impregnacja zanurzeniowa pakobud

Najlepsze deski podłogowe

Wybór podłogi do naszego domu jest kluczową decyzją w czasie każdego wykończania wnętrz. Bardzo często ma niezwykle ważny wpływ na cały wystrój i klimat panujący w danym miejscu. Dlatego wybierając idealną podłogę do naszego domu musimy wziąć pod uwagę zarówno jakość drewna, z którego zostaną wykonane deski podłogowe, jak również strukturę powierzchni, rodzaj drewna, a także jego kolor. Jakie deski podłogowe będą najlepsze dla twojego domu? O czym powinniśmy wiedzieć wybierając podłogę?

Spis treści

  1. Deska podłogowa – wybieramy jakość czy niską cenę?
  2. Jaką deskę podłogową wybrać – litą czy trójwarstwową?
  3. Ekologiczna i nietoksyczna – deska podłogowa vs panele
  4. Jaka deska podłogowa jest najlepsza?
  5. Marka PAKO-BUD i wyjątkowe drewno na lata

Deska podłogowa – wybieramy jakość czy niską cenę? 

Każdy kto choć raz brał przeprowadzał w swoim domu remont, lub zajmował się pracami wykończeniowymi wie, że w parze ze zmianą wystroju wnętrza bardzo często idą wysokie koszty. Dlatego bardzo często wybierając poszczególne materiały budowlane kierujemy się nie tylko jakością danych produktów, ale również ich ceną. Nie jest to jednak najlepszym rozwiązaniem. Chociaż na etapie remontu niska cena może stanowić kuszącą opcję, po kilku latach tanie produkty mogą zmusić nas do przeprowadzenia ponownego remontu. Na przykład wybierając panele szwedzkie, musimy liczyć się z tym, że prawdopodobnie po kilku latach użytkowania będziemy musieli pomyśleć o ponownym kładzeniu podłogi.

Dlatego deski podłogowe z litego drewna, chociaż kosztowniejsze od paneli, są niezwykle dobrym wyborem. Wytrzymałe i solidne, odporne na długie lata użytkowania, wymagają jedynie drobnej renowacji, powtarzanej raz na długi okres czasu. Dzięki przemyślanej inwestycji nie będziemy musieli obawiać się kolejnych remontów, które generują nie tylko olbrzymie koszty związane z produktami i ekipą remontową, ale również potężne ilości odpadów trudnych do utylizacji.

Jaką deskę podłogową wybrać – litą czy trójwarstwową? 

Jeśli decydujemy się na wybór trwałych desek podłogowych pierwszy dobry wybór mamy już za sobą. Kolejną rzeczą, nad którą musimy się zastanowić jest rodzaj deski podłogowej. Możemy decydować pomiędzy deską litą a deską trójwarstwową. Która z nich sprawdzi się lepiej jako materiał do naszego domu lub mieszkania?

W tym wyborze mylące mogą się okazać nazwy desek podłogowych. Chociaż mogłoby się wydawać, że deska trójwarstwowa będzie bardziej wytrzymała, w praktyce o wiele lepiej sprawdza się deska lita. Dlaczego? Jest to bezpośrednio związane z budową podłogi. Podłogowa lita deska posiada dziesięciomilimetrową warstwę użytkową. Dla porównania, deska trójwarstwowa posiada jedynie cztery milimetry warstwy użytkowej. Deska lita cechuje się dzięki temu bardzo dużą możliwością odnawiania i stanowi prawdziwą podłogę nie tylko na lata, ale na pokolenia. Warto wspomnieć, że ta sama zasada dotyczy naturalnego, litego parkietu, który także może być odnawiany nieskończenie wiele razy.

Ekologiczna i nietoksyczna – deska podłogowa vs panele 

Kolejnym czynnikiem przemawiającym na korzyść desek podłogowych jest również ro, że stanowią one niezwykle bezpieczny materiał do naszego domu. Podłogi wykonywane z naturalnego drewna charakteryzują się zerową toksyczności podłóg. W przeciwieństwie do desek klejonych lub paneli, które mogą zawierać w sobie szkodliwe, rakotwórcze substancje. Dlatego wybór naturalnego drewna jest bardzo ważny, szczególnie jeśli w naszej rodzinie są małe dzieci.

Najlepszym wyborem deski podłogowej jest parkiet lub deska lita, które wykonane są z jednego kawałka drewna i łączone są ze sobą na zasadzie pióro-wpustu, czyli układane jak puzzle. Taka podłoga nie uczula, jest bezpieczna dla wszystkich domowników oraz tworzy zdrowe i komfortowe warunki do życia. Co więcej należy również pamiętać o tym, że deska lita oraz parkiet to ekologiczny i naturalny produkt.

Jaka deska podłogowa jest najlepsza?

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej czynniki, nietrudno zauważyć, że najlepszym wyborem jeśli chodzi o deskę podłogową jest ta, wykonana z naturalnego drewna, bez zbędnych dodatków w postaci zmieszanych materiałów czy kleju.

Drewniana deska podłogowa to nie tylko gwarancja wygody, ale również inwestycja w przyszłe lata. Dzięki temu możemy zapomnieć o kolejnych remontach i kolejnych wydatkach. Naturalny materiał, oprócz tego, że jest nietoksyczny, posiada również ważne walory estetyczne, które należy wziąć pod uwagę przy aranżacji wnętrza. Drewno to niezwykle szlachetny materiał, który towarzyszy nam od wielu pokoleń, nadając naszym wnętrzom wyjątkowego i niezwykle ciepłego charakteru. Dzięki niejednolitości materiału, różnorodności powierzchni, widocznym sękom, przebarwieniom i naturalnej kolorystyce, drewno to wartość sama w sobie. Co więcej lita deska podłogowa pozwala również na poprawę akustyki w danym pomieszczeniu.

Marka PAKO-BUD i wyjątkowe drewno na lata 

Drewno produkowane i obrabiane przez markę PAKO-BUD to produkt najwyższej jakości. Dlatego szukając idealnego materiału do domu warto wziąć pod uwagę ofertę naszej firmy. Lata doświadczenia na rynku pozwoliły nam osiągnąć niezwykle wysoki poziom wykonywania i przetwarzania desek podłogowych. Szukając wyjątkowej podłogi na lata, skorzystaj z porady naszych ekspertów.