skrzynie osb Pako-Bud

Transportowe skrzynie z OSB – wielofunkcyjne opakowania

Opakowanie towaru, który ma być przetransportowany, jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa przewozu danych produktów. Producenci poszukują najtrwalszych oraz odpornych na wszelkie uszkodzenia skrzyni, które pozwolą im na sprawdzony przewóz swoich wytworów. Obecnie specjaliści w produkcji opakowań transportowych oferują różnego rodzaju skrzynie wykonane z drewna, płyty pilśniowej, sklejki, a także skrzynie transportowe z OSB. Poniżej przedstawiamy charakterystykę skrzyń produkowanych z płyt OSB oraz krótkie porównanie z innymi rodzajami opakowań przewozowych.

Skrzynie transportowe z osb –  sprawdzony sposób na transport towarów

Płyta OSB (skrót od Oriented Strand Board oznaczającego płytę o wiórach orientowanych) to nic innego jak płyta kompozytowa złożona zazwyczaj z trzech warstw. OSB stanowi materiał drewnopochodny. Płyty OSB są wykonywane z wysmukłych wiórów uzyskiwanych poprzez skrawanie drewna. Spoiwem są różnego rodzaju żywice. Płyty OSB mają szerokie zastosowanie w budownictwie między innymi do tworzenia szkieletów budowli. Służyć też mogą do produkcji skrzyni transportowych. Dzięki swoim właściwościom takim jak wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne doskonale sprawdzają się w przewozie nawet dużych ładunków. Skrzynie transportowe z OSB charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą, szczególnie w porównaniu ze skrzyniami wykonanymi z drewna. Mimo swej lekkości są stabilne i tak samo, jak inne rodzaje opakowań sprawdzają się w transporcie. Warto też pamiętać, że wszelkie opakowania służące magazynowaniu czy transportowaniu, szczególnie w wymiarze międzynarodowym wymagają wykonania określonych zabiegów fitosanitarnych. Opakowania wykonane z płyt OSB nie mają obowiązku podlegania takim zabiegom.

Skrzynie z płyt OSB – wielofunkcyjność

Skrzynie transportowe z osb tworzone przez naszą firmę są oczywiście przeznaczone głównie do celów transportowania lub magazynowania. Jednak nie wyklucza to ich wielofunkcyjnego użytku. Dzięki estetyce wykonania, skrzynie z płyt OSB mają niezwykle szeroki zakres zastosowania. Skrzynie OSB mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Dzięki temu, nawet jeśli nie są nam one dłużej potrzebne do funkcji transportowania towaru, mogą znaleźć swoje zastosowanie w innej dziedzinie.

Inne rodzaje skrzyń transportowych

Poza skrzyniami z płyt OSB, wyróżnić możemy także opakowania, wykonane z innych materiałów.

  • Skrzynie drewniane

Skrzynie drewniane to jedne z najbardziej klasycznych rodzajów opakowań do transportowania. Wykonane są one z drewna, dzięki czemu wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością i stabilnością. Sprawdzają się one nawet przy dużych i ciężkich ładunkach, a także w transporcie w trakcie trudnych warunków atmosferycznych. Skrzynie drewniane są odporne na urazy mechaniczne, dzięki czemu gwarantują bezpieczny transport. W Pako-Bud można je nabyć zarówno w postaci pełnej, jak i ażurowej. Tak samo, jak skrzynie z płyt OSB, charakteryzują się wielofunkcyjnością.

  • Skrzynie z płyty pilśniowej

Innym rodzajem skrzyń dostępnych u profesjonalnych producentów są skrzynie wykonane z płyty pilśniowej, czyli płyty wykonanej z rozwłóknionej tkanki drzewnej. Skrzynie te są wytrzymałe i szczelne. Zapewniają bezpieczny transport. Estetyczny wygląd pozwala na wykorzystanie tych skrzyń na wielu płaszczyznach. Ponadto są one lekkie, dzięki czemu ułatwiają transportowanie towarów.

  • Skrzynie ze sklejki

Poza wyżej wymienionymi skrzyniami, producenci zakupić mogą skrzynie ze sklejki, która stanowi materiał utworzony ze sklejonych, krzyżujących się warstw drewna. Skrzynie ze sklejki umożliwiają stały dostęp do transportowanych produktów, który umożliwia kontrolę ich kondycji.

Dowiedz się więcej o skrzyniach transportowych Pako-Bud wykonanych zarówno z drewna, jak i OSB!