deski obiciowe pakobud

TOP 5 wyrobów drewnianych w wystroju domu

Obecnie jednym z ciekawszych trendów w wystroju wnętrz jest zwrot w stronę naturalnych materiałów i życia w zgodzie z tym co nas otacza. Dlatego nasze wnętrza stają się minimalistyczne, otwarte, wypełnione naturalnymi kolorami i materiałami, które działają na nas tonizująco i uspokajająco. Oczywiście oznacza to, że przeżywamy kolejny moment, w którym na nowo odkrywamy drewno i jego niezwykły charakter, oraz to w jak prosty sposób może wpłynąć na to jak czujemy się danym pomieszczeniu. Drewno może pojawiać się w naszych wnętrzach w wielu różnych odsłonach, dlatego postanowiliśmy przygotować krótką listę TOP 5 sposobów na to, jak stworzyć wnętrze z wykorzystaniem drewna. Pozwólmy mu nadać naszej przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Spis treści 

  1. Drewniane blaty – łazienkowo-kuchenny zwrot w stronę natury
  2. Drewniany stół – solidna podstawa spotkań w gronie najbliższych
  3. Drewniane lampy – światło w stylu skandynawskim
  4. Drewniane ramy – lustra i obrazy w drewnie
  5. Ławy, fotele, stołki – drewniane akcenty

Drewniane blaty – łazienkowo-kuchenny zwrot w stronę natury 

Kuchnia i łazienka to jedno z kluczowych miejsc w naszych domach. Kuchnia nie bez powodu jest nazywana sercem domu. To w niej spędzamy najwięcej czasu, przygotowując wspólne posiłki, zaparzająca ulubioną kawę lub piekąc pyszne drożdżowe bułeczki. Obecnie coraz częściej kuchnia jest otwarta na salon i jadalnię, co sprawia, że żyjemy w jednej wielkie przestrzeni. Dlatego tak ważne jest aby wykorzystać drewno w kuchni w odpowiedni sposób. Jednym z nich są drewniane blaty. Solidne, surowe, pełne sęków i charakterystycznej dla drewna wyjątkowości. Dodają przestrzeni czegoś magicznego.

Równie ważna co kuchnia staje się łazienka. To miejsce, w którym możemy odetchnąć po całym dniu spędzonym w biegu, w pracy lub pośród innych ludzi. W łazience możemy oddać się naszym ulubionym czynnościom pielęgnacyjnym, takim jak gorąca kąpiel, masaż twarzy czy nakładanie balsamu oraz maseczek. Dlatego warto zadbać o poczucie harmonii i spokoju w tym pomieszczeniu. Możemy to bez wątpienia osiągnąć dzięki drewnianym blatom – będzie to niezwykle designerskie rozwiązanie, które pomoże nam osiągnąć ciekawy efekt aranżacyjny bez dużego wysiłku.

Drewniany stół – solidna podstawa spotkań w gronie najbliższych 

Kolejnym na liście TOP 5 drewnianych wyrobów do naszego domu jest stół. To bardzo ważny element w każdym domu. Daje poczucie podstawy i fundamentu, nie tylko w czasie spotkań w gronie najbliższych, ale również wtedy kiedy przed całym dniem wyzwań i rzeczy do załatwienia możemy zjeść spokojne śniadanie przy naszym drewnianym stole. Obecnie możemy wybrać czy wolimy eleganckie, wypolerowane drewno, czy wolimy pójść w nieco bardziej dziką stronę i zdecydować się  na drewnianą ławę czy długi stół o nieregularnym kształcie, na którym widać ślady słojów.

Drewniane lampy – światło w stylu skandynawskim 

Dzięki skandynawskim wpływom wiemy już doskonale, że światło jest niezwykle ważnym elementem w każdym wnętrzu. Chodzi nie tylko o wystrój czy design konkretnej lampy, ale również sposób w jaki odbija ona światło od przedmiotów i kolorów znajdujących się we wnętrzu domu. Obecnie coraz częściej wybiera się drewniane lampy, które oprócz tego, że są świetnym dodatkiem, pozwalają doskonale rozpraszać światło, sprawiając, że nawet w długie zimowe wieczory, światło w naszym domu będzie budziło spokój i wyciszenie. Drewniane lampy dodadzą wnętrzom naturalnego charakteru i wprowadzą do nich nieco skandynawskiego ducha.

Drewniane ramy – lustra i obrazy w drewnie 

Każde wnętrze zyskuje coś wyjątkowego kiedy pojawiają się w nim lustra i obrazy lub plakaty. Ściany bardzo chętnie przyjmują nowe dekoracje i w zależności od charakterystyki całego wnętrza możemy osiągnąć naprawdę ciekawy efekt dodając w naszych pomieszczeniach nieco naściennych drobiazgów. Wybierając ramy możemy sięgnąć po te drewniane – mogą różnić się kolorem i wielkością czy fasonem wykończenia – taki kolaż zawsze stworzy nam ciekawy akcent. Drewniane ramy mogą być bardzo prostym i wyrazistym odnośnikiem do natury, a dzięki swojej solidności i dostojności doskonale zajmą się tym, co umieścimy w ich wnętrzu.

Ławy, fotele, stołki – drewniane akcenty

Decydując się na drewniane akcenty w naszym domu nie możemy zapomnieć o najnowszych pomysłach i zabiegach projektantów wnętrz. Drewniane ławy wykorzystywane jako stoliki kawowe, czy specjalne drewniane stołki, o nieregularnych kształtach, wydobywające cały charakter drewna będą doskonałym dodatkiem do minimalistycznych wnętrz. Bardzo ciekawe są również najnowsze propozycje, łączące design i ekologiczne rozwiązania – na przykład fotele wykonane z drewnianych listewek. Obecnie pojawia się coraz więcej ciekawych akcentów, które pomagają nam łączyć miłość do drewna z naszym zwrotem w stronę minimalizmu i lekkości.

Sprawdź naszą szeroką ofertę drewna konstrukcyjnego!