skrzynie transportowe pakobud

Czy to koniec plastikowych opakowań w logistyce?

Wycofano już plastikowe słomki, a wkrótce to samo może czekać niektóre opakowania na wynos. Coraz częściej klienci i właściciele firm zwracają uwagę na rodzaj opakowań w logistyce. Poniżej analiza tego trendu.

Koniec ze słomkami i plastikiem w opakowaniach

Ostatnio w europejskich krajach, w tym w Polsce, trwa walka z nadmiarem plastiku. Wprawdzie w przypadku Polski trudno powtarzać argument o tym, że plastikowe słomki wpadają (z Wisły?) do oceanów i niszczą życie morskie, ale fakt pozostaje niezmienny: po co korzystać z plastiku w opakowaniach w logistyce, jeśli można go ograniczyć?

Szczególnie, jeśli zdamy sobie sprawę ze skali biznesu on-line. Największe sklepy wysyłają dziennie dziesiątki tysięcy paczek. Wystarczy sobie wyobrazić ilość plastikowych śmieci, jaki pozostawia po sobie na świecie jeden taki sklep w ciągu tygodnia, miesiąca i roku. Czy da się inaczej?

Rodzaje naturalnych opakowań w logistyce

Najgorszym dla środowiska rodzajem opakowań wykorzystywanych przez duże sieci są plastikowe worki. W przypadku ubrań czy drobniejszych rzeczy takie opakowania w logistyce występują solo, a przy większych gabarytach w plastik pakowana jest tektura. Problematyczna jest też folia bąbelkowa i inne plastikowe wypełniacze. Co w zamian?

Karton może być bardzo przyjaznym środowisku opakowaniem, jeśli tylko będzie mu towarzyszyć odpowiednie wypełnienie z papieru i papierowa taśma klejąca. Dziś już to nie jest trudne do zorganizowania dla przeciętnej firmy. Co ciekawe, później można go ponownie wykorzystać, tnąc koszty – po przepuszczeniu przez niszczarkę nawet zużyty karton będzie świetnym wypełnieniem do kolejnych przesyłek.

Klienci, którzy lubią jakość, doceniają skrzynie z drewna czy sklejki i inne tego typu opakowania w logistyce. Ich dużym atutem jest to, że są przyjazne dla człowieka i środowiska. Można w nich bezpiecznie transportować rośliny czy żywność, a gdy zakończą już swoje życie jako opakowania w logistyce, istnieją nieograniczone możliwości ich ponownego wykorzystania lub przerobienia. Wszystkie plastikowe opakowania wyglądają mało szlachetnie, w przeciwieństwie do klasycznej skrzynki, która uzupełnia upominek w postaci wina, cennych mebli czy roślin do ogrodu.

Gdzie zamówić naturalne opakowania dla logistyki?

Dodajmy do tego, że większość plastikowych opakowań produkuje się w Chinach. Teoretycznie muszą spełniać pewne normy, ale bywa z tym różnie. Zupełnie inaczej jest, gdy kupujesz opakowania dla logistyki od sprawdzonego, polskiego producenta. U nas docenisz jakość naturalnych rozwiązań i zamówisz opakowania, które spodobają się Twoim klientom. Ale chodzi nie tylko o nich, bo czy nie jest przyjemniej przebywać wśród naturalnych opakowań dla logistyki w magazynie czy hali, zamiast wśród wszechobecnego plastiku? Zapraszamy do zakupów na naszej stronie: www.pakobud.com.pl.