producent skrzyniopalet Pako-Bud

Skrzyniopalety drewniane, a może inne? Rodzaje skrzyniopalet

Skrzyniopalety to praktyczne rozwiązanie do transportu różnych towarów. Decydując się na skrzyniopalety, możemy do przeładunku wykorzystać wózek widłowy, co znacznie ułatwia załadunek i przewożenie materiałów, zwłaszcza tych ciężkich i dużych objętościowo. Skrzyniopalety często wykorzystuje się jako opakowanie na ziemniaki, czy inne warzywa, ale także do transportu materiałów przemysłowych. Poznaj rodzaje skrzyniopalet i wybierz te, które spełniają Twoje wymagania.

Czym jest skrzyniopaleta?

Skrzyniopaleta, jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie skrzyni z paletą. W praktyce oznacza to po prostu skrzynię transportową połączoną z podstawą w postaci palety. Zestawienie takie umożliwia łatwe przewożenie towarów umieszczanych w skrzyniach, ponieważ śmiało możemy wykorzystać do tego celu wózki widłowe. Skrzyniopalety w standardowych wymiarach, jakie wytwarza Pako-Bud, odpowiadają wymogom europejskim, dzięki czemu ich rozmiary pasują do większości wózków widłowych wykorzystywanych w Europie (1200 cm x 800 cm).

Uniwersalne wymiary mają szczególne znaczenie w przypadku przedsiębiorców, którzy do przewożenia towarów zatrudniają firmy kurierskie. Co ważne, jako producent skrzyniopalet oferujemy możliwość zamówienia opakowań na wymiar, czyli dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Opcja taka sprawdza się zwłaszcza w przypadku firm, którym zależy na idealnym dobraniu rozmiaru i rodzaju skrzyniopalety do specyfiki danego towaru, który ma być przewożony lub magazynowany.

Skrzyniopalety drewniane, ze sklejki, z płyty – rodzaje

Skrzyniopalety nie zawsze są drewniane – produkujemy również skrzynie transportowe z innych tworzyw, co jeszcze bardziej zwiększa zasięg ich wykorzystania. Produkty drewniane są popularne głównie ze względu na ich wysoką wytrzymałość, jednak charakteryzują się także stosunkowo wysoką ciężkością w porównaniu do innych tworzyw. Ich zaletą jest najwyższa wytrzymałość, dlatego zwykle służą do przewożenia towarów ciężkich, o wadze nawet ponad tony. Dostępne są rodzaje skrzyniopalet, takie jak:

  • Skrzyniopalety pełne – idealne do przewożenia drobnych towarów, jak również materiałów wymagających zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych.
  • Skrzyniopalety ażurowe – z odstępami pomiędzy deskami, co zapewnia wysoki przewiew, jednak nie zabezpiecza w pełni przed warunkami atmosferycznymi. Tego rodzaju skrzyniopalety sprawdzają się do transportu towarów podatnych na zniszczenia pod wpływem np. wilgoci. Czyli warzyw, ziemniaków i innych produktów wymagających przewiewu podczas przewożenia, co zapobiega gniciu i pleśnieniu. Skrzyniopalety drewniane ażurowe są najczęściej wykorzystywanym środkiem do przewożenia towarów w branży przemysłowej.

Poza klasycznym podziałem na skrzyniopalety pełne i ażurowe wyróżnimy również te z pokrywą oraz otwarte. Pokrywy do skrzyniopalet zwykle znajdują zastosowanie w przypadku skrzyniopalet pełnych wykonanych z tworzyw takich jak np.:

  • drewno pochodzenia iglastego,
  • sklejka,
  • płyta OSB,
  • tworzywo tekturowe,
  • płyta pilśniowa.

Rodzaj tworzywa służącego do produkcji skrzyniopalet dobiera się w zależności do potrzeb, czyli do rodzaju przewożonych towarów. Drewno lite sprawdza się do tych najcięższych towarów, ale pozostałym materiałom także niczego nie brakuje pod względem wytrzymałości. Wykorzystywana sklejka, czy płyta pilśniowa może być bardzo wytrzymała, przy czym odznacza się nieco mniejszą wagą.

W naszej firmie skrzyniopalety wykonujemy na wymiar, a wszelkie parametry wysokiej jakości opakowań do transportu dobieramy do Twoich wymagań!