Jak się przeprowadzić i nie zwariować?

Okres powakacyjny to czas nasilania się tematu przeprowadzek. Przyczyną tego jest zbliżający się wielkimi krokami październik, wraz z którym rozpocznie się kolejny rok akademicki. Świeżo upieczeni studenci muszą zatem opuścić swoje rodzinne miejscowości, aby zamieszkać w mieście, gdzie będą zdobywać wiedzę przez kolejnych kilka lat. Temat ten nie dotyczy jednak tylko młodych dorosłych. Przeprowadzka to stały element życia, większość osób przeprowadziła się lub zrobi to w przyszłości przynajmniej raz w życiu. Jak spakować wszystkie swoje rzeczy, tak aby niczego nie zapomnieć i nie zgubić po drodze?

Jeśli to możliwe, zacznij wcześniej

Zwykle o tym, że trzeba będzie się wyprowadzić dowiadujemy się ze sporym wyprzedzeniem. Nie warto zatem czekać do ostatniej chwili z segregowaniem potrzebnych rzeczy i pakowaniem. Czas wyprowadzki jest doskonałą okazją do porządków i zdecydowania czy wszystko, co posiadamy, jest nam naprawdę potrzebne. Często okazuje się wówczas, że w szafie wiszą nieużywane od wielu lat ubrania, zwykle już za małe lub zniszczone. Podobnie dzieję się z książkami, akcesoriami, kosmetykami itp. Nie warto męczyć się z pakowaniem czegoś, co w nowym mieszkaniu znów wyląduje w kącie, nieużywane przez lata.

Najważniejsze rzeczy do walizki

Najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak najczęściej noszone ubrania, kosmetyki codziennego użytku, ręcznik, ładowarki i niezbędny sprzęt elektroniczny najlepiej umieścić w walizce, w którą pakuje się na dłuższe wyjazdy. Dzięki temu podczas przeprowadzki wiadomo będzie gdzie szukać tego, co jest najbardziej istotne pierwszej nocy w nowym miejscu.

Używaj pudełek

Tekturowe pudła są nieocenione podczas przeprowadzki. To zdecydowanie najlepszy sposób na spakowanie dużej ilości rzeczy w jedno miejsce, tak aby później bez problemu je przenieść na przykład do samochodu. Dodatkowo same ważą bardzo niewiele, w porównaniu z wagą walizki ich ciężar jest praktycznie nieodczuwalny, dzięki czemu ich transport będzie nieco lżejszy. Kolejnym atutem jest jasny kolor. Możesz zatem posegregować rzeczy i podpisać pudła tak, aby na miejscu nie zaglądać do każdego po kolei w poszukiwaniu potrzebnego przedmiotu. Warto jednak pamiętać o tym, że pudełka takie powinny być dobrej jakości, najlepiej wcześniej nieużywane, jest to ważne, aby transport przebiegł bez wypadków i zniszczeń. Na szczęście zakup pudełek wiąże się z małymi kosztami, a daje gwarancję ich solidności. Firma Pako Bud oferuje swoim klientom różnego rodzaju tekturowe opakowania, które na pewno dobrze się spiszą podczas przeprowadzki.

Dokładnie opisz pudełka

Jeśli chodzi o podpisywanie pudełek warto oczywiście zaznaczyć z jakiego pomieszczenia spakowaliśmy rzeczy. Jednak sam napis łazienka bądź kuchnia może okazać się niewystarczający. Warto dopisać co konkretnie mieści dane pudło, ułatwi to późniejsze ich rozpakowywanie i na pewno pomoże w transporcie. Jeśli zobaczymy karton opisany “talerze, miski, kubki”, będziemy na pewno ostrożniejsi niż przy transporcie tego z opisem “ręczniki, ściereczki, sztućce”.

Transport

Przy transporcie spakowanych rzeczy najbardziej przydaje się pomoc rodziny i przyjaciół. Jeśli znajdzie się kilka osób, które pomogą w przenoszeniu i posiadają samochód, sprawa staje się o wiele łatwiejsza. Możemy zaoszczędzić wówczas dość sporo pieniędzy na firmie transportowej, która okaże się niestety konieczna jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani albo mamy zamiar przewozić większe rzeczy, na przykład meble.