Skrzynie drewniane a skrzynie plastikowe – musisz o tym wiedzieć

Może się wydawać, że wybór skrzyni na czas przeprowadzki, do magazynu czy na prezent ma małe znaczenie. Nic bardziej mylnego! Przeczytaj, dlaczego niektóre rodzaje opakowań mogą być nawet… niebezpieczne.

Do czego i jak długo ma posłużyć Ci skrzynia?

Jeśli chcesz tylko wysłać i zapomnieć, to nie ma znaczenia, czy wybierzesz skrzynię drewnianą, czy plastikową. Chyba, że wysyłasz coś do klienta, na którym chcesz zrobić dobre wrażenie. Na pewno doceni, jeśli razem z przesyłką otrzyma ciekawą, drewnianą skrzynkę, którą będzie mógł wykorzystać jeszcze wiele razy. Niektórzy z takich skrzyń tworzą nawet:

  • stoliki,
  • domowe kufry,
  • regały,
  • stylowe kufry podróżne.

– Drewno to materiał naturalny, co daje olbrzymie możliwości. Jeśli chcesz, by posłużył przez lata, możesz schować do drewnianej skrzyni dowolne rzeczy wiedząc, że przetrwają próbę czasu. = zwraca uwagę pracownik Pakobud, firmy z Konstantynowa Łódzkiego, zajmującej się produkcją takich drewnianych skrzyń. Tymczasem w plastikowej skrzyni:

  • nie możesz przechowywać artykułów spożywczych – plastik wydziela toksyczne opary.
  • Z tego samego powodu ostrożnie przechowuj rzeczy dziecięce czy kosmetyki.
  • Do środka nie dostaje się powietrze, więc rzeczy mogą zatęchnąć.

Z kolei w wyniku zmiany koncepcji czy braku miejsca zechcesz pozbyć się skrzyni plastikowych, to pozostaje Ci je wyrzucić. Z drewnianymi możesz zrobić, co zechcesz. Pocięte i zniszczone rozłożą się razem z kompostem lub posłużą do rozpalenia ogniska. Poza tym możesz je sprzedać lub przerobić na grządkę czy kufer.

Jeśli styl jest dla Ciebie ważny, to wybór jest tylko jeden

Zarówno w polskich, jak i orientalnych bajkach motyw kufra podróżnego działa na wyobraźnię od wieków. Dawniej każda kobieta miała swój kufer posagowy. Mężczyźni mieli oznaczone i solidne kufry podróżne. W obecnych czasach bylejakości drewno i inne naturalne materiały wypiera coraz częściej plastik.

Warto jednak zachować tradycyjnie wysokie standardy i planować przeprowadzkę, przechowywanie czy wysyłkę z praktycznymi drewnianymi skrzyniami. Taka skrzynia może być nawet przekazywana z pokolenia na pokolenie, nie mówiąc o tym, że Twoim kontrahentom czy klientom będzie po prostu miło, gdy dostaną rzeczy w ładnej, tradycyjnej skrzyni, którą w dodatku będą mogli jeszcze wykorzystać po swojemu.

Skrzynie drewniane czy plastikowe? Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje tylko jedna odpowiedź na pytanie, czy lepsze są skrzynie plastikowe czy drewniane. Materiały naturalne wracają do łask nie bez powodu – ci, którzy przeżyli kilka lat w otoczeniu syntetyków mogą zaświadczyć, że to nie to samo, co podłoga z drewna, pachnące sosnowe półki czy świece z wosku pszczelego. Więcej na temat drewnianych skrzyń do przechowywania i innych wyrobów z drewna na: www.pakobud.com.pl.