opakowania kartonowe

Gdzie kupić karton?

Kartony są materiałem, po który sięga się coraz częściej w różnych branżach i momentach. Wiodą prym wśród opakowań transportowych, są wykorzystywane w przemyśle spożywczym i rolniczym na wysoką skalę. Osoby prywatne sięgają po kartony kiedy szykują się do przeprowadzki lub potrzebują zrobić porządki w domowej lub ogrodowej przestrzeni. Kartony są doskonałym materiałem, ponieważ pozwalają nam również zadbać o przyszłość planety – ekologiczne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Kiedy potrzebujemy kartonów, pojawia się jednak pytanie o to, gdzie możemy się po nie wybrać. Gdzie znajdziemy najlepsze i najbardziej wytrzymałe opakowania kartonowe? Gdzie najlepiej jest szukać i jak wybrać kartony, aby spełniały nasze wszelkie wymagania?

Spis treści 

  1. Zalety opakowań kartonowych
  2. Rodzaje opakowań kartonowych
  3. Zastosowanie opakowań kartonowych
  4. Gdzie znajdziemy opakowania kartonowe dopasowane do naszych potrzeb?

Zalety opakowań kartonowych

Jak już wspomnieliśmy we wstępie naszego artykułu, opakowania kartonowe są jednymi z najczęściej wybieranych. Swoją popularność zawdzięczają licznym zaletom, które sprawiają, że są to opakowania niezwykle funkcjonalne. Opakowania kartonowe charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem, ponieważ ich trwałość jest zadowalająca i może być dostosowana do naszych potrzeb. Kartony są lekkie, dzięki czemu nie dodają wagi przewożonemu towarowi. Pozwalają chronić przechowywane przedmioty przed negatywnym wpływem i działaniem warunków atmosferycznych czy też przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kartony mogą mieć również różny rozmiar i kształt, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować typ opakowania do zawartości kartonu. Ważne jest również to, że opakowania tekturowe są materiałem przyjaznym środowisku, nie przyczyniają się bowiem do produkcji kolejnych odpadów. Dzięki swoim właściwościom możemy je poddawać ponownej obróbce i recyklingowi, tak aby móc korzystać z wybranych opakowań wielokrotnie.

Rodzaje opakowań kartonowych 

Obecnie na rynku produkcyjnym istnieje kilka rodzajów opakowań kartonowych, co pozwala nam na całkowite dopasowanie kartonu do naszych indywidualnych potrzeb. Jeżeli potrzebujemy lekkich opakowań tekturowych możemy wybrać tekturę konwencjonalną, natomiast jeżeli zależy nam na nieco solidniejszym opakowaniu, przeznaczonym na przykład do długodystansowej  przesyłki możemy zdecydować się typ opakowań łączonych, które posiadają dodatkowe wzmocnienie.

Nasza marka PAKO-BUD oferuje swoim Klientom i Klientkom trzy możliwości produkcji opakowań tekturowych. Pierwszym z nich są opakowania z tektury konwencjonalnej, trój- i pięciowarstwowej, które doskonale sprawdzają się przy produkcji różnego rodzaju kartonów lub pudeł, szczególnie modeli klapowych i wieczkowych, które stanowią podstawowy rodzaj pojemników zbiorczych oraz transportowych – zabezpieczają towary przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Oferujemy również opakowania kartonowe wykonane z tektury ciężkiej, czyli pięciowarstwowej o gramaturze 1320 g na 1m2 i grubości od 9 do 15 mm. Są to opakowania wyjątkowo pakowne oraz w pełni wytrzymałe, którą są w stanie udźwignąć ciężary różnej wagi. Natomiast najbardziej wytrzymałymi kartonami są opakowania łączone, produkowane najczęściej z połączenia drewna z tekturą bądź sklejką czy płytą OSB; opakowania tego typu stanowią wytrzymałe i stabilne pojemniki oraz zapewniają odpowiednie przechowywanie różnego rodzaju towarów.

Zastosowanie opakowań kartonowych

Ze względu na swoją charakterystykę oraz liczne zalety, opakowania kartonowe są obecnie wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle transportowym oraz spożywczym. Jednym z głównych kryteriów, które o tym decydują są lekkość opakowań kartonowych oraz ich wytrzymałość na warunki zewnętrzne, które w czasie transportu czy też magazynowania mogą wpływać niekorzystnie na dalsze losy przewożonych produktów.

Opakowania kartonowe wiodą prym również w sektorze przeprowadzkowym. Ułatwiają pakowanie i logistyczną organizację przeprowadzek. Dzięki temu możemy zadbać o nasze ukochane przedmioty, jednocześnie ułatwiając sobie kwestie związane z planowaniem całego procesu przeprowadzki.

Kartony wykorzystujemy również do organizacji przestrzeni w magazynach i sklepach, oraz w naszych domach, szczególnie w tych miejscach, w których najczęściej panuje bałagan i nieporządek. Czyli? Nasza garderoba, składzik, garaż, piwnica czy strych. Dzięki kartonom w tych miejscach może zapanować prawdziwy ład.

Gdzie znajdziemy opakowania kartonowe dopasowane do naszych potrzeb?

W zależności od tego, jakich opakowań kartonowych potrzebujemy możemy szukać ich w sklepach stacjonarnych, internetowych lub profesjonalnych firmach znajdujących się produkcją opakowań tekturowych na szeroką skalę, takich jak nasza marka PAKO-BUD.

Zamawianie kartonów na zamówienie, pozwala nam w stu procentach dopasować produkowane opakowania do potrzeb naszych Klientów Wszystkie nasze projekty są robione samodzielnie przez wykwalifikowanych pracowników i zgodnie z wymaganiami danego zamówienia po to, aby spełnić wszystkie, nawet najbardziej wymagające oczekiwania naszych klientów. Nasze wyroby mają różne kształty i zastosowanie, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zakup nowych i nieużywanych opakowań tekturowych możemy skorzystać z tych z drugiej ręki. Wystarczy zapytać o nie naszą rodzinę i przyjaciół, lub bliskich sąsiadów. Może ktoś z nich ma w swoim garażu stara pudła po ostatniej przeprowadzce czy remoncie, albo zakupach? Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie okolicznych sklepów, szczególnie tych przemysłowych i papierniczych. W ten sposób możemy znaleźć opakowania kartonowe w dobrym stanie, które dodatkowo pomogą nam zadbać o losy naszej Planety.