deski obiciowe pakobud

Wielofunkcyjne drewno w wystroju wnętrz

Współczesne domy i mieszkania urządzane są według indywidualnych gustów konsumentów, ale i ogólnie panujących trendów.

W związku z tym coraz częściej na rynku pojawiają się drewniane meble czy inne elementy, które można wykonać samodzielnie. Wielofunkcyjne drewno w wystroju wnętrz to bardzo modny dodatek, który każda osoba koniecznie powinna mieć w swoim domu. A co można wykonać z drewna?

Jak wykorzystać drewno w domu?

Drewno to bardzo lubiany materiał budowlany. Wykorzystywany jest od wielu lat przy budowie domów i innych obiektów. Oprócz wytrzymałości drewno ma inne bardzo ciekawe właściwości.

 • To materiał łatwy w użyciu

Dąb, buk, mahoń… każdy rodzaj drewna ma swój własny wygląd i mocne strony.

Drewno jest trwałe. Weźmy na przykład drewno z naszej firmy, które gwarantuje, że pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów i/lub przyczynia się do odpowiedzialnego zarządzania lasami. Te atuty w połączeniu z ciepłym wyglądem drewna sprawiają, że jest to idealny materiał do dekoracji wnętrz. Drewno może być wykorzystane na wiele sposobów we wnętrzu.

Przykłady wykorzystania drewna w domu

Oto kilka przykładów, w jaki sposób wykorzystać drewno w domu.

 • Drewniane podłogi – drewno we wnętrzu często oznacza parkiet. Parkiet to nutka luksusu i dodatkowego ciepła w Twoim domu. Do parkietu stosuje się zwykle deski dębowe, które zostały pokryte lakierem lub olejem. Deski występują w różnych grubościach, długościach i szerokościach. Dostępne są również specjalne kształty, takie jak wzór w jodełkę czy mozaika.
 • Panele – dla wielu osób panele brzmią trochę staroświecko. Ale ta drewniana okładzina ścienna nadal może być piękna. Panele są szczególnie efektowne we wnętrzach wiejskich.
 • Lamele – drewno idealnie nadaje się do tworzenia ściany działowej. Możesz użyć pionowych desek oddalonych o kilka centymetrów od siebie, aby oddzielić salon i jadalnię. Pozwala to na stworzenie własnego, wyjątkowego pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu kontaktu między obydwoma obszarami.
 • Drewniany sufit – w starszych domach piętro wsparte było na ciężkich, drewnianych belkach. Renowatorzy często decydują się na przywrócenie tych belek, a następnie podkreślenie ich we wnętrzu.
 • Drzwi i schody – o ile nie używasz szkła, drzwi wewnętrzne są zwykle wykonane z drewna. Niektórzy budowniczowie decydują się na wykończenie drzwi wewnętrznych warstwą farby, podczas gdy inni przepuszczają oszałamiającą drewnianą strukturę. Dotyczy to również schodów. Drewniane schody są bardzo piękne i łatwe w utrzymaniu. A przy odrobinie farby Twoja stara klatka schodowa może zostać całkowicie odnowiona.
 • Meble – podobnie jak dawniej, meble nadal są zwykle wykonane z drewna. Wystarczy spojrzeć na stół do jadalni, stolik okolicznościowy, krzesła, szafy, kredensy, barki itp. we własnym domu. Jest duża szansa, że ​​będą wykonane z drewna.

Drewno od PakoBud

W naszej ofercie znajduje się wytrzymałe drewno, z którego można wykonać meble, czy inne elementy wystroju pomieszczenia. Specjalizujemy się w przecieraniu materiału drzewnego, w szczególności sosnowego i świerkowego. Nasza oferta jest szeroka – proponujemy m.in. więźbę dachową na zamówienie, belki, łaty i krawędziaki, boazerię podbiciową, deski podłogowe, obiciowe czy szalunkowe i wiele innych. Zajmujemy się również produkcją skrzyń drewnianych i palet, których parametry dostosowujemy do potrzeb Klientów. Nasze drewno jest najwyższej jakości, techniki wykonania nowoczesne i zapewniające trwałość produktu. Wszystkie wyroby poddawane są niezbędnym procesom obróbczym, dzięki czemu ich jakość jest na najwyższym poziomie.

Oferta dotycząca drewna:

 • więźba dachowa na indywidualne zamówienie,
 • belki, łaty i krawędziaki,
 • boazeria podbiciowa (podbitka),
 • tarcica obrzynana i nieobrzynana,
 • deski podłogowe,
 • deski obiciowe i szalunkowe,
 • impregnacja zanurzeniowa w roztworze Kuprafung P.

Poszukujesz dobrego drewna do produkcji mebli na domowy użytek? Sprawdź naszą ofertę: https://pakobud.com.pl/