lozko palety dyi

Samodzielnie wykonaj łóżko z palet – sprawdź ich wykorzystanie i zaaranżuj pomieszczenie na swój sposób!

Będąc nieskomplikowaną, drewnianą kompozycją służącą do transportu towarów, może zostać wykorzystana także do innych niestandardowych celów. Zostały skonstruowane do transportu, współpracują wówczas z wózkami widłowymi. Europaleta, której konstrukcja należy do niezwykle wytrzymałych, masywnych, mocnych i tanich zdobyła rozgłos i stała się – szczególnie wśród kreatywnych internautów – podstawą wykonania mebli domowych.

Jak wykorzystać palety?

Nowoczesne wnętrza chętnie uciekają się do pomysłów meblowych, których bazę stanowi właśnie europaleta. Palety zdobyły również serca wielu polskich kobiet, które wykorzystując swój designerski zmysł postanawiają wyczarować za ich pomocą np. stoliki kawowe, do których wykonania wystarczą, oprócz palet, cztery kółeczka, w które można zaopatrzyć się w każdym niemal sklepie z materiałami budowlanymi. Podobnie, za stolik może posłużyć równie dobrze konstrukcja złożona z dwóch – położonych jedna na drugiej – palet. Idąc tym tropem, możemy sami tanim kosztem zbudować stoliczek pod telewizor, blat biurkowy, czy szafkę na książki. Potrzebne wkręty również zakupimy w każdym markecie budowlanym. W wysokiej jakości palety, które możesz wykorzystać do stworzenia Twoich własnych mebli, możesz zaopatrzyć się na naszej stronie – Pako Bud. Bawiąc się kolorami, możesz otrzymać naprawdę ciekawe połączenia – a więc funkcjonalność połączona z minimalizmem i nowoczesnością, a wszystko doprawione kolorystyką, na jaką tylko mamy ochotę!

Stwórz wyjątkowe łóżko z palet!

Interesujące wykorzystanie stanowią np. palety jako szkielet pod materac. W taki sposób wielu amatorskich projektantów wnętrz decyduje się na stworzenie nowatorskiego łóżka z palet! Wystarczy, że pogrzebiemy trochę w internecie, a znajdziemy tam gros pomysłów i inspiracji, których nie powstydziłby się nawet najbardziej profesjonalny projektant wnętrz. Paleta to bardzo ekonomiczne i racjonalne rozwiązanie dla tych z nas, dla których ważne są redukcja kosztów i minimalizm. Ogromna dowolność przeróbek i przekonstruowań, a także niskie koszty zachęcają do samodzielnej zabawy w budowę bardzo realnych łóżek – tych dla naszych pociech, ale łóżka z palet doskonale pasować będą także do współczesnych modernistycznych wnętrz typu sypialnia. Wpasują się w każde warunki i zagospodarują każdą kobiecą przestrzeń. Są delikatne, nie ważą zbyt dużo, ale są też niesztampowe i wciąż jeszcze nie na tyle znane, że można je uznać za oryginalną metodę wyposażenia domowych pomieszczeń. Wystarczy zatem jeden tylko prosty surowiec, a z łatwością możemy stworzyć bardzo kobiece aranżacje do sypialni. Są w dodatku funkcjonalne, na co wskazuje możliwość ich wykorzystania do konstrukcji ram do łóżek, stolików, siedzisk, boazerii. Łóżko do sypialni wykonane z palety z łatwością zakonserwujemy zwykłą farbą do drewna w wybranym kolorze; możemy paletę również wybielić – zaufajmy naszej inwencji twórczej!

Europalety oprócz tego, że proste w budowie, są również wielofunkcyjne – a więc można z nich tworzyć nie tylko łóżka, ale i wymyślne meble i dekoracje. W przypadku łóżek, palety mogą służyć za podstawę-ramę – na niej kładziemy jedynie materac o interesujących nas kształtach. Oprócz łóżek, można zainteresować się przygotowaniem kanap lub innego rodzaju siedzisk – nie będą zajmowały dużo miejsca, a zmieścimy na nich dużą ilość gości. Układamy zatem na sobie dwie palety oraz przykrywamy je poduszkami i narzutami, by nadać im miękkość i sprawić, by stanowiły wygodne siedzenie – i to wszystko! W dodatku tego rodzaju siedzisko niekoniecznie musimy stawiać w pomieszczeniach domowych – idealnie bowiem nadadzą się także jako interesujące wyposażenie ogrodowe, do tarasu bądź na balkon.

Nasze hand-made łóżka do sypialni spełnią wysublimowane oczekiwania miłośników estetyki minimalistycznej, vintage albo rustykalnej czy skandynawskiej.

Bardzo dobre gatunkowo palety będące naszymi kluczowymi tworzywami znajdziesz na naszej stronie pakobud.com.pl!