Opakowania tekturowe i łączone

Wszelkiego rodzaju opakowania otaczają nas w codziennym życiu, mamy z nimi styczność niemal non stop. Każda butelka jest opakowaniem i zdecydowana większość produktów, jakie kupujemy każdego dnia, tygodnia czy miesiąca jest w jakiś sposób zapakowana – czy to buty w pudełku, czy mleko w kartonie. Nie jesteśmy także w stanie wysłać prawie żadnej paczki bez wcześniejszego włożenia jej zawartości w np. karton – czyli opakowanie. Opakowania potrzebne są nam praktycznie każdego dnia i w zasadzie do wszystkiego. Każdy ma w domu jakieś stare pudełka po butach, czy po jakichś otrzymanych kiedyś paczkach, które może wykorzystać ponownie, żeby znów coś w nich wysłać. Takie metody sprawdzają się jednak tylko przy użytku indywidualnym, żadna duża, czy nawet mała firma nie wyśle swoich produktów klientom w starych opakowaniach. Dlatego tak istotne są firmy produkujące opakowania.

Opakowania tekturowe

Rodzajów wszelakich opakowań jest na rynku całe mnóstwo, wykonywane są z przeróżnych materiałów, każde nadają się lepiej lub gorzej do transportowania danego rodzaju towarów. Są opakowania odpowiednie do przewozu dużych ciężarów, opakowania do przewozu lekkich rzeczy, rzeczy delikatnych, szkła itp. Opakowania tekturowe tworzone są z dwóch rodzajów tektury – pierwszym jest tektura konwencjonalna, która dzieli się na kolejne dwa rodzaje – na tekturę trzywarstwową i tekturę pięciowarstwową, która przy okazji zapewnia towarom ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych. Do transportu i przechowywania często bardzo ciężkich towarów często wykorzystuje się opakowania z drugiego rodzaju tektury, czyli z tektury ciężkiej, czyli pięciowarstwowej oraz siedmiowarstwowej. Takie opakowania są niezwykle wytrzymałe mimo że mogłoby się wydawać, że tektura nie jest zbyt trwałym materiałem.

Opakowania łączone

Opakowania łączone są połączeniem opakowań drewnianych i tekturowych, dzięki czemu łączą w sobie świetne właściwości obu tych tworzyw. Drewno jest niezwykle trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu w opakowaniach i skrzyniach z niego zrobionych można przewozić niemal każdy rodzaj towarów. Taka propozycja jest opcją budżetową, łączącą atrakcyjną cenę z jakością i wytrzymałością – zarówno tektura, jak i drewno są materiałami najczęściej wykorzystywanymi w transporcie i do przechowywania wszelkich produktów, dlatego ich połączenie jest połączeniem skutecznym. W opakowaniach łączonych przewozić można duże ciężary bez obawy na uszkodzenie towaru. Oprócz opakowań łączonych z drewna i tektury, można kupić także połączenie drewna z płytą pilśniową lub sklejką. Firma PAKO-BUD, mieszcząca się w pobliżu Łodzi oferuje różne rodzaje opakowań łączonych w atrakcyjnych cenach.

W jaki sposób zamawiać interesujące nas opakowania?

Zamawianie opakowań hurtowo jest gwarancją atrakcyjnej ceny. Sposób zamawiania jest inny dla każdego producenta, przykładowo firma PAKO-BUD, mieszcząca się w Konstantynowie Łódzkim prezentuje swoją ofertę na stronie internetowej, a także zachęca do wizyty w siedzibie firmy lub do kontaktu telefonicznego lub mailowego z pracownikami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości potencjalnych klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą producenta opakowań drewnianych i tekturowych pakobud.com.pl, posiadającego ponad 25-letnie doświadczenie w branży opakowań.