skrzynie transportowe pakobud

TOP 5 opakowań transportowych

Transport towaru jest ostatnim etapem jakim przechodząc produkty, które wysyłamy do naszych klientów. To, w jakim stanie dany towar trafi do nabywcy jest kluczowe – decyduje nie tylko i wizerunku, jaki nasza marka będzie budować, ale również może stać się jednym z ważniejszych czynników wpływających na to, czy nawiązana współpraca rozwinie się w przyszłości w poważne kontrakty i działania. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie towaru przy pomocy opakowań transportowych jest niezwykle istotne. W poniższym artykule postaramy się opowiedzieć o TOP 5 opakowaniach transportowych, które pomogą nam zadbać o bezpieczny przewóz naszego towaru. Jakie opakowania będą najskuteczniejsze? Czy powinniśmy się kierować przy ich wyborze?

Spis treści 

  1. Skrzynie transportowe – drewniane, z płyty pilśniowej, z OSB oraz ze sklejki
  2. Palety transportowe – nowy wymiar transportu
  3. Opakowania tekturowe
  4. Które opakowania transportowe znajdą się w TOP 5?

Skrzynie transportowe – drewniane, z płyty pilśniowej, z OSB oraz ze sklejki

Skrzynie drewniane to niezwykle solidny sposób transportu, który sprawdza się na rynku od wielu lat. Dzięki nim możemy przewozić produkty o różnych rozmiarach i kształtach. Skrzynie drewniane są odporne na wszelkie urazy mechaniczne – dlatego możemy mieć pewność, że korzystając z tego rodzaju opakowań transportowych nie narażamy towaru na uszkodzenia. Co więcej, skrzynie transportowe pozwalają zabezpieczyć ładunek przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – niezależnie więc od czasu podróży oraz miejsc, w których przetrzymywane będą nasze produkty, możemy mieć pewność, że będą one bezpieczne. Ponieważ skrzynie transportowe ułatwiają nam możliwość przechowywania różnego rodzaju towarów, doskonale sprawdzą się między innymi w handlu i przemyśle spożywczym. Konstrukcja skrzyń transportowych ułatwia również przetrzymywanie ich w wszelkiego rodzaju magazynach i halach produkcyjnych. Solidna i wytrzymała konstrukcja są gwarancją praktyczności, a optymalna pojemność, dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów zapewnia ekonomiczne warunki składowania towarów.

Możemy skorzystać z czterech rodzajów skrzyń transportowych. Będą to:

  • Skrzynie drewniane – Najbardziej popularne i wytrzymałe opakowania transportowe. Są nie tylko odporne na działanie czynników zewnętrznych, charakteryzują się również pojemnością oraz wielofunkcyjnością.
  • Skrzynie z płyty pilśniowej – Wykonywane są  z rozwłóknionej tkanki tkanki drzewnej poprzez jej spilśnienie i uformowanie w odpowiedniej temperaturze oraz pod właściwym ciśnieniem. Skrzynie z płyty pilśniowej są wykonywane na zamówienie z dużą ważnością na każdy z etapów produkcji. Zapewniają również stosunkowo dużą wytrzymałość i szczelność.
  • Skrzynie z OSB – OSB to materiał drewnopodobny, składający się zazwyczaj z kilku warstw. Ponieważ skrzynie z OSB wykonuje się na specjalne zamówienie, klient ma możliwość dostosowania rozmiarów do swoich potrzeb. Skrzynie wykonywane z tego materiału są trwałe, mogą być więc stosowane jako materiały wielorazowego użytku.
  • Skrzynie ze sklejki – charakteryzują się niską wagą oraz doskonałą szczelnością. Są również gwarancją dużej wytrzymałości na wszelkie urazy mechaniczne. Sklejki produkowane są najczęściej z brzozy, olchy oraz sosny, rzadziej z egzotycznych gatunków drewna.

Palety transportowe – nowy wymiar transportu

Palety transportowe sprawdzają się głównie jako niezwykle wygodny sposób przewożenia towaru.   Jeśli chodzi o wykorzystywanie palet transportowych do przechowywania ładunków, należy wziąć pod uwagę warunku atmosferyczne, w których przebywać będzie zawartość transportu. Palety łączą w sobie na pewno dużą wytrzymałość na okoliczności przewożenia ładunków oraz trwałość i wysoką jakość. Są przy tym lekkie i łatwe do przewożenia. Palety transportowe pozwalają na doskonałe zabezpieczenie ładunku, dzięki swoim standardowym rozmiarom dopasowanym do wymagań powierzchni gospodarczych świetnie nadają się do przechowywania towarów w halach produkcyjnych, magazynach czy sklepach.

Opakowania tekturowe 

Opakowania tekturowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach transportowo produkcyjnych. Dzięki swojej uniwersalności pozwalają na przechowywanie różnych produktów i materiałów. Decydując się na ten rodzaj opakowań musimy brać pod uwagę rozmiar i wagę towaru, jaki chcemy w nich przechowywać. Opakowania wykonane z tektury wykorzystuje się między innymi w branży: papierniczej, reklamowej, farmaceutycznej, spożywczej, odzieżowej czy motoryzacyjnej. Jedną z ogromnych zalet opakowań tekturowych jest ich ekologiczna neutralność – są przyjazne środowisku nie tylko ze względu na sposób produkcji, ale również dzięki możliwości wielokrotnego użycia.

Ze względu na rozwój technik produkcyjnych, możemy skorzystać z trzech rożnych rodzai opakowań tekturowych, które możemy dostosować do potrzeb transportowych. Pierwszym z nich jest tektura konwencjonalna, trzy i pięciowarstwowa, charakteryzująca się wytrzymałością oraz ochroną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Drugim rodzajem opakowań są opakowania z tektury tak zwanej ciężkiej, o gramaturze 1320 g na 1m2 i grubości od 9 do 15 mm. Są one wyjątkowe pakowane, a także wytrzymałe, dzięki czemu są w stanie udźwignąć ciężary różnej wagi. Ostatnie na liście opakowań tekturowych są opakowania łączone, produkowane z  połączenia drewna z tekturą bądź sklejką czy płytą OSB. Taka konstrukcja sprawia, że ten rodzaj opakowań jest najbardziej wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych.

Które opakowania transportowe znajdą się w TOP 5? 

Decydując się na wybór opakowań transportowych należy brać pod uwagę przede wszystkim rodzaj towaru, jaki chcemy przewozić. Od tego zależy mianowicie to, jakiej wytrzymałości opakowań potrzebujemy. Każdy z wymienionych wyżej opakowań transportowych charakteryzuje się innymi właściwościami, które pozwalają nam dopasować je do naszych wymagań oraz oczekiwań.

W TOP 5 opakowań transportowych znajdują się na pewno skrzynie transportowe, odznaczające się bardzo dużą odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pozwalają również na transportowanie towarów o różnej masie i wielkości, co więcej – możemy je dopasować do indywidualnych potrzeb klientów. Skrzynie transportowe wykonuje się z drewna, sklejki lub płyty OSB. Nie możemy również zapominać o paletach, które ułatwiają nam transport, szczególnie tych dużych towarów i produktów. Warto również pamiętać o opakowaniach tekturowych i ich właściwościach.