opakowania kartonowe

Poradnik przeprowadzkowy

Przeprowadzka jest zazwyczaj dużym wydarzeniem związanym z licznymi kwestiami organizacyjnymi. Aby przeprowadzka przebiegła sprawnie, warto podejść do niej logistycznie, biorąc pod uwagę nie tylko transport, ale również czas jaki chcemy poświęcić przenoszeniu rzeczy oraz to ile osób będziemy musieli prosić o pomoc w tym przedsięwzięciu. Ilość tematów, o których musimy pamiętać, może powodować stres, dlatego ważne jest aby odpowiednio wcześniej przygotować całe przedsięwzięcie, krok po kroku. O czym powinniśmy pamiętać w czasie przeprowadzki? Co pomoże nam przetrwać ten czas i nie zwariować? Poznajcie nasze rady i sposoby na bezstresowe przeprowadzki.

Plan działania – podstawa udanej przeprowadzki 

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do przeprowadzenia całego przedsięwzięcia. Warto zdecydować wcześniej ile czasu będziemy potrzebować do przeprowadzenia całej przeprowadzki. Będzie to związane z możliwościami transportowymi oraz ilością rzeczy i mebli, które będziemy chcieli przewieźć. Zacznij więc od sporządzenia listy rzeczy, które mają znaleźć się w nowym domu lub mieszkaniu – w ten sposób zorientujesz się co należy przewieźć oraz jak duży powinien być transport. Dzięki temu będziemy mogli przejść do kolejnego etapu planowania, czyli znalezienia firmy przeprowadzkowej lub samochodu dostawczego, który pozwoli nam na sprawne przewiezienie wszystkich mebli i rzeczy. To, jak dużego samochodu lub ekipy przeprowadzkowej będziemy potrzebować zależy przede wszystkim od ilości przedmiotów, które przeprowadzają się razem z nami. Warto więc potraktować czas przeprowadzki jako moment na zastanowienie się, czy aby na pewno wszystkie rzeczy które chcemy ze sobą zabrać są nam niezbędne. Po wybraniu rodzaju transportu kolejnym etapem planowania powinno być znalezienie odpowiedniego terminu.

Czas przeprowadzki – dogodny termin 

Bardzo ważnym punktem w czasie przygotowań do przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego terminu. O czym powinniśmy pamiętać? Zacznijmy od tego, że przeprowadzki zazwyczaj pochłaniają dużo czasu – wszystkie rzeczy muszą być zapakowane do transportu, wyładowane w nowym miejscu, a czynność tę czasami należy powtórzyć kilkukrotnie. Dlatego przede wszystkim warto zacząć od tego, aby poświęcić na przeprowadzkę cały dzień. W ten sposób pozbędziemy się uczucia presji i stresu – w przeciągu całego dnia uda nam się bez problemu przewieźć wszelkie niezbędne sprzęty, meble i rzeczy. Zdarza się również, że ze względów logistycznych będziemy potrzebować jeszcze więcej czasu – wówczas warto wziąć to pod uwagę w wyborze terminu i przewoźnika.

Przygotowanie transportu i zabezpieczenie rzeczy

Jeśli chodzi o przygotowanie transportu i zabezpieczenie rzeczy kluczowe jest logistyczne zaplanowanie tego, jak łączyć ze sobą poszczególne przedmioty, tak aby mieć jak najmniej pudeł, które trzeba przewieźć. Dobrym pomysłem jest pakowanie rzeczy według klucza pomieszczeń, w których mają się znaleźć. W ten sposób łatwiej będzie nam zachować porządek, a w czasie wypakowywania rzeczy w nowym miejscu, wszystko pójdzie o wiele sprawniej. Sprzęty kuchenne powinny się więc znaleźć w tych samych kartonach, natomiast rzeczy znajdujące się w salonie lub sypialni spakujemy do oddzielnych pudeł.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie pakowanych przedmiotów, warto pomyśleć o tym aby zgromadzić zbędną makulaturę lub, jeśli to konieczne, folię bąbelkową. Zarówno makulatura jak i folia pomogą nam chronić naczynia, kubki, kieliszki, ozdobne ramki lub wazony. Rzeczy delikatne, które mogą ulec zniszczeniu w czasie przeprowadzki warto umieścić w odpowiednio oznaczonych kartonach, tak aby ekipa przeprowadzkowa oraz pozostali domownicy wiedzieli, na które pudła należy szczególnie uważać.

Kartony i pudła czyli najlepsze opakowania przeprowadzkowe 

W czasie przeprowadzki najlepiej jest korzystać z tekturowych opakowań, które pozwolą nam na sprawne pakowanie i transportowanie niezbędnych rzeczy. Będą na pewno o wiele lepszym wyborem niż worki i walizki – do pudeł możemy zmieścić więcej rzeczy, dbając jednocześnie o to, aby żadna z nich nie uległa uszkodzeniu lub nie zgubiła się w czasie transportu.

Wybierając kartony do przeprowadzki warto oczywiście skorzystać z usług doświadczonego producenta, który zapewni nam wysoką jakość produktów. Dobry wybór na pewno ułatwi nam przeprowadzenie całego procesu przeprowadzki, warto więc wziąć pod uwagę kilka czynników. Nasza marka PAKO BUD daje swoim Klientom gwarancję wysokiej jakości – wszystkie produkty tekturowe wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników, którzy działają zgodnie z wymaganiami danego Klienta. W ten sposób opakowania tekturowe marki PAKO BUD mogą mieć różne kształty i zastosowanie, dzięki czemu możemy dopasować opakowanie do wymagań naszej przeprowadzki. W naszej ofercie Klienci mogą znaleźć opakowania z

  • tektury konwencjonalnej, czyli takiej trój- i pięciowarstwowej, która spełnia najbardziej klasyczne wymagania i sprawdzi się doskonale w przewożeniu lekkich rzeczy
  • tektury ciężkiej, pięciowarstwowej o gramaturze 1320 g na 1m2 i grubości od 9 do 15 mm, która  jest bardzo wytrzymała i może przechowywać ciężkie i masywne przedmioty
  • materiałów łączonych, czyli opakowania produkowane najczęściej z połączenia drewna z tekturą bądź sklejką czy płytą OSB. Są one szczególnie wytrzymałe i przeznaczone do przechowywania oraz transportowania szczególnie ważnych lub masywnych towarów

Podsumowanie 

Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie tego, co zrobić aby zaplanować sprawną przeprowadzkę bez zbędnych nerwów i stresu. Trzymaj się tych kilku punktów, a wszystko pójdzie zgodnie z planem!

  • Sprawdź ile rzeczy, mebli i sprzętów będziesz chciał przewieźć do nowego mieszkania lub domu, nieużywane przedmioty sprzedaj lub oddaj.
  • Wybierz godną zaufania firmę przeprowadzkową lub znajdź samochód dostawczy – wybór powinien być uzależniony od ilości rzeczy do przewiezienia. Ustal ile kursów będzie niezbędnych do przetransportowania wszystkich sprzętów.
  • Znajdź dogodny termin i poświęć na przeprowadzkę cały dzień.
  • Pakując rzeczy do pudeł, rób to według wybranego schematu, wykorzystując na przykład model pomieszczeń. Rzeczy kuchenne znajdą się razem w jednych pudłach, te z salonu w innych itd.
  • Wybierz solidne opakowania transportowe do przeprowadzek – skorzystaj z naszych usług i ciesz się wysoką jakością.