skrzyniopalety drewniane Pako-Bud

Skrzyniopalety

Skrzyniopalety znajdziesz w prawie każdym magazynie. To uniwersalne rozwiązanie zarówno do składowania, jak i transportu różnego rodzaju towarów. Czy jednak wiesz, jakie zalety posiadają skrzyniopalety drewniane i czym wyróżniają się produkty oferowane przez PAKO-BUD? Sprawdź!

Co to jest skrzyniopaleta?

Skrzyniopaleta to rodzaj skrzyni, która jest umieszczona na podstawie przypominającej swoją budową dwu- lub czterowjazdową paletę. Najbardziej uniwersalne są te, o wymiarach 120x100x80 cm, chociaż w praktyce spotyka się także skrzyniopalety o innych wymiarach, robione na zamówienie. Do ich produkcji najczęściej wykorzystywane są frezowane deski pochodzące z drzew iglastych, a rzadziej liściastych, przy czym jakość drewna ma istotny wpływ na cenę. Skrzynie zbija się za pomocą gwoździ pierścieniowych, zaś rogi dodatkowo wzmacnia się kątownikami. Skrzyniopalety drewniane można także wykonać z innego materiału, takiego jak:

  • sklejka,
  • płyta pilśniowa,
  • płyta OSB,
  • tektura.

Na rynku można także znaleźć skrzyniopalety plastikowe czy skrzyniopalety metalowe. To jednak te wykonane z drewna są najbardziej popularne, ze względu na ich uniwersalne zastosowanie.

Zalety skrzyniopalet drewnianych

Z uwagi na uniwersalność zastosowania, skrzyniopalety są chętnie wykorzystywane podczas transportu i przechowywania towarów o różnej wielkości i wadze. Stanowią one podstawowe wyposażenie magazynów w przedsiębiorstwach z różnych gałęzi przemysłu. Bardzo dobrze sprawdzają się one również w sklepach wielkopowierzchniowych oraz na halach produkcyjnych.

Drewno, z którego są one wykonane, jest surowcem bardzo wytrzymałym, posiadającym duże możliwości udźwigu. Jest to również materiał ekologiczny, który łatwo poddać recyklingowi. Skrzyniopalety są również projektowane w taki sposób, by możliwe było ich łatwe piętrzenie (układanie jedna na drugiej), co stanowi spore ułatwienie podczas transportu i magazynowania.

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej podstawie takie skrzynie można łatwo przemieszczać za pomocą wózków widłowych. W magazynach skrzyniopalety są najczęściej wykorzystywane do przechowywania artykułów spożywczych, takich jak mięso, owoce i warzywa, a także produktów sypkich, np. zbóż czy kasz.

Jaką skrzyniopaletę wybrać?

Zastanawiasz się, jaką skrzyniopaletę wybrać? Pamiętaj, że surowe drewno jest podatne na uszkodzenia, np. próchnienie podczas kontaktu z wilgocią. Z tego względu, jeśli ma być ono przeznaczone do produkcji skrzyniopalet mających kontakt z żywnością, zalecane jest jego odpowiednie zabezpieczenie. W wielu krajach UE wprowadzone zostały wymogi co do jakości drewnianych opakowań transportowych. Dlatego, jeśli chcesz zamówić skrzyniopalety drewniane, zapytaj, jaki rodzaj drewna rekomenduje Ci ich producent.

Jeśli szukasz opakowań drewnianych, które sprawdzą się w transporcie międzynarodowym, wybierz produkty PAKO-BUD.  Jako wiodący producent skrzyniopalet, posiadamy szeroki asortyment rozwiązań, które będziesz mógł wykorzystać w swojej firmie. Wszystkie skrzyniopalety wykonujemy na indywidualne zamówienie, dbając przy tym o ich najwyższą jakość. Nasze wyroby powstają pod nadzorem wykwalifikowanych pracowników i charakteryzują się funkcjonalnością oraz długim okresem użytkowania. Wykonujemy także skrzyniopalety odpowiadające wymogom fitosanitarnym, a w tym normie FAO/IPPC/ISPM 15. Do ich produkcji wykorzystujemy fumigowane drewno, co pozwala przedłużyć trwałość skrzyniopalety.