skrzynie drewniane Pako-Bud

Skrzynie drewniane na wymiar – jakie znajdują zastosowanie?

Skrzynie drewniane produkowane są przede wszystkim do transportu towarów, przy czym mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Co jednak zrobić, gdy uznamy, że nie przydadzą nam się już do przewozu rzeczy? Na szczęście istnieje wiele sposobów ich ponownego użycia. Poznaj najciekawsze pomysły na wykorzystanie skrzyń drewnianych!

Skrzynia na buty, pościel lub zabawki – sposób na przechowywanie przedmiotów

Najprostszym sposobem na wykorzystanie niepotrzebnych skrzyń drewnianych będzie przemienienie ich w akcesoria do przechowywania. Duże boksy doskonale nadadzą się na przykład do schowania dziecięcych zabawek, zarówno tych niepotrzebnych, jak i będących w ciągłym użytku. Razem z dzieckiem możecie ozdobić ją radosnymi wzorami i kolorami lub, w przypadku starszych pociech, pozwolić im udekorować pojemnik samodzielnie.

Skrzynie drewniane doskonale sprawdzą się również jako miejsce do przechowywania pościeli bądź zimowych ubrań. W tym celu najlepiej wybrać egzemplarze zamykane. Dzięki temu nie tylko ochronisz tekstylia, lecz także stworzysz miejsce na postawienie innego, niezbyt ciężkiego mebla bądź ciekawej ozdoby.

Niewielkie skrzynie drewniane bez zamknięcia mogą z kolei posłużyć między innymi za szafki na buty. Wystarczy oprzeć je o ścianę lub nawet ustawić jedną na drugiej, aby zaoszczędzić miejsce i móc schować wszystkie swoje pary, nie tylko te ulubione i będące w codziennym użytku. Możesz dodatkowo je ozdobić, a nawet zamocować zasłonkę, jeśli czujesz, że w wybranym przez Ciebie miejscu wystawione na widok obuwie nie będzie wyglądać estetycznie. Pamiętaj również, aby zabezpieczyć drewno przed wilgocią specjalnym preparatem.

Skrzynia jako mebel – kreatywne sposoby na urządzenie mieszkania

Skrzynie drewniane w kreatywny sposób wkomponowane w mieszkanie to jeden z powszechniejszych trendów wśród miłośników DIY. Dzięki nim możesz wykonać wiele mebli do swojego mieszkania, wystarczy jedynie wykazać się wyobraźnią. Jednym z najpopularniejszych jest stolik kawowy. Zależnie od wymiarów skrzyni, możesz ustawić ją do góry dnem lub na boku, tworząc dodatkową przestrzeń na drobiazgi, na przykład książki czy gazety.

Innym łatwym do wykonania pomysłem będzie przeobrażenie skrzyń drewnianych w wygodne półki. Wystarczy jedynie ustawić je na boku, jedna obok drugiej, a następnie zacząć stawiać je piętrowo. W ten sposób można stworzyć nawet cały regał. Może to być dodatek w salonie, w sypialni, a nawet w kuchni, na przykład jako stojak na przyprawy, najważniejsze suche produkty czy wino. Skrzynie drewniane nie muszą mieć dokładnie tych samych rozmiarów, dopasowana powinna być jedynie ich głębokość. Pamiętaj również, aby starannie połączyć je ze sobą, na przykład metalowymi złączami i odpowiednimi wkrętami.

Innym pomysłem na wykorzystanie skrzyń drewnianych w domu będzie wygodne i stylowe siedzisko. Możesz zdecydować się na to najprostsze, czyli skrzynię ułożoną do góry dnem z wygodną, dopasowaną poduszką u góry, lub na wersje nieco bardziej skomplikowane, jak zamykana pufa czy siedzisko na kółkach. Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz możliwości.

Skrzynie ogrodowe i na balkon

Niezwykle popularne jest również wykorzystywanie skrzyń drewnianych w aranżacji balkonu oraz ogrodu. Bardzo często przyjmują one formę regalików, siedzisk czy fotelików zarówno na tarasie w domku jednorodzinnym, jak i na balkonie w środku miasta. Skrzynie w pełni zabudowane doskonale sprawdzą się również w roli dużych donic. Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz na przykład stworzyć swój własny ogród warzywny w skrzyniach. Jeśli natomiast posiadasz przydomowy ogródek, w skrzyni możesz schować na przykład niezbędne do jego pielęgnacji narzędzia.

Możliwości wykorzystanie skrzyń drewnianych są ogromne, a same opakowania wyjątkowo trwałe. Dlatego dzięki ich wykorzystaniu efekt Twojej pracy pozostanie z Tobą na długi czas.