opakowania do transportu towarów

TOP 3 opakowania transportowe dla firm

Transport towarów jest niezwykle ważną gałęzią całego przemysłu konsumenckiego. To w jakim stanie towary trafiają do klientek i klientów, decyduje nie tylko o przyszłości danej firmy, ale również o tym, w jaki sposób wytyczane są standardy jakości wśród przewoźników i firm transportowych. W przypadku produktów żywieniowych najważniejsze jest zadbanie o świeżość i wysoką jakość produktów, natomiast w momencie gdy mówimy o takich dobrach konsumenckich jak na przykład odzież czy sprzęt AGD, ważne jest to aby towar nie uległ uszkodzeniu czy zniszczeniu. Wybierając opakowania transportowe dla swojej firmy powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, aby spełniały one podstawowe wymagania dla przewoźników w Europie i na świecie, oraz aby były wytrzymałe i solidne. Poniżej przedstawiamy TOP 3 opakowania transportowe dla firm marki PAKO-BUD.

Spis treści

  1. Dobry wybór to podstawa bezpiecznego transportu
  2. Skrzynie drewniane – solidna tradycja, wytrzymałość i gwarancja bezpieczeństwa
  3. Palety i skrzyniopalety – innowacyjne opakowania transportowe
  4. Opakowania tekturowe – dopasowane do indywidualnych potrzeb

Dobry wybór to podstawa bezpiecznego transportu

Aby zadbać o swój towar nie tylko w fazie produkcji, ale również na etapie transportu warto jest pomyśleć o odpowiednim opakowaniu transportowym, często źródłem sukcesu jest zaufany producent, który dzięki swojemu doświadczeniu da nam gwarancję, tego, że wybrane opakowania transportowe nie tylko spełniają niezbędne normy, ale również są solidnymi konstrukcjami, pozwalającymi na długie korzystanie i wykorzystywanie.

Dlatego właśnie wybierając opakowania transportowe warto zacząć od producenta. Nasza marka PAKO-BUD dzięki długoletniemu doświadczeniu jest sama w sobie gwarancją solidnie wykonywanych zamówień, spełniających wszelkie normy i standardy. Dzięki wyszkolonej kadrze specjalistów oddajemy naszym klientom jedynie to co najlepsze. W naszej ofercie znajdują się nie tylko gotowe produkty, ale również te, które wykorzystujemy na specjalne zamówienie naszych klientów. Dopasowujemy się nawet do najbardziej indywidualnych potrzeb i wymagań. Nasza firma posiada certyfikat fitosanitarny IPPC – 15 (PL 10-122), który nadawany jest przez Instytut Technologii Drewna w Poznaniu. To ważny dokument, ponieważ rygorystyczne przepisy eksportowe wymagają, aby drewno nieprzetworzone, użyte do produkcji skrzyń lub palet, było poddane odpowiedniej obróbce cieplnej. Certyfikat nie jest wymagany jedynie przy eksporcie w granicach Unii Europejskiej. Które z naszych opakowań znajdą się w TOP 3?

Skrzynie drewniane – solidna tradycja, wytrzymałość i gwarancja bezpieczeństwa

Pierwszym opakowaniem w naszym TOP 3 bez wątpienia musi być skrzynia drewniana. Jest to opakowanie transportowe odznaczające się szczególnymi właściwościami – chociaż skrzynie drewniane są nam dobrze znane i wykorzystywane w przemyśle oraz transporcie od lat, ich wyjątkowość nie ustępuje miejsca innym opakowaniom. Wykorzystuje się je w praktycznie każdej gałęzi przemysłu, ponieważ te konstrukcje odznaczają się wytrzymałością i są doskonałym zabezpieczeniem towaru, który skutecznie chronią przed wszelkimi urazami mechanicznymi oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Skrzynie drewniane są niezwykle wytrzymałe i odznaczają się długą zdolnością użytkowania. Ponadto charakteryzują się wielofunkcyjnością, pozwalając tym samym na wykorzystywanie ich w różnych, często bardzo od siebie różnych gałęzi przemysłu. Oprócz tego drewniane skrzynie transportowe są niezwykle pojemne i wykonuje się je z najwyższej jakości materiału, pozyskiwanego tylko z najlepszych gatunków drewna, co dodatkowo wpływa na ich wytrzymałość. Wymiary skrzyń transportowych są ściśle dopasowana do indywidualnych potrzeb osób kupujących. Warto również przypomnieć o tym, że nasze skrzynie spełniają wymagania normy FAO/IPPC/ISPM 15, która reguluje możliwość przewożenia towarów w danych opakowaniach transportowych nie tylko na terenie Europy ale również całego świata.

