dekoracje swiateczne eko

Eko dekoracje świąteczne z drewna

Święta to wyjątkowy czas w roku – staramy się wtedy przygotować nasze domy, mieszkania i miejsca pracy do radosnego celebrowania. Wyszukujemy więc dekoracje i ozdoby, które podkreślą wyjątkowy okres pełen światła i blasku. Jednak z ozdobami wiąże się również to, że generują one duże ilości niewykorzystywanych produktów i odpadów. Dlatego warto wybierać takie dekoracje, które nie tylko pomogą nam świętować w pięknym otoczeniu, ale zadbają również o naszą planetę. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będą eko dekoracje świąteczne, wykonane z drewna.

Spis treści 

  1. Dlaczego warto wybierać dekoracje świąteczne z drewna?
  2. Jakie eko dekoracje świąteczne z drewna możemy wybrać?
  3. Eko dekoracje świąteczne z drewna – pomysł na prezent dla bliskiej osoby

Dlaczego warto wybierać dekoracje świąteczne z drewna? 

Eko dekoracje to nie tylko ukłon w stronę naszej planety. To również sposób na powrót do czasów, w których świąteczne ozdoby wykonywaliśmy samodzielnie, w towarzystwie bliskich nam osób, czyniąc z tego wyjątkowych rytuał. Mogliśmy zatrzymać się na chwilę, skupiając naszą uwagę jedynie na tym, co tu i teraz. Dzięki temu zanurzaliśmy się w magiczny czas świąt i spotkań, pamiętając, że najważniejsze są wspólnie spędzone chwile.

Dekoracje świąteczne z drewna są niezwykle eleganckie i minimalistyczne. Dzięki temu odnajdą się doskonale w każdym wnętrzu, wprowadzając do niego ciepły klimat i miękkość. W ten sposób nasze świąteczne wspomnienia wypełnią się naturalnymi odcieniami i zapachami, przenosząc nas w myślach do dobrego czasu spędzonego w gronie ważnych osób.

Jakie eko dekoracje świąteczne z drewna możemy wybrać? 

Wybór świątecznych eko dekoracji z drewna jest obecnie niezwykle szeroki. Dzięki temu każda i każdy z nas może znaleźć coś dla siebie i swojego wnętrza. Na które ozdoby warto zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z najnowszych pomysłów wnętrzarskich są drewniane choinki, które stanowią minimalistyczną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych drzewek stawianych w naszych domach. Wybierając specjalnie zaprojektowane, drewniane choinki stawiamy nie tylko na najnowsze trendy, ale również na proekologiczne rozwiązania. Drewniane drzewko może mianowicie stać się nową, coroczną, domową tradycją. Rezygnując z kupowania naturalnych choinek wspieramy lokalne lasy, a odstawiając na bok plastikowe, sztuczne drzewka świąteczne nie pozwalamy na produkcję toksycznych odpadów.

Równie ciekawym pomysłem na świąteczny czas są drewniane ozdoby choinkowe, które możemy również umieszczać na meblach. Drewniane „bombki” są nie tylko minimalistyczne i eleganckie, ale zaskakują nas różnorodnością wzorów i motywów, które się na nich pojawiają. Drewniane ozdoby świąteczne są idealnym wyborem dla tych, którzy lubią wszelkie połączenia z naturą i pragną dodać swojej bożonarodzeniowej tradycji nieco leśnego zapachu. Możemy znaleźć eko ozdoby z ażurowym deseniem, lub takie, które zostały specjalnie grawerowane. W ten sposób nasze świąteczne dekoracje nabierają niezwykle intymnego charakteru.

Warto również pomyśleć o drewnianych stroikach świątecznych, które mogą być podstawką dla żyw gałązek i owoców, lub samodzielną ozdobą. Jednak w obydwu przypadkach taki drewniany deseń będzie doskonałym urozmaiceniem na świątecznym stole. Jeśli szukamy dodatkowych ozdób do wigilijnej kolacji lub rodzinnych obiadów, możemy wybrać również drewniane winietki lub serwetniki, które pomogą nam stworzyć niezwykły klimat w czasie wspólnych posiłków.

Eko dekoracje świąteczne z drewna – pomysł na prezent dla bliskiej osoby 

Ekologiczne ozdoby świąteczne z drewna są doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby. Nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną wizualnie formę, ale również dzięki temu, że drewniane ozdoby mogą być spersonalizowane, za pomocą indywidualnego, wyjątkowego graweru lub projektu wykonanego na zamówienie. Możemy wybrać ważną datę czy motyw i umieścić go na drewnianej bombce. Bardzo ciekawym pomysłem są też drewniane ozdoby, które przygotowujemy samodzielnie – za pomocą specjalnych zestawów DIY lub naszych, fantazyjnych projektów.