wymiarach i kształtach, dlatego znajdują zastosowanie w każdej branży. Tym bardziej że powstają z ekologicznego materiału i można na nich umieszczać dowolne napisy, grafiki, a także logo firmy. Z tego względu pełnią funkcję reklamową, co cenią zwłaszcza sklepy internetowe.

Wysyłanie paczek ze znakiem swojego przedsiębiorstwa nie tylko podnosi jego renomę, ale też przykuwa uwagę klientów i wpływa na rozpowszechnianie marki. Warto zlecić wykonanie firmowych kartonów dobremu producentowi opakowań tekturowych, który wykona je według odgórnych wytycznych.

Kartony są też używane do przechowywania przedmiotów, zwłaszcza na magazynach, w zakładach pracy i w halach produkcyjnych. Służą do składowania dokumentów, narzędzi pracy, wyrobów, a także odpadów. Pojemne i poręczne z łatwością można przenosić z miejsca na miejsce i układać jeden na drugim. Jest to przydatne też w branży spożywczej, motoryzacyjnej i farmaceutycznej, w której porządek odgrywa bardzo ważną rolę.

Kartony tekturowe znajdują też zastosowanie w… dekoracji! Eleganckie i stylowe opakowania są dostępne w wielu wymiarach i kształtach, można je dowolnie modyfikować, malować i umieszczać na nich grafiki, dlatego oprócz funkcji użytkowej, pełnią też estetyczną. Co ciekawe, niektórzy wykorzystują je do przechowywania roślin lub lamp ozdobnych.

Nie da się ukryć, że opakowania z tektury są bardzo pomocne w trakcie przeprowadzki. Z ich wsparciem można szybko uporządkować swoje wyposażenie, by przenieść je w inne miejsce. Bez problemu da się w nich składować odzież, akcesoria RTV i AGD, dokumenty, a nawet części mebli. Ich wszechstronność daje ogromne możliwości!

Ostatnie istotne zastosowanie kartonów dotyczy oczywiście branży transportowej! Są one niezawodne w trakcie przewozu różnych przesyłek, nie tylko krajowych, ale też międzynarodowych. Tym bardziej że bez przeszkód można je układać na paletach, a w razie potrzeby nawet w skrzyniach. Warto więc nawiązać współpracę ze sprawdzonym producentem opakowań tekturowych, którzy przygotowuje kartony według indywidualnych preferencji klienta!