Palety i skrzyniopalety – innowacyjne opakowania transportowe 

W naszym zestawieniu TOP 3 nie może również zabraknąć palet i skrzyniopalet, czyli podstawowych opakowań transportowych, dzięki którym łatwy staje się nie tylko sam transport ale również, przechowywanie towarów w przestrzeniach magazynowych i hurtowniach. Typowa “europaleta” (EUR) ma wymiary: 1200 x 800 x 144 mm i znosi obciążenie od 1000 kg do 1500 kg. Nasze palety w firmie PAKO-BUD wykonujemy na specjalne zamówienie klientów, tak aby dostosować się do indywidualnych potrzeb i wymogów. Niezależnie jednak od wymiarów czy typu palety, dajemy naszym klientom gwarancję tego, że wszystkie nasze wyroby mogą zostać wykonane w technologii spełniającej wymagania normy FAO/IPPC/ISPM 15 – podobnie jak w przypadku skrzyń drewnianych.

W tym miejscu należy również wspomnieć o skrzyniopaletach, czyli połączeniu skrzyni transportowej z paletą, dwu- lub cztero wjazdową. Skrzyniopalety mają zazwyczaj typowy wymiar podstawy, ogólnie stosowany w logistyce: 1200 x 800; przy zachowaniu zmiennej wysokości. Konstrukcja skrzyni wykonywana jest z profesjonalnych tworzyw takich jak na przykład drewno drzew iglastych, sklejka, płyta pilśniowa, płyta OSB, czy też tektura różnego rodzaju. Podobnie jak w przypadku pozostałych opakowań transportowych, również skrzyniopalety wykonywane są na indywidualne zamówienie klientów.

Opakowania tekturowe – dopasowane do indywidualnych potrzeb

Opakowania tekturowe odznaczają się uniwersalnym zastosowaniem i są niezwykle funkcjonalne. Ich trwałość jest zadowalająca. Doskonale sprawdzają się one jako podstawowe produkty do wysyłki, przechowywania i sprzedaży. Z powodzeniem wykorzystuje się je m.in. w branży: papierniczej, reklamowej, farmaceutycznej, spożywczej, odzieżowej czy motoryzacyjnej. Opakowania tekturowe są niezwykle wytrzymałe i pozwalają nam na wielokrotne zastosowanie. Co więcej, są całkowicie recyklingowane, dzięki czemu pozwalają nam dbać nie tylko o nasz towar, ale również o środowisko, co jest obecnie szczególnie ważne w przemyśle transportowym. W naszej firmie PAKO-BUD wykorzystujemy do produkcji opakowań tekturowych trzy rodzaje materiału:

  • tektura konwencjonalna, trój- i pięciowarstwowa
  • tektura ciężką, czyli tektura pięciowarstwowej o gramaturze 1320 g na 1m2 i grubości od 9 do 15 mm, która jest wyjątkowo wytrzymała i pozwala na udźwignięcie ciężarów różnej wagi
  • opakowania łączone, czyli produkowane najczęściej z połączenia drewna z tekturą bądź sklejką czy płytą OSB; opakowania tego typu stanowią wytrzymałe i stabilne pojemniki oraz zapewniają odpowiednie przechowywanie różnego rodzaju towarów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!