skrzynie drewniane do transportu Pako-Bud

Skrzynie drewniane na wymiar – dlaczego są lepsze od innych?

Rozważasz zakup drewnianych skrzyń i nie wiesz, na który rodzaj konkretnie się zdecydować? Chcesz sprawdzić jakie zalety i wady mają poszczególne materiały? Skrzynie wykonane z drewna lub jego pochodnych są nie tylko wytrzymałe, ale także pomagają doskonale zabezpieczyć przewożony towar. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą każdy rodzaj drewna, z których wykonane są skrzynie i znajdź taki, który najlepiej sprosta  Twoim oczekiwaniom.

Drewno… ale czy aby na pewno?

Przytłacza cię zbyt duża ilość materiałów, z których można zamówić skrzynię do transportu lub przechowywania rzeczy i nie wiesz, na którą się zdecydować? Sprawdź, czym się wyróżnia każdy z nich, zaczynając od skrzyni drewnianej. To przede wszystkim jeden z najbardziej znanych surowców, z których tworzy się skrzynie. I nie bez powodu. Jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie lżejszy od produktów wykonanych z metalu. Drzewo dobrze amortyzuje nie tylko ewentualne uszkodzenia mechaniczne, ale także chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wbrew pozorom drewno bardzo dobrze się sprawdza przy transporcie ciężkich towarów.

Skrzynie drewniane świetnie prezentują się w reklamach i materiałach promocyjnych firmy.

Skrzynie wykonane z litego drewna można zamówić w wersji pełnej, ale także ażurowej, dzięki czemu są nie tylko trwałe, ale także funkcjonalne. Skrzynie z prześwitem zapewniają cyrkulację powietrza, co może być kluczowe przy przewożeniu niektórych towarów. Skrzynie PAKOBUD stworzone są z drewna ze specjalnym certyfikatem fitosanitarnym, który jest zgodny z międzynarodowymi standardami ISPM15 i pozwala na eksport do niemal wszystkich krajów na całym świecie. Co więcej, wszystkie wyroby mogą zostać wykonane w technologii, która spełnia wymagania normy FAO/IPPC/ISPM 15.

A może jednak… sklejka?

Skrzynie stworzone ze sklejki są także wykonane z drewna, tyle że z cieńszych warstw. Z tego powodu skrzynie ze sklejki są lżejsze, poręczniejsze, ale jednocześnie nie są mniej trwałe. Zwykle produkuje się je z brzozy, olchy i sosny, rzadziej z egzotycznych gatunków drewna. Z racji tego, że są wytrzymałe i lekkie, idealnie sprawdzają się w transporcie lotniczym oraz przy przechowywaniu rozmaitych towarów. Są nie tylko solidne i wielofunkcyjne, ale także bardzo estetyczne. Co ciekawe, w tego typu opakowaniach można stosować otwierane ściany i otwory, które umożliwiają stały dostęp do produktów, umożliwiając  regularne kontrolowanie stanu przewożonego towaru.

Skrzynki wykonane ze sklejki są nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne, niemal całą można ją poddać procesowi recyklingu.

A dlaczego nie płyta pilśniowa?

W przypadku towarów, które wymagają w trakcie transportu większej trwałości i wytrzymałości skrzyń, najlepszą opcją może się okazać skrzynia wykonana z płyty pilśniowej. Tworzy się ją w skomplikowanym procesie, obejmującym najpierw rozwłóknienie tkanki drzewnej (z koronowanego drzewa białego, np. wierzby, topoli lub świerku), spilśnianie, a następnie uformowanie jej pod ciśnieniem, w odpowiedniej temperaturze. Często dodatkowo wzmacnia się ją przez dodanie syntetycznego kleju, tworząc materiał odporny zewnętrzne obciążenia. Dzięki temu takie skrzynie sprawdzają się świetnie w transporcie i jako szczelny pojemniki do przechowywania różnych towarów.

A może jednak płyta OSB?

Płyty OSB najlepiej sprawdzają się w budownictwie. Tworzy się je z kilku warstwowej płyty kompozytowej z drewnopochodnego materiału. Są znanym zamiennikiem sklejek, litych desek i wykorzystuje się je jako poszycia dachów, podłóg i ścian. To solidny, wytrzymały  i jednocześnie lekki materiał, z którego powstają bardzo uniwersalne skrzynie w różnych wymiarach. Co więcej, w przeciwieństwie do innych rodzajów skrzyń, nie wymagają poddawania ich zabiegowi fitosanitarnemu. Skrzynie OSB to opakowania wielorazowe, które cechują się wieloletnią wytrzymałością. Inwestycja w taką płytę to inwestycja na lata.

Już wiesz która skrzynia sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku?