deski podlogowe pakobud

Drewniana podłoga w domu czy mieszkaniu – jakie są zalety podłogi drewnianej?

Wysokiej jakości podłoga wykonana z drewna tworzy wyjątkowo ładne i estetyczne wnętrze, które doskonale współgra z różnymi wykończeniami, kolorami i meblami. Niegdyś stosowano ją w dworkach i pałacach, do tej pory cieszy się uznaniem i stanowi bardzo ważny element dekoracyjny. Poznaj zalety podłogi drewnianej, przekonaj się, dlaczego warto umieścić ją we wnętrzach domu bądź mieszkania.

Naturalne drewno jest nieocenione

Istnieje wiele rodzajów paneli imitujących wygląd podłóg z drewna. Nie są one jednak w stanie zastąpić podłogi wykonanej w całości z prawdziwego i naturalnego drewna wysokiej jakości. Różnice są nie tylko w estetyce, lecz także jakości i trwałości takiej podłogi. Istnieje wiele powodów, dla których warto pokryć podłogę drewnem, mimo że to droższe rozwiązanie i wymaga większej uwagi przy konserwacji. Dostępne w naszej ofercie deski podłogowe są wykonane z drewna najwyższej jakości, które doskonale sprawdzi się w domu bądź mieszkaniu.

Bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość oraz możliwość renowacji

Jedną z zalet podłogi drewnianej jest bardzo duża wytrzymałość na widoczne zniszczenia, takie jak zarysowania, wgniecenia czy duże obciążenie. Z pewnością lite drewno jest materiałem o wiele trwalszym niż panele podłogowe wykonane z surowców drewnopodobnych. Położenie takiej podłogi gwarantuje jej użytkowanie przez długie lata, a dzięki wysokiej odporności, będzie wyglądała równie dobrze przez cały czas, pod warunkiem, że będzie odpowiednio zadbana i konserwowana. Co więcej, deski podłogowe można poddać renowacji, uzupełniając braki i redukując zniszczenia podczas cyklinowania.

Ciche, ciepłe i przytulne wnętrze

Doskonała izolacja i walory estetyczne to kolejne zalety zastosowania podłogi drewnianej. Lite drewno posiada właściwości zatrzymujące ciepło. Nagrzane pomieszczenie zaopatrzone w podłogę z drewna z pewnością dłużej utrzyma wysoką temperaturę. Izolacja działa nie tylko w kwestii ciepła, lecz także dźwięków. Drewno cechuje bardzo dobre pochłanianie dźwięków oraz korzystne właściwości akustyczne. Zastosowanie drewna na powierzchni podłogi doskonale izoluje od dźwięków otoczenia. W kwestii ciepła należy również wspomnieć, że szczególnie jasne podłogi drewniane dodają ciepłego i przytulnego klimatu w pomieszczeniu.

Klasyczna rozwiązanie i podłoga drewniana połączona z płytkami

Drewniana podłoga w salonie wygląda bardzo elegancko i klasycznie. Doskonale komponuje się z meblami, stołem jadalnym czy wszelkimi ozdobami, nadając wnętrzu klasyczny wygląd. To również doskonały materiał do urozmaicania wnętrz i tworzenia ciekawych zestawień. Bardzo dobrze wygląda drewniana podłoga połączona z płytkami. To dość uniwersalne, a jednocześnie ciekawe zestawienie, które będzie wyglądało bardzo atrakcyjnie przy zastosowaniu drewnianej podłogi w salonie z kuchnią. Wykorzystanie płytek i drewna będzie widoczną granicą między dwoma strefami, jednocześnie tworząc płynną kompozycję.

Podłoga drewniana a ogrzewanie podłogowe

Często podczas rozważań nad wyborem odpowiedniej podłogi do domu pojawia się kwestia ogrzewania. Jeśli używamy grzejników i tradycyjnych kaloryferów, nie ma żadnych przeciwwskazań. W pewnym stopniu ryzykowne może być zastosowanie ogrzewania podłogowego, jednak ono również nie jest wykluczone, należy jednak zadbać o dopracowanie kilku szczegółów. Podłoga drewniana i ogrzewanie podłogowe nie będą się wzajemnie wykluczać, jeśli ogrzewanie będzie automatyczne, a czynnikiem grzewczym będzie woda, czerpiąca temperaturę z pompy ciepła. To dobre rozwiązanie w pomieszczeniach o właściwej izolacji, które nie wymagają ciągłego działania systemu grzewczego. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się podłogą drewnianą nawet przy zastosowaniu tego rodzaju ogrzewania.

Bezpieczne i zdrowe rozwiązanie

Zastosowanie zarówno ciemnej, jak i jasnej podłogi drewnianej jest praktycznym, ale i niezwykle estetycznym rozwiązaniem, które pozwala nadać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Kolejną zaletą podłogi drewnianej są jednak walory zdrowotne. Drewniane deski podłogowe charakteryzują się antystatycznością, co skutecznie zapobiega osiadaniu na ich powierzchni wszelkich alergenów.